19 травня 2012

Корупція в державному агентстві лісових ресурсів України - сім років назад

25.07.2011



Нинішній голова Державного агентства лісових ресурсів України пан Сівець В.М. за кілька місяців свого головування створив під дахом цієї державної установи вертикально інтегроване злочинне угрупування, через яке не просто реалізує свою корупційну діяльнісіть, а створює умови, що загрожують безпеці держави через ручне розпалювання соціальної невдоволенності у суспільстві і паплюження честі і достоїнства найвищих державних осіб.

Останнім часом в ЗМІ почали з'являтися численні виступи, заяви та інтерв'ю пана Сівця В.М. щодо покращення справ у лісовому господарстві після призначення його керівником галузі. В свою особисту заслугу Сівець В.М. ставить організацію продажу необробленої деревини через аукціони, що начебто забезпечило кришталеву прозорість реалізації лісу національному виробнику без корупційних схем в об'ємах, що повністю задовольняють його потреби, а також створення при державному агентстві лісових ресурсів України ДП "Укрлісконсалтінг", яке начебто безперервно проводить мониторінг лісового ринку і "підбирає" (вираз самого Сівця) найбільш привабливих покупців деревини для лісгоспів, особливо серед іноземних компаній, що купують на експорт деревину - виключно ту, що лишилася після проведення аукціонів і повного задоволення потреб внутрішнього споживача.

Наполягаємо на тому, що все це суцільна брехня!

Брехнею є твердження Сівця В.М., що на лісові аукціони держлісгоспи виставляють 100 % необробленої деревини, що мають заготовляти. Дві третини (!!!) всього об'єму деревини, що заготовляють лісгоспи взагалі не виставляються на аукціони за вказівкою Сівця В.М. Звісно, не сам Сівець доводить ці вказівки до директорів лісгоспів. На це є працівники того самого ДП "Укрлісконсалтінг" а також певні керівники Державного агентства лісових ресурсів України, які шлють ці вказівки електронною поштою без підписів, але з добре відомих всім директорам лісгоспів та співробітникам обласних управлінь лісового господарства поштових скриньок.

Так от, на торги виставляють лише третину всього об'єму деревини, а решта Сівцем і Ко. давно розписана на експортні контракти серед невеликої кількості наближених до Сівця В. М. "іноземних фірм". Лапки тут поставлені потому, що значна кількість цих фірм є офшорами, за якими стоять певні громадяни України. Контроль за поставками по цим контрактам є суворий і здійснюється кожний день працівниками ДП "Укрлісконсалтінг" (генеральний директор Симонов С.А.) - майже кожен день лунають дзвінкі до директорів лісгоспів, керівників обласних державних управлінь, з нахабними вимогами першочергового відвантаження на експорт. І це природно - з кожного "кубіка" деревини, що експортується, пан Сівець має до своєї кишені "невеличкий" зиск:

з кожного кубометра соснового пиловника - 10 доларів (контрактна ціна 84-89 долл.), з куба техсировини, що прямує в Туреччину - 5 долл. (контрактна ціна 42 долл.), з куба соснової дошки - 17-20 долл. (контрактна ціна 152 долл.), а з паркетної фрези взагалі понад 70-80 євро (бо вивозиться до Європи), з кубометра фанерної сировини дуба - 120 долл, і так по кожному сортименту.

Якщо взяти до уваги, що по року техсировина твердих порід єкспортується в об'ємах, що вимірюються мільйонами кубометрів, половики сосни сотнями тисяч, пиломатеріали - десятками тисяч, то неважко порахувати "невеличкий" приварок Сивця В. М. на посаді голови Державного агентства лісових ресурсів Україн. Тобто, весь експорт лісоматеріалів Сівець В.М., як справжній рекетир, обклав даниною у розмірі більш ніж 10 відсотків від його загальної вартості - по року це десятки мільйонів доларів. Це вже не корупція - це розбій з застосуванням підконтрольних ресурсів держави!

