Вследствие несоблюдения населением пожарной безопасности на природе в Петриковском районе на территории Куриловского лесничества возник пожар сухой травы на площади 0,01 га на открытой территории. Пожар ликвидирован силами 9 ДПРЧ Главного управления и лесного хозяйства. Об этом передает корреспондент «НМ» со ссылкой на Фейсбук-страницу начальника ГУ ГСЧС в области Андрея Кульбача.
Спасатели просят население соблюдать правила пожарной безопасности и правила безопасной жизнедеятельности, а в случае возникновения чрезвычайного происшествия сразу звонить по телефону Службы спасения 101.
Инструкцию о том, как правильно собирать ягоды, утвердило министерство сельского хозяйства Беларуси, сообщили Sputnik в пресс-службе Минсельхоза.
Документ вступил в силу 29 марта и устранил пробел в наболевшем вопросе об использовании ягодниками различных приспособлений. Ранее они были вне закона, теперь же существует ряд требований, с которыми стоит ознакомиться при изготовлении таких предметов.
«Приспособление для сбора дикорастущих ягод состоит из зубьев, емкости накопителя, держателя (ручки) и отвечает следующим требованиям: расстояние между зубьями составляет не менее 0,5 см; корпус приспособления и зубья изготавливаются из пластмассы, металла, древесины, резины или их комбинации; в приспособлениях отсутствуют режущие края в зоне срывания ягод», — говорится в инструкции.
В Минлесхозе отметили, что такие требования разработаны для того, чтобы сборщики ягод не повреждали побеги дикорастущих растений. При подготовке условий для подбора материалов специалисты исходили из мирового опыта и возможностей отечественных производителей.
Есть в инструкции и подробное описание того, как держать приспособления при сборе черники, голубики и клюквы.
Минлесхоз напомнил, что сбор ягод разрешается только на разрешенных лесных территориях. Ягодникам также рекомендуют осуществлять сбор только в период массового созревания ягод в сухую погоду и после схода росы.
Цуманському лісовому господарству анулювали міжнародний сертифікат FSC, який давав можливість виходу деревини на ринки ЄС.
Про це повідомив представник екоорганізації «Волинська фундація» Павло Данильчукна прес-конференції у Луцьку 27 березня, інформує «Волинська фундація» на своїй сторінці у «Фейсбуці».
Аудит ДП «Цуманське лісове господарство» за участю представників компанії NEPCon з Білорусі та Литви був проведений у лютому 2019 року. У ньому взяв участь Павло Данильчук.
«Міжнародні аудитори, які працювали тиждень, їздили по лісництвах, перевіряли документацію. Вони були шоковані побаченим. Цуманському лісгоспу, який важливий з точки зору господарської галузі, найбільший по запасах деревини та запасах дуба, – скасували сертифікацію. Вони здійснювали рубки у природно-заповідному фонді, порушили низку інших норм. Тепер вони понесуть величезні збитки, адже не зможуть продавати деревину», – розповів він.
Як повідомляють аналітики МБО «Екологія-Право-Людина», лісгосп відмовився від планування рубок у межах заповідного урочища, проте й надалі планує інтенсивно рубати в межах інших територій природно-заповідного фонду.
Зокрема, влітку 2018 року лісгосп почав процедуру ОВД перед затвердженням нової розрахункової лісосіки. Проте звіт був зроблений дуже неякісно, і висновку ОВД лісгосп не отримав.
З цих матеріалів стало відомо, що лісгосп планує щорічно в межах природно-заповідного фонду рубати близько 100 гектарів лісів суцільними рубками і заготовляти понад 24000 кубометрів деревини. Зокрема, щорічно планується вирубувати 9,7 гектара дубових лісів віком понад 160 років.
В день напередодні виборів на Чернігівщині поліція завадила масштабній спробі вивезти ліс з низкою порушень.
Перевізники сподівалися, що всі правоохоронці зайняті виборчим процесом…
Про це повідомляє сектор комунікації ГУНП в Чернігівській області.
Втім, біля Холмів група реагування патрульної поліції зупинила підозрілу колону з восьми вантажівок. Вони перевозили понад 160 кубічних метрів соснової деревини.
