Організаторами тренінгу виступили Всесвітній фонд природи WWF, відділ Міжнародних програм Лісової служби США спільно з Державним агентством лісового господарства та Національним лісотехнічним університетом України.
«Проект представлений у 140 країнах світу. Основна його мета – боротьба з ринком нелегальної лісопродукції. Сьогодні спікери зі США діляться досвідом боротьби з незаконною заготівлею деревини та її реалізацією. Наприклад, експерти наголосили на тому, що товари, виготовлені з протиправно заготовленої продукції, також незаконні та підлягають вилученню. Працюючи в різних країнах світу, в рамках проекту, експерти розробили методики, завдяки якими можна визначити нелегально заготовлену деревину. Спікери розповіли, як проводять рейди, перевірки та як фіксують лісопорушення», - розповів учасник тренінгу – начальник відділу лісового господарства, охорони та захисту лісів Івано-Франківського ОУЛМГ Роман Поціхович.
Координатор проекту від Всесвітнього фонду природи WWF Роман Волосянчук ділиться: «Ми організували семінар для працівників лісової охорони та правоохоронців. Спікери, яких ми запросили, це працівники лісової служби Сполучених Штатів Америки. Вони займаються правоохоронною діяльністю та охороною лісів. Окрім обміну досвідом боротьби з незаконною заготівлею деревини, експерти діляться досвідом боротьби з корупцією та впровадженням реформ у своїй країні».
Тренінг є продовженням тісної співпраці із Лісовою службою США та проходить у рамках проекту «Лісова варта». До слова, у рамках співпраці влітку була здійснена ознайомча поїздка щодо запобігання незаконній лісозаготівлі та правопорушенням у лісах США, учасниками якої стали і лісівники Прикарпаття.
Зокрема, переймав досвід роботи фахівців у Сполучених Штатах Америки головний лісничий Солотвинського лісгоспу Ярослав Крицун.
«Цікаво, що під час семінару спікери не тільки навчають, але і навчаються. Американським експертам до вподоби електронна система обліку деревини, яка запроваджується в Україні. З технічної точки зору вони дуже високо її оцінили. Подібної програми обліку і контролю деревини у Сполучених Штатах Америки поки немає», - підсумовує Роман Волосянчук.
Під час семінару також обговорили міжнародне природоохоронне законодавство у сфері виявлення крадіжок лісу та механізм забезпечення безпеки працівників служби охорони лісів, громадських та державних екологічних інспекторів.
Учасник тренінгу Ігор Яківчук, перший заступник начальника Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області, зазначив: «Сьогодні ми аналізуємо процес ведення лісового господарства в Україні, одночасно порівнюючи його з процесом ведення господарства у інших країнах світу. Після тренінгу приємно розуміти, що, у питанні збереження природних ресурсів, ми крокуємо тим самим шляхом, яким йдуть передові держави світу».
Захід відбувся у приміщенні еколого-просвітницького центру державного підприємства «Солотвинський лісгосп» в урочищі «Діброва».
26 Вересня 2017 p.
0 коммент.:
Дописати коментар