ПІД ВИГЛЯДОМ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ

влада обвалила лісову галузь в Україні

ЛІС І РЕФОРМУВАННЯ

Державні ліси мають покривати свої видатки з власних доходів

Орест ФУРДИЧКО

Таємниці реформування "лісових відносин" в Україні

РЕФОРМАЦІЯ, ДЕГРАДАЦІЯ ЧИ ПРОФАНАЦІЯ?

Як Держлісагентство хоче реформувати лісову галузь

ЧИНОВНИКИ ПРОТИ ЛІСІВНИКІВ

Кому вигідний фінансовий саботаж лісгоспів?

31 серпня 2016

Лісова галузь повинна стати помічником у пошуку альтернативних видів палива, - Христина Юшкевич

Сьогодні т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич доручила начальникам обласних управлінь лісового та мисливського господарства розмістити на офіційних веб-сайтах інформацію про обсяги заготівлі та місцезнаходження пунктів реалізації дров паливних. Також зобов’язано забезпечити безперебійне постачання до місць їх реалізації (проміжні та нижні склади).

«Зараз спостерігається збільшення попиту на паливні дрова, при цьому державні лісгоспи здатні задовольнити потреби населення та закладів соціальної сфери у повному обсязі», - зазначила ХристинаЮшкевич.

За її словами, щорічно заготовлюється близько 4 млн кубометрів дров паливних та 1,5 млн кубів відходів лісозаготівель. Вони можуть бути використані для теплоенергетичних потреб. Наприклад, лише у цьому році більше 360 котелень навчальних закладів переведені на альтернативні види палива.

«Співробітники шкіл, дитсадочків, лікарень, в яких встановлені твердопаливні котли, можуть звертатися до лісгоспів. Реалізація дров’яної та неліквідної деревини здійснюється за поданими заявами через укладання прямих договорів або за результатами процедур закупівель», - підкреслила т.в.о. ГоловиДержлісагентства.

Вона також повідомила, що облдержадміністраціями обмежений граничний рівень рентабельності, що дозволяє населенню та закладам соціальної сфери закуповувати дрова за пільговою вартістю.

«У цей скрутний для держави час лісова галузь повинна стати помічником у пошуку альтернативних видів палива», - наголосила Христина Юшкевич.

31.08.2016 | 17:01
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ

Проблеми лісової галузі обговорили на нараді в Долинському районі

news-image

У селищі Вигода Долинського району відбулась нарада щодо розвитку лісової галузі Прикарпаття. У її роботі взяв участь народний депутат України Анатолій Матвієнко, голова Долинської райдержадміністрації Юрій Мазур, начальник управління лісового та мисливського господарства Олексій Голубчак, представники деревообробних підприємств, громадські активісти.
Було визначено ряд першочергових заходів для вирішення найважливіших проблем галузі. Зокрема, йшлося про масове всихання смерекових лісів у Карпатах. Так, за словами Олексія Голубчака, у зв’язку з рядом факторів наразі існує тенденція щодо збільшення таких площ, що несе велику загрозу для екології Карпатського регіону. Учасникам засідання було продемонстровано фото та відеоматеріали, які свідчать про великі масштаби цієї проблеми.
У свою чергу, Анатолій Матвієнко наголосив на потребі прийняття невідкладних кроків задля врегулювання ситуації.
«Потрібно долучати до цього процесу європейських фахівців, можливо, звертатися про фінансову чи будь-яку іншу підтримку до наших партнерів. Зволікаючи, не приділяючи цьому питанню достатньої уваги зараз, у найближчій перспективі ми можемо отримати значно гіршу ситуацію», - зазначив народний обранець.
Окрім того, на нараді обговорили охорону існуючих та висадку нових лісів, потребу врегулювання вирубки сухостійних насаджень на висоті понад 1100 м над рівнем моря, будівництво лісових доріг.
Також Анатолій Матвієнко акцентував на потребі залучення інвестицій у галузь, запровадження новітніх технологій та стимулювання переробки деревини у кінцевий продукт.
«Ми зобов’язані створити належні умови для роботи таких підприємств», - наголосив народний депутат України. 


ГПУ: Разоблачена схема незаконной вырубки и продажи леса за границу


2016-08-31 14:50 

Генеральная прокуратура Украины (ГПУ) разоблачила деятельность группы лиц, которая по сфальсифицированным документам организовывала незаконную вырубку древесины на территории Украины и продавала ее за границу. Древесину незаконно обрабатывали на территории Киевской и Одесской областей. Об этом в среду, 31 августа, сообщила пресс-служба ГПУ, передает НБН.

