Кадрові перестановки в органах управління лісами навряд чи підвищать їх здатність організовувати ефективну охорону лісів, особливо в умовах, коли грошей, техніки і людей для цієї охорони свідомо не вистачає навіть при середньому рівні пожежної небезпеки.
В черговий раз керівник Агентства лісового господарства Бурятії звільнений за недостатню боротьбу з лісовими пожежами
20 травня 2016 року голова Бурятії В.В.Наговіцин оголосив про звільнення керівника Республіканського агентства лісового господарства Н.П.Крівошеева за недостатню боротьбу з лісовими пожежами (формально - "за власним бажанням"). В офіційному повідомленні йдеться, що "керівник РАЛХ не впорався із завданням забезпечення нормативних термінів гасіння виникаючих в лісах пожеж, при наявності необхідних для цього сил і засобів. Також Микола Кривошеєв неодноразово ігнорував виконання прийнятих на республіканській комісії з надзвичайних ситуацій рішень, на засідання КЧС їм надавалася недостовірна інформація про лісові пожежі "(посилання).
Це вже друге звільнення керівника Республіканського агентства лісового господарства Бурятії за недостатню боротьбу з лісовими пожежами менш ніж за рік - 11 серпня 2015 приблизно за той же самий був звільнений попередник Кривошеєва А.А.Щепін (посилання).
Якщо керівнику республіки щороку доводиться звільняти керівників регіонального органу управління лісами - значить, у нього щось сильно не так або з кадровою політикою (початково не тих призначає), або з тими діями, хто реально винен в незадовільною боротьбі з лісовими пожежами. Багато причин нинішнього катастрофічного становища з лісовими пожежами в Республіці Бурятія явно виходять за рамки компетенції керівників республіканського агентства. Наприклад, передані регіону лісові повноваження фінансуються в кращому випадку на 10-15% від реальної потреби (за оптимістичною оцінкою) - а це визначають федеральні законодавці, які беруть закон про федеральний бюджет на кожен конкретний рік. Трохи більше тижня тому про те, що для боротьби з пожежами в Бурятії "сил і засобів з урахуванням наданої республіці з боку Рослесхоза і МНС допомоги досить" повідомив Президенту РФ особисто глава регіону В.В.Наговіцин. Багаторазове заниження площ діючих лісових пожеж в Бурятії навряд чи було б можливо, якби воно не було санкціоновано на рівні вищого керівництва регіону. Масове псевдо-контрольоване випалювання сухої трави без дотримання мінімально необхідних заходів пожежної безпеки теж навряд чи було б можливо без згоди республіканського керівництва і КЧС.
Таким чином, Щепин і Кривошеєв, швидше за все, зіграли ролі "стрілочників" - тих, хто винен не більше інших, але хто найменше захищений від адміністративного свавілля та на кого найлегше звалити всю відповідальність. Їх колегам і послідовникам варто врахувати цей досвід: лісопожежну брехню вітають і навіть вимагають дуже високопоставлені начальники - але "крайніми" виявляються галузеві керівники не вище ніж регіонального рівня; псевдо-контрольованими випалювання захоплюються і звітують в масштабах країни багато - але і за них, якщо справа закінчується великими пожежами, відповідати доводиться галузевим керівникам в регіонах, і т.д.
А в Бурятії ситуація з лісовими пожежами поки розвивається приблизно за тим же сценарієм, що і в минулому році. Сил і засобів для охорони лісів від вогню у регіону свідомо недостатньо (в першу чергу через свідомо недостатнього федерального фінансування переданих регіону лісових повноважень) - але регіональне керівництво проблему не визнає, і стверджує, що нічого не бракує. Пройдені вогнем площі обчислюються вже сотнями тисяч гектарів - але в офіційну звітність потрапляють на порядок менше. Псевдо-контрольовані "профілактичні" випалювання знову були проведені на запаморочливих площах, на яких залишилися в регіоні силами забезпечити контроль було в принципі неможливо - але ніхто не турбувався ні забезпеченням пожежної безпеки в місцях їх проведення, ні розслідуванням стає все більш очевидною зв'язку між цими випалювання і висновками, зробленими пожежами. В останні дні в Бурятії пройшли слабкі дощі, які допомогли пригасити деякі пожежі і стримати їх подальше поширення - але їх явно не вистачило, щоб загасити всі, і вже в найближчі дні розростання пожеж явно продовжиться. Кадрові перестановки в органах управління лісами навряд чи підвищать їх здатність організовувати ефективну охорону лісів, особливо в умовах, коли грошей, техніки і людей для цієї охорони свідомо не вистачає навіть при середньому рівні пожежної небезпеки.
http://forestforum.ru/viewtopic.php?f=9&t=19545&sid=ecfa4a81cbec16dea564915c77d02442
0 коммент.:
Дописати коментар