04 грудня 2016

Бурштин, ліс та дороги

Голова Рівненської ОДА провів нараду з силовиками

Бурштин, ліс та дороги. Ці три питання стали основою зустрічі голови Рівненської облдержадміністрації Олексія Муляренка з керівниками Нацполіції, прокуратури та СБУ області.

На нараду запросили голів РДА 6-ти північних районів – Сарненського, Зарічненського, Рокитнівського, Березнівського, Дубровицького, Володимирецького, а також начальників місцевих відділів поліції.

«Оперативний штаб більш як тиждень розформували, тож нелегальний видобуток набиратиме нових обертів. Тому ми повинні разом з вами розпочати новий етап в боротьбі із незаконними «старателями». Розумію, що питання має вирішитися на рівні Закону, але ми не маємо права допустити нових спалахів», – звернувся до присутніх Олексій Муляренко.
Кожен голова РДА доповів про ситуацію в районі, назвав основні «гарячі» точки та окреслив проблематику регіону.

Так, найкритичніший стан в Сарненському районі, де старателями пошкоджено біля 420 гектарів земель. Останні два тижні ситуація стала наростати з новою хвилею. Копачі нищать ліс, підмивають електроопори. Голови РДА переконані, що з початком зими води побільшає, тож це стимулюватиме старателів. На користь копачів працюють підпільні АЗС. Наразі «миють» свої, водночас в окремих районах йде війна за територію. На болотах в основному працюють молоді люди, які ухиляються від служби в армії та звикли до швидкої наживи, тому нерідко йдуть на інші злочини.

Присутні погодилися з тим, що проблематика кожного району різна, тому запровадять індивідуальний формат роботи із залученням працівників різних структур – силовиків, правоохоронців, лісівників, прикордонників.

«Таким чином ми розпочали новий етап спілкування і боротьби із нелегальним видобутком бурштину. Впевнений, що злагоджена координація усіх служб дасть хороший результат», – відзначив Олексій Муляренко.

Голова ОДА відзначив, що ситуація в кожному районі має свою специфіку, але масового миття вже не має. Однією з причиною цього є те, що нелегальний видобуток бурштину стає менш привабливим. Ціна на камінь, а відтак і об’єми збуту зменшуються. Тож практично не зафіксовано приїжджих стрателів.

Тому Олексій Муляренко переконаний, що керівники районів мають покращити співпрацю із громадським активом та вести профілактичну роботу із місцевими. «Маємо донести до людей, що це не тільки порушення закону та екології. Постійне переохолодження стає причиною хронічних захворювань, що значно вливає на показники здоров’я усього північного регіону», – відзначив Олексій Муляренко.

Окремо голови РДА доповіли про роботу з протидії незаконних вирубок лісу, зокрема, діяльності мобільних груп та перевірки деревообробних підприємств.

Щодо стану доріг, то паралельно із дорожниками представники Нацполіції в Рівненській області щодня повідомлятимуть Олексія Муляренка про стан дорожного покриття.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
tomat.rv.ua

0 коммент.:

Дописати коментар