«Генеральной прокуратурой Украины скоординированы совместные мероприятия правоохранительных органов по противодействию незаконной вырубке лесонасаждений и экспорта древесины... Разоблачена и задокументирована деятельность организованной группы лиц с межрегиональными связями, которые транспортировали и перерабатывали древесину для дальнейшей реализации через таможенную территорию Украины по заведомо ложными документами», – говорится в сообщении.
На территории Киевской области и в составе Ильичевского морского рыбного порта работали незаконно созданы предприятия по обработке древесины, где в результате обыска было найдено и изъято лесоматериалов в объеме более 800 м куб на общую стоимость свыше 1 млн грн.
«С целью обеспечения возмещения причиненного ущерба и поступления денежных средств в бюджет, в суд подано ходатайство об аресте указанного имущества и деревообрабатывающего оборудования», – сообщают в Генпрокуратуре.
Следственные действия продолжаются.
http://news.ukrhome.net/content/54565506/

Більшість рубок лісу на Західній Україні законна – Держлісагентство

Вирубка дерев на території Львівської і Закарпатської областей у більшості випадків проводиться відповідно до вимог законодавства та за наявності відповідних документів. Про це повідомили в Державному агентстві лісових ресурсів України (Держлісагентство) у відповідь на звернення народного депутата (партія «ВОЛЯ») Юрія Дерев’янка, передає НБН.

«Проведення санітарних рубок в держаних лісогосподарських підприємствах Закарпатського ОУЛМГ зумовлене масовим всиханням смерекових насаджень», – йдеться у листі Держлісагентства, яке розповсюдила 31 серпня прес-служба нардепа Дерев’янка.

У той самий час, чиновники не змогли прокоментувати всю інформацію, викладену народним депутатом та оприлюднену в ЗМІ, оскільки не всі території підпорядковуються агентству.







Зокрема, повідомляється, що на території ДП «Стрийське лісове господарство» на Львівщині була проведена перевірка ділянок, що розміщені на території Зарічанської сільради Жидачівського району, де поводились рубки з грудня 2014 року по грудень 2015 року.

«На вищезазначених ділянках порушень вимог Лісового кодексу України, Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», інструкцій, норм, вимог та інших нормативно-правових актів природоохоронного законодавства не виявлено», – повідомляється в документі.

«Обсяг виконаних робіт відповідає лісорубним квиткам та першочерговій проектній документації», – запевняють у Держлісагентстві.

Коментуючи інформацію, розповсюджену в ЗМІ, щодо порушень на території ДП «Славське лісове господарство», у відомстві повідомили, що спеціальна комісія провела їх перевірку. «У ході перевірки порушень вимог Санітарних правил в лісах України не було виявлено та підтверджено правомірність проведення лісозаготівель на вказаній ділянці», – йдеться в повідомленні.








У липні 2016 року він звернувся із запитом до міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, в якому просив зупинити незаконні рубки в Національному природному парку «Гуцульщина» та притягти винних до відповідальності. Але Семерак не виконав обіцянку.

Після звернення Дерев'янка Національна поліція розпочала досудове розслідування по факту незаконної рубки дерев на території Національного природного парку «Гуцульщина».


В июле 2016 года он обратился с запросом к министру экологии и природных ресурсов Остапа Семераку, в котором просил остановить незаконные рубки в Национальном природном парке «Гуцульщина» и привлечь виновных к ответственности. Но Семерак не исполнил обещания.

После обращения Юрия Деревянко, Национальная полиция начала досудебное расследование по факту незаконной рубки деревьев на территории Национального природного парка «Гуцульщина».

Слідкуйте за свіжими новинами НБН на Facebook.

http://nbnews.com.ua/ua/news/188018/

Кабмин усилил права Гослесагентства для борьбы с незаконными вырубками



Лесная охрана имеет право доставлять лицо-нарушителя в органы полиции
Кабинет Министров принял решение усилить права Лесной охраны (Гослесагентства) для защиты лесов от незаконных вырубок.

Об этом в соцсети написал Министр экологии и природных ресурсов Остап Семерак.

"Теперь Лесная охрана имеет право доставлять лицо-нарушителя в органы полиции и подавать иск в суд о возмещении убытков. Это правильное решение, и я его приветствую. Но подчеркиваю: Гослесагентства до сих пор не вынесло на утверждение Правительства новые Правила вырубки леса. Они лежат уже несколько месяцев, хотя прошли все согласования. Но именно Правила должны определить, какая рубка законна, какая - нет", - написал он.



Семерак заявил, что настаивает на утверждении новых правил.

