21 травня 2017

Дихай вільно: в Києві з'явиться кліматична стратегія


17 травня громадська кампанія “Міста для життя” організувала круглий стіл на якому представники департаментів КМДА, депутати Київської міської ради, експерти та громадські ініціативи підписали Маніфест про необхідність актуалізації та прийняття Кліматичної стратегії Києва.

Документ підписали представники фракцій “Самопоміч”, “Батьківщина”, “Свобода”, “Єдність” та більше 20 громадських ініціатив та об’єднань, серед яких Асоціація велосипедистів Києва, НПП “Голосіївський”, Представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні, Національний екологічний центр України, Український екологічний клуб “Зелена Хвиля”, Українська молодіжна кліматична асоціація, Місцева економіка, Либідь Є, Інститут розвитку соціальної згуртованості,, Гараж Генг, Екодія, Світ Освіт, ТОВ "Вірні рішення", Аналітичний центр CEDOS, Київська Стратегічна Спільнота, Центр Екологічного Моніторингу, Друге життя, Інститут енергоефективності України, Міжнародна організація 350.org, Інститут суспільних ініціатив, МФО у Верховній Раді “Зелена енергія змін”, WWF.

Одразу після круглого столу постійна комісія Київської міської ради з питань екологічної політики проголосувала за створення робочої групи. В її склад ввійдуть: Новіков О.О., Мирошниченко І.М., Сандалова Г.О., Пилипенко Г.В., Москаль Д.Д.

Маніфест є декларацією намірів та початком системної роботи над Стратегією, яка стане інструментом системних та комплексних рішень Києва для зменшення викидів парникових газів та адаптації до змін клімату.

Як часто ми згадуємо про зміну клімату? Здається, це проблема Арктики або далеких островів. І здається, що для киян її наслідки будуть зовсім не відчутними. При цьому Київ за рівнем екологічного добробуту посідає останнє місце 30 в списку серед інших європейських. міст.

Основна ідея громадської кампанії “Міста для життя” – нагадати киянам та міській владі про існування такої проблеми та необхідність пошуку рішень, а також створити дієву, інтерактивну, об'єднану платформу для спільних дій до якої кожен може долучитися.

У результаті, ми маємо актуалізувати проект Київської міської стратегії попередження та адаптації до зміни клімату, розроблений на замовленнням КМДА у 2013 році, та прийняти її. Наступним не менш важливим кроком є контроль її виконання та реалізації у короткостроковій та довгостроковій перспективі.

Для команди “Міста для життя” важливо донести, що створення та реалізація такого плану потребує залучення експертів, фінансових ресурсів, а також співробітництва між всіма учасниками процесу: міською адміністрацією, громадськими діячами, експертами, громадськістю та ЗМІ.

У подальших планах продовжувати діалог із владою стосовно розробки, прийняття та реалізації стратегії в рамках робочої групи. Ми запрошуємо зацікавлених представників громадськості та експертів приєднуватись до діяльності кампанії. Контакти координаторів ви можете знайти нижче.

"Сніг у травні, смог та хвилі спеки у липні, зливи та буревії це наша реальність. Адаптація Києва до зміни клімату це не питання престижу і науки. Це питання виживання нас, його мешканців. Адаптувати місто до екстремальних погодних умов його транспорт, його парки, його ігрові майданчики, не кажучи вже про вразливі групи населення це діяти системно, узгоджено, комплексно. Саме тому має бути Стратегія, і на її основі плани дій із залученням як бюджетного, так і приватного фінансування. Приєднуйтесь до нашої
справи бо вона стосується кожного
". Олександра Халаїм, голова ГО Українській Екологічний Клуб "Зелена Хвиля", ст. викладач кафедри екології Національного університету "Києво Могилянська
академія".


"Сьогодні ми довели, що кліматична стратегія це той документ, той процес, який може об’єднати не тільки громадські організації та ініціативи навколо кліматичних та екологічних проблем, а й депутатів, експертів, органи виконавчої влади. Потрібно завжди тримати в голові факт, що нам тут жити і краще це робити в прогресивних, зелених містах!”. Валентин Низковолосов, співкоординатор кампанії “Міста для життя. Київ”, заступник голови в Українській молодіжній кліматичній асоціації (УМКА)

http://wwf.panda.org/uk/?300410/V-Kyevi-climatychna-strategiia

0 коммент.:

Дописати коментар