Інформація про подію внесена до журналу єдиного обліку.
Поки триває перевірка, вантажівки взяті під охорону поліції особливого призначення.
Генпрокуратура в рамках расследования преступлений "Семьи" беглого президента Виктора Януковича объявила подозрение экс-министру экологии, бизнесмену Николаю Злочевскому.
Его подозревают в отмывании денег при покупке группы компаний Херсонская нефтеперевалка. Так, речь идет о средствах в размере более 33 миллионов долларов США.
По данным материалов, схема была организована и проведена в 2013 году. Участие в махинации принимали компании Wirelogic Technology A.S., Digitex Organisation LLP, а также компания Burisma Holdings Limited, членом совета директоров которой являлся сын экс-вице-президента США Джо Байдена.
"Следователи прокуратуры выяснили, что преступная группа, возглавляемая "семейным менеджером" Януковича Сергеем Курченко и бывшим в то время первым вице-премьером Сергеем Арбузовым спланировали и осуществили схему легализации через сомнительные сделки более 33 миллионов долларов США для покупки группы компаний, которые владеют Херсонской нефтеперевалкой. При этом, говорится в документах, также ставилась цель использовать данный актив для сокрытия схемы контрабанды нефтепродуктов на территории Украины", - говорится в сообщении.
Как считают следователи прокуратуры, бизнесмен Злочевский сознательно согласился стать частью данной преступной схемы исходя из корыстных мотивов.
Подельники зарегистрировали на территории острова Тортола (часть Британских Виргинских островов) компанию Rosseu Business Group Ltd, которая выступила формальным покупателем Херсонской нефтеперевалки. Также, по логике действий, для запутывания следов были созданы в зарубежных оффшорах ряд других компаний посредников, а деньги перечислялись на счета в банках Панамы, Кипра, Латвии и Эстонии.
"Всего за период с 9 октября по 8 ноября 2013 года общая сумма легализованных (отмытых) средств, которые участниками преступной организации были выплачены в счет оплаты Херсонской нефтеперевалки и связанного с ней имущества и имущественных прав, составила 33 076 000 долларов США", - говорится в документах.
Детальней о том, кто стоит за объявленными Генеральной прокуратурой подозрениями ряду чиновников, и как это дело может сыграть свою роль в будущем, читайте в нашем материале.
Весняно-польові роботи, які супроводжуються спалюванням громадянами залишків сухої рослинності на своїх присадибних ділянках, а також підпали сухої трави та чагарників на території Закарпатської області, набирають обертів і підвищують небезпеку для екологічної ситуації. Окрім цього негативно впливають на флору і фауну.
Щоб попередити пожежі, й звернути увагу громадян на дотримання правил пожежної безпеки в регіоні, 29 березня ужгородські рятувальники, спільно з представниками екологічної інспекції Закарпатської області, провели своєрідний рейд населеними пунктами Ужгородського району.
Його метою було виявлення фактів самовільного спалювання сухої рослинності громадянами та притягнення до адмінвідповідальності порушників законодавства України.
Так, на одного порушника було накладено адміністративне стягнення відповідно до статті 77-1 «Самовільне випалювання сухої рослинності та її залишків» Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Ще декілька чоловік, дії котрих було визначено як незначні порушення, обмежилися усними попередженнями та проведенням профілактичної бесіди з ними щодо небезпеки спалювання сухої рослинності.
Як наголошують рятувальники та екологи, подібні заходи триватимуть до закінчення пожежонебезпечного періоду і охоплять всі райони Закарпатської області.
Нагадаємо, згідно із чинним законодавством випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Комплексну програму з охорони навколишнього природного середовища «Екологія» у Чернівецькій області на 2019-2021 роки затвердили депутати обласної ради на пленарному засіданні 30-ї сесії обласної ради.
Програма спрямована на запобігання забруднення довкілля і зменшення його шкідливого впливу на навколишнє середовище та здоров’я людей, раціональне використання природних ресурсів, розширення, відтворення та збереження територій і об’єктів природно-заповідного фонду, лікувально-оздоровчих, рекреаційних, водних та інших природних комплексів і унікальних територій, формування на їх основі регіональної екологічної мережі, дотримання екологічної безпеки на території Чернівецької області, створення умов для переходу до сталого розвитку регіону. Загальний обсяг фінансових ресурсів для реалізації завдань програми становить 462 тис. грн.