Все це не є якоюсь таємницею - про це знає кожен, хто працює у лісі, або з лісом. Особливо прикро - що про це знає і кожен іноземець, який має намір купувати в Україні ліс. І як на цьому фоні мають виглядати зусилля Президента держави, уряду по подоланню корупції в Україні? Тим більше, що Сівець В.М. діє зухвало, добре розуміючи, що його особистого підпису на злочинних вказівках немає, і сподіваючись на страх підлеглих, які будуть мовчати. До того ж, в своєму оточенні, Сівець В.М. прямо каже, що працює під патронатом сина Президента і тому займає непохитну позицію в своєму кріслі незважаючи на те, що інформація про його "художества" з'являється на шпальтах газет майже щотижня - візмить у руки Ділову столицю, Дзеркало тижня, або інші популярні видання.

Створене Сівцем В.М. ДП "Укрлісконсалтинг" гідно продовжує "традиції" свого попередника - торгового дому "Крона" - створенного тим же Сивцом В.М. за часів його першої каденції у кріслі голови Держкомлісгоспу у далекому 2006 році. Головне завдання цієї структури (про яке офіційно не кажуть) - контроль за кожним відвантаженим лісгоспом кубометром деревини, але контроль не в інтересах держави, як на цьому наполягає Сівець В.М. у своїх числених виступах "на публіку".

Цей контроль забезпечує виключно шкурні інтереси самого Сівця - щоб кожний кубометр деревини йшов тільки туди, куди потрібно Сівцю (лісгоспи без ДОЗВОЛУ ДП "Укрлісконсалтинг" - письмового чи усного - не мають змоги продати ні кубометра лісу!!! - а де ж Законом дане право лісгоспу, як незалежному суб'єкту господарювання, хоч і державної форми власності, самому вирішувати кому, скільки і по який ціні продавати продукцію власного виробництва. А для чого ж тоді директор лісгоспу, який за умовами свого трудового контракту повністю відповідає за стан справ у своєму підприємстві?

Сівець В.М. цілеспрямовано діє у напрямку перетворення всього директорського корпусу - станового хребта галузі - під загрозою миттєвого звільнення в разіневиконання його, Сівця, злочинних вказівок - у мовчазних ляльок, які кроку не можуть зробити самостійно. Як директор лісгоспу має підвищувати заробітну платню робітникам лісу, коли Сівець В.М. заставляє підписувати контракти по занижених на 10-30 % цінах, а решту кладе у свій карман?

Штучно створена ситуація з дефіцитом деревини для внутрішніх потреб призвела до закриття значної кількості малих підприємств з деревообробки, на тих, що ще працюють - скорочення. Люди роздратовані і розлючені, і в цьому неважко переконатися прочитавши їх листи до керівництва різного рівня, поспілкувавшись з ними без мікрофону. Гадаємо, що якщо спитати більшисть цих людей під запис - вони будуть мовчати, бо є страх перед негайним звільненням, якщо ти працівник галузі, і страх перед тиском на бізнес з боку Сівця В.М., якщо ти підприємець. Будуть мовчати... поки що мовчати.

Але ж Сівець В.М. позиціонує себе як частина діючої команди Президента і уряду, удаючи із себе прихильника Партіі регіонів, показуючи пальцем на діючих високопосадовців, з якими він, начебто, має справи, тим самим кидаючи тінь на Партію регіонів в цілому, а також паплюжить образ Голови держави прямо вказуючи його сина як, начебто, "сотоварища" и свого покровителя.

Можна тільки гадати, як будуть голосувати на наступних виборах всі ті люди, які "стараннями" пана Сівця залишились без роботи, та й всі ті, яки бачать, як пан Сівець безкарно розкрадає державне майно на очах у всієї країни! Та ще й враховуючи те, що кілька років тому пана Сівця В.М. вже було звільнено з посади голови Держкомлісу за такі ж самі корупційні дії, що набули широкого розголосу у ЗМІ, та числені листи обласних керівників лісової галузі до СБУ.

