24 листопада 2015

Найбільші ліси на планеті (фото)

24.11.2015
На Землі існує величезна кількість найбільш різноманітних лісів, серед яких дощові, тропічні, чагарники, хвойні та багато інших. Кожен з них дуже важливий для людства, так як не тільки є природним домом для численних тварин, але і бере участь у регулюванні середньої температури на планеті і рівнів вуглекислого газу, збільшуються до тривожного рівня. Через постійні спроби людини розширити заселювані нею території, сьогодні багато лісів перебувають під загрозою зникнення, але навіть незважаючи на це є ще на планеті ліси, куди не ступала нога людини.


Ліси Сінхараджа, Шрі-Ланка




Найбільшими дощовими лісами Шрі-Ланки вважаються тропічні ліси Сінхараджа, що в перекладі означає «король лев». У 1978 році це місце було оголошено ЮНЕСКО біосферним заповідником і з тих пір тут безбоязно мешкає безліч птахів, ссавців, метеликів і рідкісних комах. Також в лісах можна зустріти такі вимираючі види, як шриланкійський припутень, попелясто-главий базіка, пітони та інші.

Вальдивські ліси




Головним чином помірні Вальдивські дощові ліси, площа яких сягає 248,100 квадратних кілометрів, розташовані на території Чилі та частині Аргентини. В цих дивовижних лісах ідеально поєднуються хвойні дерева, вічнозелені рослини, папороть, щільний бамбук, а також вузькі прибережні смуги і льодовики. На жаль, останнім часом все частіше екосистемі Вальдивських лісів загрожують масові вирубки.

Національний парк Емас, Бразилія




Національний парк Емас знаходиться між штатами Гойас і Мату-Гросу і містить флору і фауну, характерну найстарішим і різноманітним тропічних екосистем землі. Парк оточений численними плантаціями сої та іншими сільськогосподарськими областями.

Ліс Монтеверде, Коста-Ріка




Цей ліс, розташований поруч з однойменним містом Монтвереде, вважається одним з головних туристичних визначних пам’яток Коста-Ріки. Його назва перекладається як «зелена гора», а на його території мешкає близько 30 видів унікальних птахів, колібрі, 100 видів ссавців і близько 400 видів птахів, серед яких кетцаль, птах-дзвіночок та інші.

Національний парк Кінабалу




Цей один з перших національних парків в Малайзії, заснований ще у 1964 році. Ліс цього державного заповідника та Національного парку Кінабалу оточує найвищу і наймолодшу не вулканічну гору Борнео-Кінабалу. Популярність цьому лісі принесло велика кількість наявних у ньому різновидів рослин і тварин. У 2000 році парк був оголошений об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Дощовий ліс Еквадору




Дощовим лісом часто називаються тропічні ліси, що характеризуються постійним хмарним покривом. Ліс Еквадору є саме таким лісом, в якому до того ж знаходиться близько 17 відсотків усіх видів рослин у світі та 20 відсотків усіх птахів. І хоча тут мешкають багато рідкісних тварин, серед яких очковий ведмідь, ягуар, пума і інші, цей ліс, також як і інші тропічні ліси, дуже сильно страждає від ростучої вирубки деревини. Якщо так буде тривати й далі, то не виключено, що тропічні жителі незабаром остаточно зникнуть з лиця землі.

Ліс парку Дейнтрі, Австралія




Вік лісів парку Дейтрі, що перебувають в Австралії, налічує близько 135 мільйонів років, і вони по праву вважаються найстарішими збереженими дощовими лісами в світі. Завдяки площі в 2600 квадратних кілометрів, Дейнтрі вважається найбільшим дощовим лісом в Австралії, а також батьківщиною численних екзотичних рослин і тварин. Свою назву ліс Дейнтрі отримав на честь австралійського геолога і фотографа Річарда Дейнтрі. У 1988 році ЮНЕСКО оголосило дану територію об’єктом всесвітньої спадщини.

Дощовий ліс Конго




Цей ліс отримав свою назву від річки Конго, що протікає через нього і вважається найдовшою річкою в світі. Площа дощового лісу Конго займає величезну область, але через постійні вирубки, комерційної діяльності та розширення сільськогосподарських угідь стає все більш і більш крихкою екосистемою. Через безперервні полювання на рідкісних тварин багато з них вже повністю зникли, а крім того, що дощовий ліс Конго вважається єдиним середовищем існування карликового шимпанзе, тут також мешкають окапі, гіпопотами, горили і інші тварини.

Ліс Тайги




Тайга вважається найбільшим біомом землі у світі, що складається з хвойних лісів. Саме тут зосереджена одна третина всіх дерев у світі, які надають великий вплив на рівні вуглекислого газу. Через те, що тайга знаходиться трохи нижче лінії тундри і отримує дуже мало сонячного світла, потрібно близько 50 років, щоб насіння проросло у невелике молоде дерево. У тайзі росте багато різних дерев, а також мешкає великий спектр тварин.

Ліс Амазонки




Ліси Амазонки вважаються найбільшими дощовими лісами в світі, адже вони розтягнуті на території восьми країн, таких як Бразилія, Колумбія, Болівія, французька Гуана, Сурінаму, Перу, Еквадор і Венесуела. Ліси Амазонки є домом для різноманітних видів рослин і тварин.

Натхнення: vsefakty.com
http://cikavosti.com/naibilshi-lisi-na-planeti/


0 коммент.:

Дописати коментар