Ми стереотипно думали, що проблему Карпатських лісів можна вирішити просто припинивши рубати ліс. Але проблема значно глибша. У повоєнні роки (1960-65ті) Карпатські ліси були вирубані на 80%, що сьогодні поставило їх на межу екологічної катастрофи. До масової рубки тут росли змішані різновікові ліси: буки, явори, ялини. Але після рубок засаджували смерічниками як швидкоростучою діловою деревиною. Так Карпати, які ви зараз бачите, перетворилися на однотипні (переважно смереки) і одновікові (вся ділянка засаджена в один час, одного віку) ліси. Які почали всихати, бо не є типовими для цієї території.
А додайте сюди незаконні та варварські рубки, і буде зрозумілий масштаб катастрофи, що відбувається на наших очах.
Чому відбуваються незаконні рубки? Що таке варварство в лісі? Як річки перетворюються на дороги для лісовозів та чому знищується екосистема Карпат?
Як зробити прозорою систему ведення лісового господарства, де кожна людина може побачити що рубають біля її міста чи села, переконатися, що рубка законна, відбувається в спосіб безпечний для екології і з дотриманням усіх правил?
І для чого нам рубати ліс? Як не крути, це шкода для екології. І єдине обгрунтування для мене - це економічний розвиток тих регіонів, де є ліси і економічний розвиток країни в цілому. А це означає, що має бути запущений повноцінний ринок деревини і першочергово потрібно забезпечувати деревиною підприємців, які здійснюють глибоку переробку та дають роботу місцевим людям.
Дивіться в влозі і те, як ми вночі шукали лісових браконьєрів та як живуть лісники.
0 коммент.:
Дописати коментар