Юрій МЕДУНИЦЯ, « Урядовий кур'єр»
ЗАОЩАДЖЕННЯ. Під керівництвом Державного агентства лісових ресурсів державне підприємство «ЛІАЦ» розробляє та впроваджує правові механізми здешевлення функціонування системи електронного обліку деревини. Роблять це заради заощадження державних коштів підприємств. На цьому наголосила Т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич.
У ДП «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» розпочато співпрацю із правоохоронними органами. яким надають інформацію із системи ЕОД про реалізацію лісоматеріалів. Завдяки цьому вдається перевірити законність кожного придбаного кубометра деревини.
«Закиди на нашу адресу про нібито існування загрози для функціонування всієї лісової галузі безпідставні. Це неправда. Вона може бути вигідною компаніям-посередникам, які раніше здійснювали неналежну підтримку системи і від послуг яких ЛІАЦ уже відмовився. Або ж постійним лісокористувачам, які не бажають запроваджувати електронний облік деревини, а хочуть і надалі реалізовувати лісоматеріали за документами, що їх виписують на коліні», — цитує слова фахівця прес-служба Держлісагентства.
Христина Юшкевич пояснила, що на початку створення системи електронного обліку деревини одна з компаній розробила програмне забезпечення для мобільних пристроїв, за допомогою яких вносили інформацію про лісоматеріали у систему ЕОД. Через брак альтернативного програмного забезпечення лісогосподарські підприємства були змушені закуповувати обладнання лише в цієї компанії, позаяк усі права на програмне забезпечення належали їй.
Крім того, надходили численні звернення про зупинки роботи сервера обміну даними. що призводило до збоїв в обміні даними між кишеньковими персональними комп'ютерами та центральним рівнем системи ЕОД.
«Нещодавно програмісти держпідприємства «ЛІАЦ» розробили альтернативне програмне забезпечення під операційну систему Android, яке на безкоштовній основі надавали і надають усім постійним лісокористувачам, що здійснюють електронний облік деревини. Це дало змогу лісгоспам купувати сучасні смартфони за ціною понад З тисячі гривень замість КПК вартістю більш як 33 тисячі», — повідомила Т.в.о. Голови відомства.
Христина Юшкевич наголосила, що держпідприємство «ЛІАЦ» повністю забезпечує підтримку та безперебійну роботу системи електронного обліку деревини.
Урядовий кур'єр, 16 серпня 2016 року, № 153 (5773), стор. 3
0 коммент.:
Дописати коментар