03 березня 2016

Сільськогосподарські пали — велика небезпека!

Сума затрат на гасіння сухої рослинності на землях сільгосппризначення минулоріч склала 1,4 млн. грн.!


Висока горимість лісів області в 2015 році розпочалася ранньою весною з початком проведення сільськогосподарських палів. Це можна назвати особливістю минулорічного пожежонебезпечного сезону. Тільки впродовж раннього весняного періоду працівники держлісохорони 400 разів виїжджали своєю технікою на гасіння сухої рослинності на землях сільськогосподарського призначення. Сума затрат на їх гасіння склала 1,4 млн. грн.! По Волинському обласному управлінні лісового та мисливського господарства в 2015 році виникло та погашено силами державної лісової охорони 99 випадків лісових пожеж.

Практично всі лісові пожежі розпочиналися поза межами лісових масивів – на суміжних землях. Причинами 23 випадків були саме проведення сільськогосподарських палів. А несанкціоновані випалювання минулорічної трави, бур’янів тощо особливо небезпечні тоді, коли ці землі межують з лісовими масивами. Зазвичай це й приводить до виникнення лісової пожежі.

Проведення несанкціонованих сільгосппалів підпадає під статтю 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в котрій сказано: — випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн.) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 грн.).
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду,

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 – 680 грн.) і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1190 – 1700 грн).

Як зазначає головний спеціаліст сектору охорони та захисту лісу Петро Романуха, право складання протоколів та штрафувати за самовільне випалювання рослинності або її залишків надано тільки працівникам екологічних служб. Працівники державної лісової охорони, в свою чергу, вже приступили до влаштування мінералізованих смуг, особливо біля тих лісових масивів, які межують з сільськогосподарськими землями, що не обробляються, а також вздовж автомобільних доріг.

Лісівники звертаються до сільських голів з проханням надати допомогу під час проведення роз’яснювальної роботи серед населення з недопущення самовільних випалювань рослинності на землях сільськогосподарського призначення. І нагадують, що це шкодить екологічній ситуації вцілому і, зокрема, може призвести до виникнення лісових пожеж.

Прес-служба Волинського ОУЛМГ.

http://lis.volyn.ua/?p=13434

0 коммент.:

Дописати коментар