20 травня 2016

Три причини, через які Україна втрачає ріку Дністер


Екологи - це звичайно не істина в останній інстанції, але цікаво

Екологи назвали причини, через які колись велику річку Дністер нині подекуди можна перейти вбрід

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Експрес.

Експерти б'ють тривогу - дельта ріки сильно обміліла, довколишні луки майже сухі, а в деяких місцях річку вже майже можна перейти вбрід.

Наприклад, минулого літа рівень води в Дністрі знизився на рекордних понад 7 метрів... Це колись початок травня вважався часом найбільших паводків, а нині це вже історія.

"Маловоддя, яке ми спостерігаємо, має декілька причин, - розповідає Галина Проців, член ради Національного екологічного центру України. - Перша - безконтрольні, несанкціоновані вирубки лісів, особливо в місцях водозаборів, де формуються головні притоки річки. Деякі урочища у верхів'ї Дністра настільки винищені, що видніються лисі пагорби там, де шуміли ліси. Друга причина - масове будівництво малих ГЕС у верхів'ї річки, які найактивніше зводилися у 2010-2011 роках".

За її словами, зараз налічується близько 30 таких об'єктів, i дiючих, і тих, що на стадії будівництва.

"Вони, на превеликий жаль, є чиєюсь власністю. Їх навіть не можна вважати альтернативною енергетикою, адже доведено, що міні-ГЕС руйнують річище, змінюють потенціал забору води і зменшують об'єм води, яка потрапляє у річку. І третя причина - масове, неконтрольоване будівництво в долині Дністра і його приток. Воно, звичайно, незаконне, тому що це землі водного фонду, і експлуатація цих зон заборонена: десь на 50, а десь на 100 -- 200 метрів від урізу води. Однак будівництво ведеться, при чому не лише індивідуальне, а й промислове", - розповіла еколог.

19 травня 2016, 21:19

0 коммент.:

Дописати коментар