14:00, СЕГОДНЯ

Рекреаційні пункти у лісах Черкащини відтепер на карті Google maps

310816
Для того, щоб подорожуючим та гостям Черкащини було легше знайти місце для культурного відпочинку в лісі, обласне управління лісового та мисливського господарства пропонує відтепер шукати рекреаційні пункти та їх координати на карті Google maps, які можна переглянути за наступним посиланням: РЕКРЕАЦІЙНІ ПУНКТИ ЧЕРКАЩИНИ.
Загалом в лісах, підпорядкованих обласному управлінню функціонує 146 рекреаційних пунктів, які зазвичай розміщуються в найбільш відвідуваних місцевими жителями ділянках лісу, або ж, найчастіше, вздовж трас та автомагістралей.
Робота щодо створення рекреаційних пунктів триває постійно, адже Черкащина багата на прекрасні, мальовничі лісові краєвиди та місцини, які потрібно облаштувати всим необхідним для відпочинку місцевого населення та туристів. Такі заходи, в свою чергу, сприяють захисту лісу від можливих пожеж та від забруднення побутовими відходами, контролюванню та регулюванню масових перебувань населення в лісі.
За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

30 серпня 2016

Одна з причин лісових пожеж: за лісом стежить вдвічі менше людей, ніж потрібно


Прокуратура з'ясувала, що в травні 2016 року у одного лісового інспектора Сахалінської області припадало 34 тисячі гектарів території лісового фонду, тоді як за наказом Міністерства природних ресурсів і екології РФ норматив патрулювання становить 17,3 тисячі гектарів, повідомив 30 серпня сайт прокуратури регіону.

У регіоні не вистачало 192 інспекторів. Замість необхідних 399 за станом лісу стежили за все 207 осіб.

Через нестачу інспекторів патрулювання територій лісового фонду не здійснювалося належним чином, в тому числі на предмет виявлення вогнищ загоряння. Прокуратура внесла подання обласному міністерству лісового господарства.

Відзначимо, що Сахалінська область є одним з найбільш благополучних регіонів, де немає проблем з бюджетом, він бездефіцітен. Але навіть і в ньому не була укомплектована лісова служба, що, ймовірно, і стало однією з причин виникнення лісових пожеж.

Тим часом ТАСС призвело дані Рослесхоза про те, що в Росії сумарна площа, пройдена вогнем за перше півріччя 2016 року склала 855,2 тисяч гектарів.

У 2015 році на аналогічну дату вогонь минув 1 млн 639 тисяч гектарів. У той же час, за даними "Грінпіс Росії", на початок червня 2016 року вогонь пройшов більш 3,4 млн га лісу.

На думку керівника лісового відділу "Грінпіс Росії" Олексія Ярошенко, велика різниця між офіційними даними про площі лісових пожеж і даними "зелених" пояснюється тим, що інформацію "навмисне приховують".

30-08-2016 (17:44)

http://www.kasparov.ru/material.php?id=57C598B4C5C11

Численні місця незаконного видобутку бурштину та вирубку лісу зафіксувала прикордонна авіація. ВІДЕО




Продовжується активна фаза протидії незаконному видобутку бурштину в прикордонних районах на півночі України. Цього разу Держприкордонслужба діяла спільно з Національною поліцією. Зі свого боку прикордонне відомство в черговий раз здійснило глибокий повітряний моніторинг ситуації на державному кордоні та в прикордонних областях. В свою чергу Національна поліція вже направила у виявлені райони додаткові сили та засоби для протидії незаконній діяльності.

Протягом минулого тижня прикордонники-авіатори здійснили кілька робочих вильотів та зафіксували чергові факти незаконної діяльності в районах, прилеглих до державного кордону.

Близько 10 осередків незаконного видобутку бурштину було виявлено в Олевському районі Житомирської області та Рокитнівському, Зарічненському, Володимирецькому і Дубровицкому районах Рівненщини. В цих місцях фіксувалася велика кількість копачів, автомобільної техніки, мотопомп та інших технічних засобів.

У Володимир-Волинському районі Волинської області, Вовчанському районі Харківської області, Сокальському, Яворівському, Жидачівському, Стрийському районах Львівської області, Краснопільському районі Сумської області та Сновському і Семенівському районах Чернігівської області зафіксовано ділянки, де здійснювалася вирубка лісу, та обладнані місця для виготовлення деревного вугілля.

Окрім того у ході повітряного моніторингу прикордонники виявили на території Львівської, Волинської, Тернопільської, Чернівецької, Івано-Франківської, Рівненської та Вінницької областей імовірні місця зльоту (посадки) малих літальних апаратів та накопичення товарів, які можуть використовувати у своїй діяльності контрабандисти.

