22 травня 2016

Захистили ліси від вирубок чи лісівників – від роботи?

lis-20-16

Фастівський лісгосп від 10 травня припинив проведення будь-яких вирубок лісів. Зараз тут лише тралюється й вивозиться вже готова продукція. Паузу в заготівлі деревини наш лісгосп зробив не з власної волі – на виконання рішення Київської обласної ради про ­мораторій на вирубку лісу, який діятиме на всій Ки­ївщині до 15 червня.
Заступник голови постійної комісії облради з питань екології, природокористування, ліквідації наслідків на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій Вікторія Кире­єва прокоментувала це рішення так: “Лісові масиви ­області за останні роки піддалися колосальному знищенню. Відбувається самовільна, безперестанна, незаконна вирубка лісів, що завдає значних економічних збитків регіону, одночасно підривається екологічна безпека, що призводить до непередбачуваних наслідків, а реальні розміри збитків не піддаються підрахункам”.
Між тим добре піддаються підрахункам збитки, що їх нестиме державне підприємство “Фастівське лісове господарство”, яке, підкреслює його керівник Олег ­Чемерський, усі вирубки проводить цілком законно. А разом із лісгоспом у програші залишаться і державний та місцеві бюджети. Арифметика проста: життє­діяльність підприємства, яке працює без бюджетного фінансування, забезпечується коштами, отриманими від реалізації лісопродукції в круглому виді, а це більше 7-ми мільйонів гривень щомісячно. З них 2 мільйони спрямовуються на виплату заробітної плати 236-ти штатним працівникам, 2,5 мільйона йдуть на сплату ­податків та обов’язкових зборів. Зокрема, ­рентна ­плата за спеціальне використання лісових ресурсів до Державного бюджету складає 200 тисяч гривень, а до місцевого – 660 тисяч, податку на доходи фізичних осіб лісгосп сплачує 360 тисяч гривень, податку на додану вартість – 635 тисяч, єдиного ­соціального внес­ку – 490 тисяч. Ще 120 тисяч йде на інші податки і 34 ти­сячі гривень – на військовий збір. А через зменшення обсягів реалізації сплатити все це буде проблематично…
3 мільйони гривень зароблених лісгоспом грошей ­що­місяця використовуються на ведення лісового господарства, з них на лісокультурну компанію – 300 тисяч. Відтак рішення обласної ради, пояснює Олег Чемер­ський, спричинить не лише фінансові втрати, а й погіршення стану лісових насаджень, призупинення лісовідновлювальних робіт. ­Несвоєчасне проведення рубок формування та оздоровлення лісів у період масового розмноження шкід­ників призведе до заселення ними здорових насаджень, які з часом перейдуть до категорії відмираючих...
А стосовно фінансових втрат постає ще й така ­проблема: планами, затвердженими на 2016 рік, ­передбачені всі види рубок і давно виписані лісорубні квитки, за які необхідно сплатити рентну плату в сумі 1,3 міль­йона гривень. Цей платіж є обов’язковим і має бути внесений у визначений термін, незалежно від того, здійснюються вирубки чи ні.
Загалом, з тривогою каже керівник лісгоспу, пер­спектива вимальовується невтішна: у разі ненадход­ження коштів підприємство буде змушене вдаватися до таких непопулярних заходів, як відправлення працівників у відпустки без збереження заробітної плати ­(дехто вже написав заяви на такий вимушений двотижневий відпочинок) і навіть скорочення.
Окрім того, під загрозою зриву опинилося виконання аукціонних договорів щодо поставки деревини на внутрішній ринок та контрактів на експорт. І сумнівно, що вітчизняні товаровиробники чекатимуть до 15 чер­в­­ня, коли мораторій на вирубування лісів у Київ­ській області буде знято: вони переорієнтуються на постачальників з інших регіонів. А ще ж можливі і судові позови до підприємства за зрив виконання договорів…
Всі ці аргументи Фастівський лісгосп виклав у ­листах до кількох високих інстацій, зокрема, й до Ки­їв­ського обласного та по місту Києву ­управління лісового та мисливського господарства. У всіх цих листах – прохання ­вийти з клопотанням до обласної ради про відміну ­прийнятого нею рішення.
Чи дослухається рада, спрогнозувати складно. Мета ж бо була благородна – захистити ліси від варварських вирубок. От тільки вийшло так, що цим самим “захистили” від роботи тих, хто рубає ліси за планом, водночас так само за планом і відновлюючи їх. При цьому заробляючи гроші і для себе, і для лісу, і для держави, і для місцевих громад. Тепер, коли у державних лісгоспів випаде із лісозаготівельної діяльності більше місяця, надолужити згаяне буде складно. А поставити заслін незаконним вирубкам простіше стане навряд чи. Та й боротися з “чорними лісорубами” треба не протягом місяця-півтора, а цілорічно – і не мораторіями, а якимись іншими заходами. Набагато кардинальнішими.
Людмила Урлапова

В одному з найближчих номерів читайте інтерв’ю з директором ДП “Фастівське лісове господарство” Олегом Чемерським. Розпитаємо його про те, чи часто виявляються факти самовільної, незаконної вирубки на Фастівщині і як із цим бореться наш лісгосп, яким чином ви­значаються лісові масиви для промислової ­вирубки і чи багато у нас “хворих” лісів, які не просто можна, а треба рубати.


Опубліковано: П'ятниця, 20 травня 2016, 11:42

http://peremoga-fastiv.com.ua/aktualno/4067-zakhistili-lisi-vid-virubok-chi-lisivnikiv-vid-roboti

0 коммент.:

Дописати коментар