“Ми плануємо впроваджувати певні правила, які нададуть нам можливість контролювати заготівлю, реалізацію лісу, тому Держлісагенство ще в 2015 в своїй сфері управління впровадило електронний облік деревини на 99% по всій нашій системі. Ми бачимо позитивні результати, які дають нам можливість відслідковувати і бачити наскільки деревина у нас заготовляється, як вона облікується і кожна деревина, кожна колода обліковується, коли проводиться заготівля. На неї прикріплюється відповідна бірка з штрих-кодом і заноситься в цю систему електронного обліку. Ми вважаємо, що запровадження такої єдиної системи для всіх постійних лісокористувачів надасть нам можливість практично унеможливити тіньовий обіг деревини, який ми на сьогоднішній день спостерігаємо. Якщо не буде тіньового обігу деревини, відповідно ми зможемо унеможливити повністю незаконну вирубку, оскільки не буде тіньового ринку і не буде можливості збути цю деревину, яка була нелегально добута”, — зазначила Х.Юшкевич.
За її словами, на сьогодні існує досить розпорошена система управління всіма лісовими насадженнями, оскільки 6 млн гектар, а це 73% лісу, знаходиться у сфері управління Держлісагенства, а 27% — розпорошені, бо це комунальні ліси або ліси інших відомств.
“Таким чином ми повинні ввести ці правила, Єдину систему електронного обліку деревини для всіх постійних лісокористувачів, не тільки для сфери Держлісагенства. Тільки тоді, запровадивши ці правила для всіх лісокористувачів ми тільки тоді матимемо якийсь результат по боротьбі з тіньовим обігом.
Крім того, вже розроблені чіткі правила по продажу деревини і планується запровадження правил продажу деревини для всіх лісокористувачів лише через аукціони.
0 коммент.:
Дописати коментар