Пожежі стали настільки часті й масштабні, що ліси перетворилися з поглиначів вуглекислого газу на силу, яка нагріває планету.
REUTERS
Той сезон лісових пожеж був одним з найсуворіших в регіоні, який входить у більш широку бореальну екосистему, яка огортає субарктичні території Північної півкулі Землі, — пише Newsweek.
Читайте також Пожежі в Амазонії: Єврокомісія пропонує свою допомогу, Макрон хоче підняти питання на саміті G7 (фото)
Завдяки голодним на вуглець ґрунтам і торфовищам, які вони містять, такі ліси вкривають близько 10% земної суші, але при цьому зберігають в собі третину вуглецю на планеті. Згідно з новим дослідженням впливу лісових пожеж в Канаді 2014 року, ці захоронені поклади вуглецю тепер в небезпеці. Пожежі стають масштабнішими й трапляються все частіше. Тож вони перетворюють тайгу з поглинача вуглецю в найбільше джерело його викидів.
Більша частина вуглецю в таких екосистемах консервується не в деревах, а в ґрунтах під ними. В холодних і часто заболочених ландшафтах тайги організми, які живуть у ґрунтах, не здатні «їсти» мертву органічну матерію з такою ж швидкістю, як і в більш сухому кліматі. Це дозволяє ґрунтам акумулювати вуглець тисячоліттями, перетворюючи екосистему тайги в найбільш важливий інструмент поглинання у світі.
Лісові пожежі найчастіше починаються через блискавку. Вони переривають процес накопичення вуглецю спалюванням дерев і верхніх шарів органічного ґрунту. Під час горіння останнього виділяється в тричі більше вуглекислого газу, ніж під час згорання самих дерев.
Читайте також Greenpeace: «перелому» у боротьбі з пожежами в Сибіру немає, ситуація погіршується
В рамках природного циклу втрачений вуглець знову поглинається новими деревами, які висмоктують його з атмосфери для власного росту. Може минути багато десятиліть, перш ніж вся кількість речовини, яка була вивільнена під час пожежі, знову буде засмоктана екосистемою. І за умови, що період між двома пожежами буде довшим, ніж час, потрібний на висмоктування всього вивільненого вуглецю, тайга лишається головним інструментом поглинання шкідливих газів.
Але, зібравши зразки з більш ніж 200 місць, вчені виявили, що більше чверті дерев, які згоріли в Канаді у 2014 році, були лише 60-річними. А цього періоду не достатньо для очищення атмосфери. Раніше в канадській тайзі між пожежами минало століття чи й два.
Читайте такожЛісові пожежі в Сибіру: дим досяг Аляски і Канади
Використовуючи вуглецевий аналіз, вчені виявили, що майже на половині території, яку у 2014 році сталася пожежа, було виділено більше вуглецю, ніж поглинуто після попередньої пожежі в 1960-х роках. Іншими словами, інтервал між пожежами був надто коротким. Крім того, у 2014-му згоріли верхні шари ґрунту, в яких зберігався вуглець, накопичений до 1960-х років. Таким чином, це місце в канадській тайзі перетворилося з поглинача шкідливих речовин на джерело. Видання зауважує, що це стосується не лише лісів Канади чи Північної Америки.
Такі ж процеси спостерігаються також в Росії, Китаї й інших полярних регіонах, вкритих екосистемою тайги.
Пожежі в Амазонії: Єврокомісія пропонує свою допомогу, Макрон хоче підняти питання на саміті G7 (фото)
15:48, 23 серпня 2019
Президент Бразилії Жаїр Болсонару звинуватив французького колегу Еммануеля Макрона у колоніальній ментальності після заклику в терміновому порядку обговорити на саміті "Групи семи" в Біарріці пожежі в лісах Амазонії.
Наслідки лісової пожежі в Бразилії / REUTERS
У Європейській комісії заявили про глибоку стурбованість пожежами в Амазонії та підтримали термінове обговорення проблеми на саміті G7 цими вихідними у Франції.
Як повідомляє "Європейська правда", про це у п’ятницю на брифінгу в Брюсселі повідомила речниця комісії Міна Андреєва.
REUTERS
Андреєва зазначила, що комісія готова надати підтримку у гасінні пожеж.
"Ми підтримуємо зв'язок із бразильською та болівійською владою та готові надати допомогу. Наприклад, надавши пряму допомогу чи активувавши нашу систему мап Copernicus", - сказала вона.
REUTERS
Речниця комісії зазначила, що у документі "є інструменти, які примушують до виконання даних за угодою зобов’язань".
REUTERS
Національний інститут космічних досліджень Бразилії (INPE) заявив, що в період з січня по серпень 2019 року в країні було зареєстровано близько 73 000 лісових пожеж.
REUTERS
"Наш дім горить, Амазонія, легені нашої планети, що виробляють 20% кисню, охоплені вогнем, це міжнародна криза і члени G7 матимуть два дні для обговорення, що можна зробити для вирішення цієї надзвичайної ситуації" – заявив Макрон.
REUTERS
За останні 48 годин у лісах на території Бразилії почалися майже 2,5 тис. нових пожеж. Президент Бразилії при цьому розцінює допомогу інших країн у гасінні пожеж як втручання у внутрішні справи.
REUTERS
Ірландія пригрозила заблокувати угоду ЄС з блоком МЕРКОСУР через пожежі в лісах Амазонії.
https://www.unian.ua/ecology/10661577-pozhezhi-v-lisah-rosiji-y-kanadi-nagrivayut-klimat-zemli.html
0 коммент.:
Дописати коментар