Загалом під час польотів екіпажі літаків Держприкордонслужби оглянули 2,5 тисячі кілометрів лінії державного кордону та 12 тисяч квадратних кілометрів тилових ділянок прикордоння.

Про всі результати повітряного моніторингу та вжиті заходи проінформовано керівництво держави та взаємодіючі правоохоронні органи. Вже сьогодні підрозділи Національної поліції розпочали активну фазу щодо припинення незаконної господарської діяльності у районах, прилеглих до державного кордону.

Синоптики оголосили по Україні штормове попередження

В Україні очікуються грози та пориви вітру
Фото: ДСНС


В Україні очікуються грози та пориви вітру


До кінця доби 30 серпня майже усі регіони України накриють грози, пориви вітру та шквали, повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

Зазначається, що до кінця доби 30 серпня в Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Тернопільській, Хмельницькій, Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Чернігівській, Сумській, Полтавській, Черкаській, Вінницькій, Кіровоградській, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській та Одеській областях грози, пориви вітру та шквали 15-20 м/с.

Нагадаємо, Укргідрометцентр повідомив, що в останній день літа, 31 серпня, на територію України буде надходити більш прохолодне і вологе повітря з заходу.

Вночі в Україні, крім західних областей, вдень на Лівобережжі короткочасні дощі, грози, в окремих районах град, вдень у східних областях і Приазов'ї в окремих районах - сильний дощ.

Почти во всех районах Херсонской области горят сухостои

В течение последних суток в области удерживается высокая пожароопасность 5 класса. Сухостои горят почти во всех районах области.


В частности, вчера, 29 августа, пожарные 36 раз выезжали на ликвидацию пожаров на открытых территориях. Так, по 5 пожаров возникло в г. Херсон, Белозерском, Бериславском, Великоалександровском районах, по 3 в Голопристанском и Скадовском, по 2 в Каланчакском, Каховском, Горностаевском, Новотроицком районах и в г. Новая Каховка. Площади возгораний разные: от незначительных, что удалось ликвидировать в начальной стадии – до более масштабных.


Служба спасения «101» в очередной раз обращается к жителям и гостям региона с просьбой неукоснительно соблюдать правила пожарной безопасности во время пожароопасного периода. Брошенный на землю окурок или спичка, разведенный вблизи лесных массивов и в лесу костер – первый шаг до большого пожара.
Выжигание мусора вблизи усадеб и дачных участков – также. Даже осколки стекла или бутылка в такую жару могут стать зажигательной линзой, фокусируя солнечные лучи. Поэтому следует быть особенно осторожными в этот период и всегда иметь наготове средства пожаротушения, чтобы при обнаружении начального возгорания сразу его ликвидировать.


Уважаемые граждане! Помните, что от культуры поведения будет зависеть насколько часто будут возникать пожары в экосистемах региона.


http://khersonline.net/novosti/proisshestviya/66385-pochti-vo-vseh-rayonah-oblasti-goryat-suhostoi.html

Проти незаконних вирубок – відеокамери і дрони




Унеможливити зловживання самими працівниками лісгоспів

У Новояриловицькому лісництві на Чернігівщині, де я нещодавно побувала з інспекційною метою, хлопці застосовують нові методи боротьби з незаконними рубками – камери відеоспостереження, фотоловушки, дрони, збільшено кількість рейдів. Це ще й допомагає швидко виявляти загоряння у лісі. Йде тісна співпраця з правоохоронними органами. Складено 70 адмінпротоколів, з них за незаконну рубку лісу відкрито 15 справ.

Моя чітка позиція – все має бути відкрито і гласно. Це допоможе унеможливити зловживання самими працівниками лісгоспів. Тому зобов’язала всі облуправління оприлюднювати на своїх сайтах та лісгоспів повну інформацію про лісові ділянки, де відбуватиметься будь-яка вирубка дерев. А також оприлюднювати реєстр видачі лісорубних квитків. За таких умов підробити документи буде складно. Буду й надалі продовжувати боротьбу з незаконними рубками.

Другий крок до відкритості роботи лісової галузі. Дала доручення забезпечити виставлення на аукціони всього обсягу лісопродукції та чітко дотримуватися механізму продажу деревини. Після аукціонів облуправління повинні розмістити на сайтах виробничі програми лісгоспів. Такі заходи зроблені для забезпечення потреб вітчизняної деревообробної промисловості.

Чекаю на зустрічні кроки від деревообробників. Суспільство має знати, які об’єми вони викуповують, і які насправді переробляють.