Враховуючи сучасну екологічну ситуацію та стан основних галузей охорони довкілля області, першочерговими завданнями для реалізації основних пріоритетів екологічної політики є: продовження будівництва та реконструкції очисних споруд області, збільшення площі природно-заповідного фонду області, вироблення системи роздільного збирання, транспортування, сортування, переробки та утилізації відходів; продовження впровадження заходів із екологічної освіти та науки у сфері поводження з відходами.
Реалізація Програми забезпечить збалансованість процесів використання і відтворення природних ресурсів, збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, зменшення шкідливого впливу забруднюючих речовин та відходів на навколишнє природне середовище і здоров’я людей.
Лесники Херсонской области ждут заработанные деньги уже не один месяц. В облуправлении лесного и охотничьего хозяйства подтверждают: задолженность действительно у половины лесхозов. И еще целый ряд других проблем, связанных с отсутствием финансирования.
««Рядом с нами сосна крымская. Ей 140 лет", - показывает лесник.
Где какое дерево в этом лесу и в каком оно состоянии, Виктор знает как никто. Он работает здесь почти 20 лет. Начинал как обычный мастер, а теперь – лесничий. Признается: профессия непростая. Главное – защитить лес от пожаров и несанкционированной вырубки. Подъемы на рассвете, ночные дежурства, готовность к опасности – это уже привычка. А последние годы работы еще и прибавилось, поскольку работники массово увольняются. Средняя зарплата в лесхозе – меньше 5 тыс. грн. И тех не получают вовремя.
"У меня - 4600 без отчислений зарплата, оклад, 20% мне директор доплачивает за напряженность в работе. За январь, февраль нам начислена, но ни копейки еще не поступило", - рассказывает Виктор Черненко, и.о. лесничего Новокаховского лесничества.
Семья выживает благодаря военной пенсии. Тяжелое материальное положение и у других коллег Виктора на Херсонщине. Еще 4 года назад государственные лесничества юга и востока Украины лишили бюджетного финансирования. С тех пор они должны сами себя содержать. Но это только на бумаге. На практике денег катастрофически не хватает.
"У нас рукотворные леса, посаженные 50 лет назад. Они еще не дают сырья, на которое можно было бы 100% финансировать предприятия, и материальную часть, и зарплату. Из бюджета почему исключили – непонятно почему, не знаю", - говорит Виктор Галушко, и.о. директора ГП "Каховское лесное хозяйство".
До сих пор держаться на плаву позволяла финансовая поддержка соседей из прибыльных лесхозов других регионов. Горючим помогает местная власть. А когда не хватает техники, лесоводы используют собственную.
"В связи с отсутствием финансирования – очень тяжело. Мы уже третий год не восстанавливаем леса, потому что нет средств. А надо делать и посадки, лесовосстановления, охранять лес надо от пожаров", - отмечает Виктор Галушко, и.о. директора ГП "Каховское лесное хозяйство".
Когда выплатят долги лесникам Херсонщины – неизвестно. Профсоюз обращалась с просьбой о помощи во всевозможные инстанции. Но пока выхода не нашли.
"Нас слышали, слушали. Обращение к Верховной Раде были, в Кабмин, к аграрному комитету. Обращение были ко всем, но этот вопрос не решен до сих пор", - сообщила Мария Глод, председатель профсоюза работников лесного хозяйства Херсонской области.
Пока профсоюзы и чиновники ищут пути выхода из ситуации, на Херсонщине начался период пожарной опасности. И лесники готовятся к борьбе с огнем – на устаревшей технике, с минимальными объемами горючего. Но надеются, что благодаря их усилиям вместо леса здесь не появятся, как когда-то, пески».
“На майже гектарній площі посадили шість тисяч саджанців лісових культур. У традиційній для Корюківки акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» взяло участь близько двохсот осіб”, - йдеться у повідомленні.