Дуже хотілося б за допомогою ЗМІ донести правду про "діяльність" Сівця В.М., та його "молодої команди" до керівників держави, високопосадовців, які повинні дати доручення провести всебічне розслідування діяльності Сівця В.М. і нарешті покласти край його кримінальній діяльності!





Lesnoy, свободный журналист "ХайВей"


У відповідь на статтю на "ХайВеї" появився коментар. Який ми опублікуємо тут, для об'єктивності. Це також лист Презеденту.

Президенту України
Януковичу В.Ф.


Високоповажний Вікторе Федоровичу!

Ми, представники лісового господарства країни, працівники Державного агентства лісових ресурсів України, глибоко занепокоєні тим, що останнім часом в засобах масової інформації почали виходити анонімні інформаційні матеріали, в яких міститься неконструктивна та необ’єктивна критика на адресу керівництва Держлісагентства та галузь в цілому. Нас обурює те, що публічно відстоюючи право на свободу слова в Україні, деякі представники так званих ЗМІ, не гребують тим, що свідомо розміщують на власних ресурсах завідомо анонімну, неправдиву та замовну інформацію.

Ми усвідомлюємо, що поширення недостовірної і надуманої інформації, може дестабілізувати роботу галузі лісового господарства та суттєво призупинить розвиток тих виробничих, економічних та соціальних досягнень і надбань, які були досягнуті в І-ому півріччі 2011 року.
Завдяки запровадженню нової системи організації нашої повсякденної роботи новим керівником Держлісагентства Віктором Сівцем, від початку року галузь, вперше за останні роки, почала системно працювати задля розвитку, а не задля проїдання. 

Кожен з нас особисто розуміє, що нинішня робота Держлісагентства організована таким чином, щоб, по-перше – забезпечити системний розвиток галузі, а по-друге – підвищити рівень соціального забезпечення шістдесяти тисяч працівників, задіяних у лісовому господарстві країни.

За шість місяців поточного року нам вдалося збільшити об’єми реалізації на 41%. Прибуток в грошовому еквіваленті становить 2360,1 млн. гривень, що на 689,2 млн. гривень більше ніж за відповідний період минулого року. 

В цьому році нами проведено масштабну роботу по встановленню економічно обґрунтованої ціни на лісоматеріали, що також позитивно позначається на фінансових показних роботи галузі лісового господарства. Так, в 2010 році середня вартість 1 м куб. знеособленої деревини на внутрішньому ринку становила 190 грн., на експорт – 382 грн., а в 2011 році вона зросла до 272 грн. і 484 грн. відповідно. 

За рахунок цього нам було суттєво збільшено заробітну плату. Станом на 01 липня 2011 року середньомісячна заробітна плата одного працівника галузі становить 2431 гривню, що на 599 гривень, або на 33% більше ніж в минулому році. 

Таких швидких темпів зростання економічних показників галузі лісового господарства вдалося досягнути завдяки організації прозорого ринку лісоматеріалів, шляхом запровадження відкритих аукціонів з продажу необробленої деревини. Така система взаємодії миттєво обурила деяких представників і від бізнесу, і від політики, які протягом довгого часу будували свої статки та отримували надприбутки на державному ресурсі – лісі.

Виважена, послідовна і головне економічно обґрунтована система роботи галузі дозволяє нам суттєво збільшувати надходження до бюджетів всіх рівнів. Для порівняння, в 2010 році за відповідний період було сплачено 274,1 млн. грн., а в 2011 ми вже передали державі 306,1 млн. грн., що на 111,7 млн. грн. більше. Крім того, виплати до Єдиного соціального внеску зросли на 120,7 млн. грн. 