Христина Юшкевич


БЛОГИ 29.08.2016 00:33

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства

Нам нужен эффективный механизм общественного контроля в лесной сфере

Н. Николаев


В лесной сфере необходим эффективный механизм общественного контроля. Об этом на Всероссийском форуме «Живой лес» заявил руководитель центра Общероссийского народного фронта (ОНФ) «Народная экспертиза» Николай Николаев, комментируя инициативу правительства Иркутской области по утверждению законопроекта о пунктах отгрузки и переработки древесины.

«Все идеи по ограничению и контролю в данной сфере нужно приветствовать. Но здесь важно смотреть в корень этой проблемы. Дело в том, что звучит очень много цифр и по пожарам, и по незаконным рубкам древесины, но при этом никто не может убедиться в том, что эти цифры корректны. А все потому, что эта информация полностью закрыта. Конечно, предложения, которые сейчас есть у регионального правительства, приветствуются, но они будут бесполезны, если мы не сделаем основного - не откроем всю информацию, чтобы каждый из нас мог проверить, так ли это на самом деле», - считает Н. Николаев.

Он также отметил, что данный вопрос предстоит обсудить с Рослесхозом. «Я думаю, надзорные органы, как и любые государственные органы, очень трепетно относятся к любой информации, но в наших интересах - добиться ее открытия», - добавил Н. Николаев.

Напомним, весной председатель правительства - заместитель губернатора Александр Битаров поручил в срок до 1 мая внести проект закона о пунктах отгрузки и переработки древесины на рассмотрение Законодательного Собрания. На региональном лесном форуме 25 августа заместитель председателя правительства Иркутской области Виктор Кондрашов заявил, что в областном парламенте могут помешать принятию данного законопроекта. По словам зампреда, группа депутатов может препятствовать работе над документом, который ударит по транспортировке незаконной древесины, по той причине, что в областном парламенте в этом вопросе есть определенные интересы.

В ответ на такое заявление председатель Законодательного Собрания Сергей Брилка сообщил, что депутатский корпус немедленно отреагирует на эту информацию, по сути обвинившую действующую законодательную региональную власть в лоббистском сговоре. В кратчайшие сроки будет создана временная парламентская комиссия, которая проведет расследование по сделанным заявлениям.

Иркутск. Сибирские новости

«Укроборонпром» презентовал новейшую разработку – беспилотник «Горлица»

Государственный концерн «Укроборонпром» показал свою новейшую разработку – беспилотник «Горлица».



Первый украинский многоцелевой авиационный комплекс «Горлица» разрабатывается на госпредприятии «Антонов» и будет нести в том числе средства поражения, сообщили в «Укроборонпроме», информируетnews.eizvestia.com.

«Многоцелевой авиационный комплекс «Горлица» разрабатывается на ГП «Антонов» в кооперации с ведущими предприятиями Украины. Это будет первый отечественный тактический беспилотный комплекс, который в том числе может нести средства поражения. Практическое расстояние его полета составит более 1000 км», – говорится в сообщении.

НА ВОЛИНІ ЧЕРЕЗ ПІДПАЛ ЗГОРІЛО МАЙЖЕ ЧОТИРИ ГЕКТАРИ ЛІСУ



Лісівники та рятувальники спільно ліквідували пожежу 28 серпня у 17 кварталі Граддівськго лісництва державного підприємства «Колківське лісове господарство» Маневицького району, повідомили у прес-службі Волинського ОУЛМГ.

Протягом дня вогонь встиг знищити 3,8 гектара лісу. Попередня версія виникнення загоряння – зумисний підпал. Матеріали справи передали в правоохоронні органи.

Вранці єгер Граддівського лісництва Віталій Лопоха проводив обхід території. Виявив невелике загоряння в межах 1 сотки, власними силами ліквідував вогонь. Та через певну відстань – за 200-300 метрів – знову помітив пожежу. Тут вогнем охопило ділянку в межах 5 соток. Довелося кликати на допомогу. Пожежу на тій ділянці також локалізували. Третій осередок займання виявили вже за метрів 500, в іншому кварталі. Там вогонь встиг розкинутися на півгектара.

17 квартал лісництва – це ділянка, віддалена від доріг, тут раніше була заболочена місцевість. У зв’язку з падінням рівня ґрунтових вод нині територія суха, але досі маловідвідувана та важкодоступна для автомобілів. Гасіння пожежі ускладнювалося ще й тим тим, що горів гумусний горизонт. Тож пожежникам доводилося заливати його, щоб не допустити виникнення нових осередків загорянь.

