Наша країна належить до малолісистої зони. Ліси займають лише близько 15,9% території України й сконцентровані переважно в Українських Карпатах та Поліссі. Вони сформовані понад 30 видами деревних порід, серед яких домінують сосна (34,6%), дуб (27,5%), бук (8,9%), ялина (7,3%), береза, вільха, ясен, граб і ялиця. Україна за площею лісів посідає лише 8 місце в Європі й кожен другий гектар лісу – штучно насаджений. Опікується лісами Державне агентство лісових ресурсів України. Впродовж десятиліть лісова галузь була однією з найзакритіших і найнепрозоріших для контролю з боку громадськості. Величезних масштабів (і розголосу) набули безконтрольні вирубки лісу й резонансні багатомільйонні оборудки з землею, а її працівники замішані у корупційних схемах. Утім, переважна більшість працівників лісового господарства – віддані справі трударі, праця яких спрямована на збереження лісів, нарощування їх ресурсного потенціалу та недопущення розвитку процесів споживацького ставлення до довкілля. Саме ці люди опікуються буковими пралісами Карпат (останній, до речі, єдиний в Україні ліс, віднесений до списку об’єктів природної спадщини ЮНЕСКО), Цуманською пущею, Поясківським, Дзвінківським, Чорним лісами (одні з найдавніших і найкрасивіших лісів України), чи є працівниками звичайних українських лісництв.
У Кривому Розі спокій лісу пильнує Криворізьке лісове господарство. Чим живе криворізький ліс сьогодні, дивіться в сюжеті ЗЕЛЕНІ ЛЕГЕНІ КРИВОГО РОГУ.
ЗЕЛЕНІ ЛЕГЕНІ КРИВОГО РОГУ
15/09/2017
У трьох соснах вони не заблукають. Бо ж господарі у лісі. Цієї неділі своє свято справлятимуть працівники лісового господарства. Вони пильнують ліс і роблять все, аби з зеленими легенями планети все було гаразд. Які завдання у працівників Криворізького лісового господарства та чим живуть наші ліси - дивіться в сюжеті.
0 коммент.:
Дописати коментар