03 травня 2020

Зміни клімату = зменшення площ лісів - пожежі

Українська система пожежної охорони лісів не адаптувалася до нових умов

В Киевской области перекраивают границы – Свідок

За прогнозами, зміни клімату при різних сценаріях призведуть до значного скорочення площ лісів з головних лісоутворюючих порід в центральних, східних та північних регіонах, в тому числі, внаслідок великих лісових пожеж. Про це свідчатть дослідження вчених НУБІП - Національного унверситету біотехнологій та природокористування.
"При всіх недоліках та проблемах, ситуація з лісовими та природними пожежами була відносно стабільною і обмежувалась періодичними особливо великими пожежами (від 2-3 до 10 тис. га). Вони позиціонувались відповідальними особами для преси та населення як невідворотнє стихійне лихо, а не прорахунки в організації охорони лісів від пожеж", - розповів GreenPost доктор біологічних наук Сергій Зібцев.
Тепер же масштаб пожеж і неспроможність вітчизняних спецслужб у їх гасінні дозволяє говорити про те, що ситуація кардинально змінилася, а Україна до цього не готова.

Великі пожежі: Зона відчуження 1992 р. - до 17 тис. га; Кременна Луганської області; Ізюм Харківської області; Камінь-Каширське лісове господарство Волинської області; Олешківські піски, Херсонська область (численні, у тому числі - 9 тис. га, 2007 р.); Ялтинський природний заповідник, АР Крим (1000 га, 2007); Поліський природний заповідник (2009 та 2018 рр. до 900 та 500 га); Сарненське ЛГ, Рівненський природний заповідник тощо.

Починаючи з приблизно 2010 року зміни клімату з кожним роком все більше загострювали лісопожежну проблему, проте адаптації системи охорони лісів до нових умов не відбувалося, а замість цього застосовувався так званий реактивний менеджмент - запізніла одноразова реакція та мобілізація на чергову велику пожежу без подальших системних змін до наступної пожежі.



через GIFER

Як ми вже повідомляли, Регіональний Східноєвропейський центр моніторингу пожеж (REEFMC) звернувся до президента України, Кабміну, місцевих органів влади, бізнесу, громадян, земле- та лісо-користувачів щодо надзвичайної ситуації з лісовими пожежами в Україні. Фахівці центру провели аналіз причин катастрофічних цьогорічних пожеж та розповіли, що треба зробити, аби запобігти таким ситуаціям надалі.

 



0 коммент.:

Дописати коментар