Пожежу вдалося ліквідувати. На інші площі вогонь уже не поширюється. Для недопущення виникнення великої лісової пожежі задіяли пожежні автомобілі державних підприємств «Маневицьке ЛГ», «Поліське ЛГ», «Городоцьке ЛГ» та «Ківерцівське ЛГ». Спільно з лісівниками працювали фахівці Державної служби України з надзвичайних ситуацій Маневицького, Ківерцівського, Колківського підрозділів.

29 Серпня 2016 21:57

29 серпня 2016

На Монастирищині палає майже пів сотні гектарів лісу

Понеділок, 29 серпня 2016 22:20



У Монастириському районі біля села Криниця палає вже близько 50 гектарів лісу. Ситуація може перерости у надзвичайний стан.

Про це нам повідомили місцеві жителі.

Як вдалося з’ясувати пожежа почалася поблизу села Криниця і віддалися у глиб лісу. Вогонь підходить під місцеві поселення. По тривозі підняті всі пожежні бригади сусідніх районів. Та рятувальникам не вдається локалізувати загоряння. Є як нижнє так і верхнє горіння.

З власних джерел повідомили, що у повітря піднята пожежна авіація Івано-Франківської області. До нас вирушили і значна кількість пожежних машин.

http://strichka.com/item/51350956
http://ternopoliany.te.ua/zhittya/16063-na-monastyryshchyni-palaie-maizhe-piv-sotni-hektariv-lisu-vrazhaiuche-foto

Довідково

Ні Космоснимки, Ни ГуглЗемля нічого не показують




***

На Тернопільщині горить ліс. До гасіння долучилася пожежна авіація
На Монастирищині палає майже пів сотні гектарів лісу

29 серпня 2016, 22:49



Поблизу села Криниця на Тернопільщині горить ліс, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Тернополяни".
Вже палає близько 50 гектарів лісу. Ситуація може перерости у надзвичайний стан, - про це кажуть місцеві жителі.

Пожежа розпочалася поблизу села Криниця і поширилася вглиб лісу.

Вогонь вже доходить до людських домівок. По тривозі підняті всі пожежні бригади сусідніх районів.

Наразі рятувальникам не вдається локалізувати загоряння. Є як нижнє так і верхнє горіння.

Повідомляють, що у повітря піднята пожежна авіація Івано-Франківської області.

Більше про події у Тернополі та області читайте на Depo.Хмельницький

http://khm.depo.ua/ukr/ternovpol/na-ternopilshchini-gorit-lis-do-gasinnya-doluchilasya-pozhezhna-29082016224900


***


Тернопільська область: рятувальники не допустили перекидання вогню на населені пункти

Опубліковано: 30.08.2016, 08:17

29 серпня о 17:46 до служби порятунку “101” надійшло повідомлення від сільського голови с. Красіїв Монастириського району про пожежу сухої стерні на полі поблизу селища. До місця події негайно було направлено чергове відділення ДПРЧ-19. Прибувши до місця виклику було вставлено горіння окремими осередками стерні на площі орієнтовно 150 га. Існувала загроза перекидання вогню на населені пункти та лісові насадження. Під час гасіння надійшло повідомлення про горіння сухої стерні на полі біля с. Сеньків та сіл Яргорів, Гранітне, Високе Монастириського району. Начальником караулу було прийнято рішення про залучення додаткових сил.

Об 22:00 вогнеборцями дані пожежі локалізовані та о 01:00 ліквідовані.

До ліквідації пожежі було залучено 22 чоловік особового складу, 3 одиниці пожежної спецтехніки та орієнтовно 100 чоловік місцевого населення.

Під час гасіння не допущено перекидання вогню на населені пункти, врятовано 18,5 га хвойного лісу.

Причина пожежі встановлюється.










УДСНС України у Тернопільській області


Ляшко: Реальна незалежність – коли люди достойно житимуть. ВІДЕО

Опубликовано: 29 авг. 2016 г.

Народний депутат України, лідер опозиційної фракції Радикальної партії Олег Ляшко в ефірі радіо "Ера" заявив про те, що Україна є олігархічною державою, де десяток сімей наживаються на усіх ресурсах країни.

"У нас економіка працює на обраних, а не на всю країну. Кілька олігархів сидять на тих трубах, а ми маємо за газ платити по 7000 гривень. За кордон вивозять ліс, зерно, надра, а українці нічого з цього не отримують", - наголосив політик.

Нардеп зазначив, що реальна незалежність - це коли люди достойно житимуть.
"У Одеській області, наприклад, більше двохсот людей отруїлись гнилою шаурмою. У Європі у будь-якій забігайлівці ти їси якісну їжу, бо усе можна продавати тільки після суворих перевірок. Адже там життя людини, її здоров'я - найвища цінність", - наголосив Ляшко.