“Присвоїти ім’я Миколи Лущика вирішили неспроста. Наш загиблий на сході земляк до війни працював на підприємстві трактористом. Був кращим у своїй справі. У березні 2014 року одним з перших пішов на схід України. Воював навідником танку. Героїчно загинув у серпні цього ж року в Луганській області”, - зазначив директор Корюківського лісового господарства Олег Петренко.
Микола Лущик посмертно нагороджений орденом «За мужність».
На всероссийском совещании "Основные итоги работы лесного хозяйства Российской Федерации в 2018 году и задачи на 2019 год", которое проходит 27 марта 2019 года в Президент-отеле в Москве, руководитель Рослесхоза И.В.Валентик выступил со вступительной сказкой о ситуации в лесном секторе России и о перспективах его развития.
Общий вид мероприятия:
Вот некоторые картинки, которыми сопровождалось его выступление:
Збір березового соку цієї весни лісівники Волині розпочали фактично на початку березня – місяця, походження назви якого асоціюються саме із настанням сокоруху. Про це повідомляє прес-служба ВОУЛМГ.
У планах державних лісогосподарських підприємств – зібрати 550 тонн. Вже є – більше 300. Частина соку реалізовується сирцем, частина йде на переробку. А консервованим соком Волинь славиться далеко за межами області і навіть країни.
Волинь – єдина область, де при державних лісогосподарських підприємствах збереглися і працюють консервні цехи.
Найоригінальніші види продукції виготовляють на консервному цеху ДП «Цуманське ЛГ».
Серед чималого асортименту – органічний сік, який виготовляється на Волині за особливою рецептурою. Сік органік здобув популярність навіть серед населення Америки та Ізраїлю, де нині побутує культ здорового харчування.
Американська компанія вже не перший рік є партнером консервного цеху ДП «Цуманське ЛГ». Варто зазначити, що березовий сік з Волині розповсюджується у фітнес-центрах та закладах оздоровлення як особливо поживний та корисний напій.
Процесу виготовлення соку із позначкою «органік» передує особливий процес збору – лише у скляні банки.
Місцеве населення теж щороку вигадує нові рецепти консервації березового соку, адже свіжим його багато не вип’єш – з лимонами, чаєм каркаде, гілочками смородини.
Перший сік – найсмачніший, і хоча сонця ще мало, він солодкий і прозорий. Як тільки на дереві почнуть розпускатися бруньки, сік помутніє і навіть перестане йти. Тому все має бути вчасно. Саме тому тривалість сезону заготівлі березового соку дуже тісно пов’язана із погодними умовами. Про це розповідає головний лісничий ДП «Цуманське ЛГ» Сергій Ребар.
Начальник консервного цеху Зінаїда Рябчун зазначає, що цього сезону у цеху буде виготовлено 15 видів березового соку. А вже третій рік поспіль тут виготовляють органічну продукцію.
«Це – сік без додавання лимонної кислоти, без цукру. Такий, як його привезли з лісу. Щодо його виготовлення – особливо жорсткі умови не лише при зборі, а й при виробництві. Навіть усі миючі, дезинфікуючі засоби мають бути органічні. Сік, звісно, дуже корисний тим. Це – «комора» поживних речовин, мікроелементів, вітамінів», – розповідає Зіна Богданівна.
29 березня. Новокаховське лісництво квартал 7 виділ 3 спільними зусиллями лісової охорони та Каховського відділення ДПРЧ проводиться гасіння лісової пожежі. Площа 0,3 га..Час локалізації 14:15.
Знову без зарплати. Лісівники Херсонщини чекають на чесно зароблені гроші вже не один місяць. В обласному управлінні лісового та мисливського господарства підтверджують: заборгованість справді є в половини лісгоспів. І ще ціла низка інших проблем, пов'язаних із відсутністю фінансування. Яких - з'ясувала Марина Михайловська.
"Поряд з нами сосна кримська. Їй 140 років", - показує лісник.
Де яке дерево в цьому лісі та в якому воно стані, пан Віктор знає як ніхто. Адже працює тут майже 20 років. Розпочинав як звичайний майстер, а тепер - лісничий. Зізнається: професія непроста. Головне - захистити насадження від пожеж і несанкціонованого вирубування. Підйоми вдосвіта, нічні чергування, готовність до небезпеки - це вже звичка. А останні роки роботи ще й додалося, бо працівники масово звільняються. Середня зарплатня в лісгоспі менше як 5 тисяч. Та й тих не отримують вчасно.