Нажаль, неодноразово керівництво Державного агентства лісових ресурсів України і нас особисто, представників лісового господарства, звинувачували в тому, що на аукціони з продажу необробленої деревини ми виставляємо недостатню для виробництва кількість лісоматеріалів. Ми відповідально заявляємо, що будь-яка критика зі сторони представників деревообробної галузі не має під собою жодного підґрунтя. Об'єктивний аналіз результатів аукціонів з продажу необробленої деревини І, ІІ та ІІІ кварталів поточного року та обсягів деревини, які реально були викуплені, констатує, що фактично деревообробники викуповують тільки 70% представленої до продажу деревини. Але ми впевнені, що цей показник буде невпинно зростати, адже ті представники деревообробної галузі, які чесно працюють на ринку, вже відчули стабільність і зрозуміли, що можуть з впевненістю планувати власне виробництво.

Незадоволені запровадженням відкритих аукціонів тільки ті, хто протягом невизначеного, а іноді і довгого періоду збагачувався злочинним способом, шляхом прямих угод.
В свою чергу ми хочемо навести аргументи і докази тому, що Держлісагентство в повному обсязі забезпечує виробничі потреби провідних деревообробних підприємств України. Про зростання виробничих показників деревообробної галузі свідчать статистичні данні Держкомстату, згідно яких за І-ше півріччя поточного року деревообробна галузь продемонструвала зростання на 14,6% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Так, виробництво вікон, дверей і рам збільшилося на 33,3%, виробництво ДСП зросло на 27,2%, на 29,1% збільшилося виробництво деревообробних верстатів. До того ж, позитивні зрушення відбулися й у виробництві меблевої продукції. Держкомстат наводить дані, що у січні-квітні 2011 року меблева галузь зросла на 32%, порівняно з відповідним періодом минулого року.

В зростанні виробничих показників деревообробної галузі є і наша левова частка заслуги! Адже, ми повністю забезпечуємо їх матеріалами для виробництва, вчасно організовуємо його постачання та виконуємо всі взяті на себе зобов’язання згідно ухвалених договорів.
Не можна не відмітити і те, що запропонована новим керівництвом Держлісагентства система роботи, забезпечує не тільки зростання соціального захисту працівників галузі, а й гарантує системний розвиток всього лісового господарства. За рахунок прибутків від реалізації вже цієї весни нами були проведені лісокультурні роботи на площі 43,8 тисяч га, в тому числі було посаджено нових лісів на площі 19,7 тисяч га. Цього року ми плануємо побудувати близько 450 км нових протипожежних доріг. Вперше за останні роки оновлено, модернізовано та придбано нову техніку для унеможливлення виникнення і протидії лісовим пожежам.

Нажаль, на сьогоднішній день ми не маємо можливості заявити про свої здобутки громадськості, адже змушені виправдовуватися за той негатив і неправдивий бруд, який невідомим, можна, навіть, сказати злочинним шляхом поширився в засобах масової інформації. 

В зв’язку з вищевикладеним просимо Вас, Пане Президенте, дати доручення відповідним органам та встановити осіб, якими написано та анонімно поширено неправдиву інформацію через мережу Інтернет на веб-сайті «ХайВей» (http://h.ua/story/335851/). 

Ми сподіваємося що завдяки Вашому особистому втручанню та Вашій допомозі буде встановлено осіб, які своєю недержавницькою позицією підривають авторитет влади і країни вцілому.

Все вищевикладене є об’єктивною інформацією і ми підписуємося під кожним словом.



Додатки на ____ арк.



З великою надією на допомогу
та безмежною повагою до Вас,
Пане Президенте,

Начальники обласних управлінь лісового та мисливського господарства
Державного агентства лісових ресурсів України,
директори лісгоспів,
голови обласних організацій галузевої профспілки
та весь шістдесяти тисячний колектив Держлісагентства

Додаток до Листа
Президенту України
Януковичу В.Ф.
працівників Держлісагентства

Ось лінк на оригінальний пост на "ХайВей" http://h.ua/story/335851/

0 коммент.:

Дописати коментар