7 пожеж в екосистемах Малинського району через людську недбалість



За інформацією Малинського міськрайонного відділу Управління ДСНС України в Житомирській області в період з 21 серпня по 29 серпня 2016 року в районі сталось 7 пожеж в екосистемах району, в результаті чого вигоріла значна площа сухої рослинності. Причиною пожеж є людська недбалість та необережне поводження з вогнем.

Тому, враховуючи погодні умови та високу пожежну небезпеку в районі, відділ з питань цивільного захисту Малинської районної державної адміністрації спільно з Малинським міськрайонним відділом Управління ДСНС України в Житомирській області закликають дотримуватись правил пожежної безпеки на присадибних ділянках.

Шановні громадяни!

Просимо Вас не провокувати пожежі в природних екосистемах. В першу чергу, не випалюйте пожнивні залишки на полях, суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводьте відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, не розкидайте недопалки та сірники на суху трав’яну підстилку. Стежте, щоб діти не бавилися з вогнем.

Пам’ятайте, за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків законодавством України передбачена адміністративна відповідальність – накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також згідно статті 245 КК України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом - караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі від 5 до 10 років.

Не забувайте, що попередити вогонь простіше, аніж приборкати велику територію, охоплену червоною стихією. Вогонь і все, що з ним пов’язане, при невмілому, недбалому поводженні з ним може завдати великого лиха, призвести до загибелі людей, значних матеріальних збитків, до катастрофи! Давайте пам’ятати, що природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї!

Джерело: www.malin-rda.gov.ua

Лесхозы Беларуси осенью высадят новые деревья на площади более 5 тыс. га

Белорусские лесхозы со 2 сентября приступят к посадке леса на участках, поврежденных ветрами и другими стихийными бедствиями, сообщила пресс-служба министерства лесного хозяйства в понедельник.

"Осенью этого года планируется посадить новый лес на территориях, поврежденных ветрами и снеголомами, на площади более 5 тыс. гектаров", - проинформировали в Минлесхозе.

Там отметили, что сейчас специалисты лесного хозяйства заняты освидетельствованием лесосек - идет проверка правильности проведения рубок и расчистки. Уже разработаны графики проведения обработки почвы под посадку лесных культур и лесовосстановления.

http://www.interfax.by/news/belarus/1211748
Читать полностью: http://www.interfax.by/news/belarus/1211748

Лісові господарства Закарпаття працюють над посиленням охорони безпеки праці

Лісове господарство продовжує залишатися одним з найбільш небезпечних промислових секторів серед професій у світі. В Україні це друга професія після шахтаря за рівнем небезпеки. Тому Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства одним із пріоритетів роботи вибрало забезпечення належних умов праці для робітників лісової галузі.

Службами охорони праці безпосередньо на підприємствах за останні 6 місяців проведено 313 обстежень стану охорони праці, як результат – виявлено 1400 порушення нормативних актів, призупинено експлуатацію 37 видів обладнання, машин і механізмів та роботу 23-х технологічних процесів, притягнуто до дисциплінарної відповідальності 4 посадових осіб.
Також працівниками ЗОУМЛГ розроблено інструкцію по розробці вітровально-буреломних лісосік, розроблено та складено програму навчання з охорони праці для бригад, які будуть розробляти вітровально-буреломні лісосіки. І всі роботи проводяться згідно міжнародних правил.
Безпека праці – на першому місці
Як розповідає заступник начальника Закарпатського ОУЛМГ Василь Кий, ці інструкції не є обов’язковим до виконання документом, однак під час роботи їх варто дотримуватися. Вони призначені для забезпечення однієї з найпрестижніших, але й при цьому з найнебезпечніших професій, принципами в прагненні вдосконалити роботу в сфері безпеки і охорони праці. Інструкції засновані на сучасному міжнародному досвіді і призначені для використання на деревообробних підприємствах і лісосіках. Мета їх полягає в тому, щоб захистити працівників від небезпек в лісовому господарстві і запобігти або знизити число професійних захворювань і травм.
Також заступник начальника акцентує увагу на тому, що Закарпатське ОЛУМГ та підпорядковані лісгоспи краю постійно закуповують для працівників новий европейського взірця спецодяг, взуття, а також засоби індивідуального захисту та підкреслює, що за останні роки є позитивна тенденція по зменшенню кількості нещасних випадків на виробництвах. Ось цьому детальні докази:

201420152016
Кількість нещасних випадків смертельних210
Кількість нещасних випадків з важким наслідком100
Кількість нещасних випадків з легкою травмою310
Всього620

