23 вересня 2017

В Україні оголошено найвищий рівень пожежної небезпеки: рятувальники закликають громадян не провокувати пожежі у природних екосистемах!

За даними УкрГідрометцентру, до 25 вересня на Сході України утримається надзвичайна пожежна небезпека 5 класу. І такий невтішний прогноз не лише спричинить незручності для громадян, а ще й створює передумови для різкого збільшення кількості загорянь на території України.

Рятувальники зазначають, що причинами масштабних пожеж у природних екосистемах найчастіше є наслідки людської легковажності. Саме громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, особливо під час оголошення пожежонебезпечного періоду, викидаючи недопалки на узбіччя доріг, залишаючи сміття у лісах або спалюючи його на присадибних ділянках. Такі вчинки є вкрай небезпечними, адже під дією відкритого сонячного проміння навіть залишена скляна пляшка може спричинити займання сухої трави чи лісової підстилки, не кажучи вже про викинутий сірник або недопалок. І цього буде достатньо для того, щоб спровокувати масштабну лісову пожежу!

Так, лише впродовж минулої доби в Україні виникло 222 загорянь на відкритих територіях.

Зокрема, масштабні лісові пожежі виникли цими днями у Харківській області на території одразу двох лісництв: горіла трава та хвойна підстилка неподалік с. Борщівка Балаклійського району, а також на території Красноградського лісництва.

Крім того, на Черкащині триває гасіння пожежі, що виникла 22 вересня на території Богданівського лісництва. Нагадаємо також, що вже шостий день тривають роботи з ліквідації пожежі на торфовищах під селищем Ірдинь. Окрім того, що торф'яні пожежі викликають значний суспільний резонанс, їх до того ж вкрай важко загасити, адже висока температура повітря унеможливлює їх утримання у достатньо зволоженому стані.

Горіла лісова підстилка також і на Полтавщині: у Чалівському та Кременчуцькому лісництвах.

Чи не кожного дня чимало сил та засобів витрачається на ліквідацію масштабних лісових пожеж на території України. І шкода, що громадяни не розуміють у скільки державі обходиться один залишений у лісі недопалок або сміття.

Тож, зважаючи на відносно спекотну для вересня погоду, а також те, що пожежонебезпечний період наразі знаходиться у своїй активній фазі - загроза виникнення загорянь може зростати.

Зважаючи на такі прогнози, Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час перебування у природних екосистемах.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
  • відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;
  • розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  • заїзджати автомобілем до лісу;
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;
  • створювати смітники та спалювати відходи;
  • спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.





Опубліковано: 23.09.2017, 08:58

Related Posts:

Сторінки (16)12345678910111213141516 Вперед

0 коммент.:

Дописати коментар