Фастівський лісгосп від 10 травня припинив проведення будь-яких вирубок лісів. Зараз тут лише тралюється й вивозиться вже готова продукція. Паузу в заготівлі деревини наш лісгосп зробив не з власної волі – на виконання рішення Київської обласної ради про мораторій на вирубку лісу, який діятиме на всій Київщині до 15 червня.
Заступник голови постійної комісії облради з питань екології, природокористування, ліквідації наслідків на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій Вікторія Киреєва прокоментувала це рішення так: “Лісові масиви області за останні роки піддалися колосальному знищенню. Відбувається самовільна, безперестанна, незаконна вирубка лісів, що завдає значних економічних збитків регіону, одночасно підривається екологічна безпека, що призводить до непередбачуваних наслідків, а реальні розміри збитків не піддаються підрахункам”.
Між тим добре піддаються підрахункам збитки, що їх нестиме державне підприємство “Фастівське лісове господарство”, яке, підкреслює його керівник Олег Чемерський, усі вирубки проводить цілком законно. А разом із лісгоспом у програші залишаться і державний та місцеві бюджети. Арифметика проста: життєдіяльність підприємства, яке працює без бюджетного фінансування, забезпечується коштами, отриманими від реалізації лісопродукції в круглому виді, а це більше 7-ми мільйонів гривень щомісячно. З них 2 мільйони спрямовуються на виплату заробітної плати 236-ти штатним працівникам, 2,5 мільйона йдуть на сплату податків та обов’язкових зборів. Зокрема, рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів до Державного бюджету складає 200 тисяч гривень, а до місцевого – 660 тисяч, податку на доходи фізичних осіб лісгосп сплачує 360 тисяч гривень, податку на додану вартість – 635 тисяч, єдиного соціального внеску – 490 тисяч. Ще 120 тисяч йде на інші податки і 34 тисячі гривень – на військовий збір. А через зменшення обсягів реалізації сплатити все це буде проблематично…
3 мільйони гривень зароблених лісгоспом грошей щомісяця використовуються на ведення лісового господарства, з них на лісокультурну компанію – 300 тисяч. Відтак рішення обласної ради, пояснює Олег Чемерський, спричинить не лише фінансові втрати, а й погіршення стану лісових насаджень, призупинення лісовідновлювальних робіт. Несвоєчасне проведення рубок формування та оздоровлення лісів у період масового розмноження шкідників призведе до заселення ними здорових насаджень, які з часом перейдуть до категорії відмираючих...
А стосовно фінансових втрат постає ще й така проблема: планами, затвердженими на 2016 рік, передбачені всі види рубок і давно виписані лісорубні квитки, за які необхідно сплатити рентну плату в сумі 1,3 мільйона гривень. Цей платіж є обов’язковим і має бути внесений у визначений термін, незалежно від того, здійснюються вирубки чи ні.
Загалом, з тривогою каже керівник лісгоспу, перспектива вимальовується невтішна: у разі ненадходження коштів підприємство буде змушене вдаватися до таких непопулярних заходів, як відправлення працівників у відпустки без збереження заробітної плати (дехто вже написав заяви на такий вимушений двотижневий відпочинок) і навіть скорочення.
Окрім того, під загрозою зриву опинилося виконання аукціонних договорів щодо поставки деревини на внутрішній ринок та контрактів на експорт. І сумнівно, що вітчизняні товаровиробники чекатимуть до 15 червня, коли мораторій на вирубування лісів у Київській області буде знято: вони переорієнтуються на постачальників з інших регіонів. А ще ж можливі і судові позови до підприємства за зрив виконання договорів…
Всі ці аргументи Фастівський лісгосп виклав у листах до кількох високих інстацій, зокрема, й до Київського обласного та по місту Києву управління лісового та мисливського господарства. У всіх цих листах – прохання вийти з клопотанням до обласної ради про відміну прийнятого нею рішення.
Чи дослухається рада, спрогнозувати складно. Мета ж бо була благородна – захистити ліси від варварських вирубок. От тільки вийшло так, що цим самим “захистили” від роботи тих, хто рубає ліси за планом, водночас так само за планом і відновлюючи їх. При цьому заробляючи гроші і для себе, і для лісу, і для держави, і для місцевих громад. Тепер, коли у державних лісгоспів випаде із лісозаготівельної діяльності більше місяця, надолужити згаяне буде складно. А поставити заслін незаконним вирубкам простіше стане навряд чи. Та й боротися з “чорними лісорубами” треба не протягом місяця-півтора, а цілорічно – і не мораторіями, а якимись іншими заходами. Набагато кардинальнішими.
Людмила Урлапова
В одному з найближчих номерів читайте інтерв’ю з директором ДП “Фастівське лісове господарство” Олегом Чемерським. Розпитаємо його про те, чи часто виявляються факти самовільної, незаконної вирубки на Фастівщині і як із цим бореться наш лісгосп, яким чином визначаються лісові масиви для промислової вирубки і чи багато у нас “хворих” лісів, які не просто можна, а треба рубати.
Опубліковано: П'ятниця, 20 травня 2016, 11:42
http://peremoga-fastiv.com.ua/aktualno/4067-zakhistili-lisi-vid-virubok-chi-lisivnikiv-vid-roboti
0 коммент.:
Дописати коментар