– У цьому році з охорони працівників лісу вже витрачено 2972,7 тис.грн при річному плані 981,3 тис.грн. Аналогічно минулого ця сума становила всього 1731,6 тис грн. – Пояснив головний спеціаліст відділу лісових ресурсів та охорони праці Омелян Бровдій. – Для наших працівників закуповуються першокласні костюми, що відповідають і вимогам лісової безпеки і зручні в роботі. Профільний одяг, призначений для працівників лісових комплексів, дозволяє запобігти порізи ланцюгом електропили, а також забезпечує максимум безпеки в роботі з іншими високошвидкісними пилами. Весь спецодяг є сертифікованим продуктом.
Мовою цифр
На забезпечення працівників спецодягом у першому півріччі 2016 року, спецвзуттям, та засобами індивідуального захисту в загальному по підприємствах витрачено –1275,2 тис.грн. при тому що за 2015 рік було витрачено 1007,2 тис.грн. На проведення обов'язкового попереднього і позапланового медичних оглядів – 37,2 тис. грн.
Забезпечення працівників на лісозаготівельних роботах допоміжними засобами (валочні вилки, лопатки та ін) – 26,5 тис грн.
Забезпечення робітників на лісозаготівельних роботах будиночками обігріву – 51,5 тис. грн. ( факт за 2015 рік – 11,4 грн. )
Середні витрати на одного працюючого по облуправлінню за півріччя – 979,0 гри. ( факт за 2015 рік – 664,98 грн. )
Отже, керівництво Закарпатського ОЛУМГ та підпорядкованих підприємства чітко і жорстко стоять на захисті законних прав людини на гідне життя та гідну, безпечну працю.

Подготовку к реализации пилотного проекта по маркировке древесины обсудили в Правительстве региона на совещании с участием руководителя Рослесхоза


Иркутская область, НИА-Байкал — Подготовка к реализации пилотного проекта по маркировке древесины обсуждалась сегодня на совещании, которое состоялось в Правительстве Иркутской области. Совещание провели Губернатор Сергей Левченко и заместитель Министра природных ресурсов и экологии РФ — руководитель Федерального агентства лесного хозяйства Иван Валентик.

Открывая заседание, Сергей Левченко отметил, что приоритетной задачей для областного Правительства остается декриминализация лесопромышленного комплекса, разработка системы мер по межведомственному взаимодействию для решения поставленных целей и задач по борьбе с незаконной заготовкой и оборотом древесины в Приангарье.
«Реализация на территории Иркутской области пилотного проекта по маркировке древесины позволит выработать механизм организации сквозного, а самое главное — прозрачного учета лесозаготовки, и, как следствие, контроля транспортировки лесоматериалов, мест их хранения, переработки и отгрузки», — подчеркнул глава региона.
«Иркутская область не случайно стала пилотным регионом. Пилотный проект мы планируем реализовать в 2017 году в рамках Года экологии как инструмент, который позволит резко снизить объемы незаконного оборота древесины и, соответственно, будет способствовать увеличению доходов в бюджетную систему Российской Федерации, созданию более комфортных условий для деятельности законопослушных заготовителей и переработчиков леса, — отметил Иван Валентик.
Заместитель Председателя Правительства Иркутской области Виктор Кондрашов рассказал, что исполнительной властью региона разработан план мероприятий по реализации проекта, который требует принятия комплекса нормативно-правовых актов. Один из них — законопроект по регулированию деятельности пунктов приема, переработки и отгрузки древесины — уже внесен в областной парламент. Планируется, что в первом чтении документ будет рассмотрен депутатами на сентябрьской сессии.
Также требуется проработка самой схемы маркировки древесины. Виктор Кондрашов поделился тем, как это видят в областном Правительстве.
«С учетом объемов заготовки на всей территории Иркутской области — а это более 34 млн кубометров в год — маркировка каждого бревна будет проблематичной. В связи с этим предлагаем распространение одной бирки на всю партию транспортируемого леса. Например, одна бирка на одну машину, перевозящую 20-40 кубометров древесины», — сказал зампред областного Правительства.
По информации пресс-службы «серого дома», в совещании принимали участие первый заместитель Губернатора — Председатель Правительства Иркутской области Александр Битаров, министр лесного комплекса региона Сергей Шеверда, представители федеральных организаций, подведомственных Рослесхозу, правоохранительных и таможенных органов, некоторых государственных корпораций. Собравшиеся обсудили также то, как регулируется функционирование пунктов приема и отгрузки древесины в других регионах Сибирского федерального округа.
29.08.2016 17:53