12 жовтня 2015

Колектив Лисянського лісництва зберігає та примножує традиції лісового господарства

Зберігаючи та примножуючи традиції лісового господарства, працює сьогодні колектив Лисянського лісництва. Лисянське лісництво організоване в структурний підрозділ Лисянського держлісгоспу в 1991 році з Почапинської та Лисянської виробничих дільниць Лисянської лісомеліоративної станції, яка була заснована ще в 1970 році.





«Ліси Лисянського лісгоспу, а, зокрема, й Лисянського лісництва, значно молодші, порівняно з лісами інших лісових господарств Черкащини. Це пояснюється тим, що лісові насадження на цій території почали створюватися з другої половини минулого століття з метою заліснення балок та ярів. Тому головне завдання цих лісів – це захисна функція, а саме: протиерозійна, ґрунтово- і водозахисна», – зазначає директор Лисянського лісгоспу Володимир Штанько.

На сьогодні площа лісництва складає 4601,1 га. Зважаючи на важкі суглинкові ґрунти, що переважають на цій території, то ліси тут здебільшого листяні, а серед порід дерев переважають дуб, ясен, клен, акація, але у незначних кількостях ростуть сосна і вільха.


Лисянське лісництво спеціалізується на зборі насіння та розведенні лісорозведенні. Вирощування посадкового матеріалу здійснюється у контрольованому середовищі (у так званих коробах) та розсадниках.

Щороку лісництвом створюється близько 40 га лісових культур на зрубах, похідні грабові та м’яколистяні деревостани заліснюються дубом, який є господарсько-цінною та корінною породою лісостепової зони. Значна частина зусиль прикладається на вдосконалення механізації доглядів за посадками. Контролює якісне виконання доглядів лісничий Роман Козак.

В складі насаджень Лисянського лісництва перебуває 102 га соснових насаджень, де протягом року необхідно постійно проводити роботи по захисту лісів від пожеж. Щороку в цих деревостанах прокладаються та поновлюються десятки кілометрів мінералізованих смуг.

Сайт Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.
http://vycherpno.ck.ua/kolektiv-lisyanskogo-lisnitstva-zberigaye-ta-primnozhuye-traditsiyi-lisovogo-gospodarstva/

0 коммент.:

Дописати коментар