"У мене - 4600 без відрахувань зарплатня, оклад, 20% мені директор доплачує за напруженість у роботі. За січень, лютий нам нараховано, але жодної копійки ще не надійшло", - розповідає Віктор Черненко, в.о. лісничого Новокаховського лісництва.
Родина виживає завдяки військовій пенсії. Скрутне матеріальне становище й у інших колег пана Віктора на Херсонщині. Ще 4 роки тому державні лісництва півдня та сходу України позбавили бюджетного фінансування. Відтоді вони самі мають себе утримувати. Та це тільки на папері. На практиці грошей катастрофічно бракує.
"В нас рукотворні ліси, посаджені 50 років тому. Вони ще не дають сировини, на яку можна було б 100% фінансувати підприємства, і матеріальну частину, і зарплатню. Із бюджету чому виключили - не зрозуміло, не знаю", - говорить Віктор Галушко, в.о. директора ДП "Каховське лісове господарство".
Досі триматися на плаву давала змогу фінансова підтримка сусідів із прибуткових лісгоспів інших регіонів. Пальним допомагає місцева влада. А коли не вистачає техніки, лісівники використовують власну.
"У зв'язку з відсутністю фінансування - дуже тяжко. Ми вже третій рік не відновлюємо ліси, тому що немає коштів. А треба робити і посадки, лісовідновлення, проводити доповнення, уходи робити треба, охороняти ліс треба від пожеж", - зазначає Віктор Галушко, в.о. директора ДП "Каховське лісове господарство".
Коли виплатять борги лісникам Херсонщини - невідомо. Профспілка зверталася з проханням про допомогу до всіх можливих інстанцій. Та поки що виходу не знайшли.
"Нас чули, вислуховували. Звернення до ВР були, до КМ, до аграрного комітету. Звернення були до всіх, але це питання не вирішене до сьогодні", - повідомила Марія Глод, голова профспілки працівників лісового господарства Херсонської області.
Доки профспілки та чиновники шукають шляхи виходу із ситуації, на Херсонщині почався період пожежної небезпеки. І лісники готуються до боротьби з вогнем - на застарілій техніці, з мінімальними об'ємами пального. Але сподіваються, що завдяки їхнім зусиллям замість лісу тут не з'являться - як колись - піски.
Фанати львівських «Карпат» відомі не лише активною підтримкою своєї улюбленої команди на трибунах стадіону. Вони також регулярно беруть участь в різноманітних соціальних заходах.
Нещодавно, в усьому світі відзначали день лісу, тож «зелено-білі» фанати вирушили у Шклівське лісництво, аби дати життя молоденьким саджанцям дуба.
Вирубка лісів в Україні останнім часом переросла в масовість, що не може не впливати на загальну екологію. Як відомо, ліси – це легені планети, тож берегти їх і примножувати необхідно кожному із нас.
Фанати львівських «Карпат» відомі не лише активною підтримкою своєї улюбленої команди на трибунах стадіону. Вони також регулярно беруть участь в різноманітних соціальних заходах. Нещодавно, в усьому світі відзначали день лісу, тож «зелено-білі» фанати вирушили у Шклівське лісництво, аби дати життя молоденьким саджанцям дуба. Тепер хлопцям, для того, аби стати справжніми чоловіками, залишилося хіба виростити сина та збудувати будинок. Дерево вони вже посадили.
Разом із професійними лісниками, які також є фанатами «левів», уболівальники висадили чотири з половиною тисячі саджанців дуба на території в 0,9 гектара. Робота не з легких, довелося активно попрацювати кайлами та лопатами, але кожен з присутніх міг з гордістю подивитися на свою роботу. Кожен з фанатів долучився до благородної та по-справжньому чоловічої справи, якою може пишатися.
детальна ілюстрована інструкція де можна знайти інформацію про плановані санітарні рубки, як визначити місце розташування конкретних призначених в рубку ділянок лісу, як з'ясувати їх додаткові характеристики, і як отримати відомості про стан цих ділянок за космічними знімками