Начальнику обласного управління лісового господарства доведеться відзвітувати за критичну ситуацію у галузі. Таке рішення ухвалили депутати під час постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики у вівторок, 29 листопада.
Члени комісії розглянули ситуацію, яка склалася на державному підприємстві «Еланецкое лісове господарство». За словами депутата Тетяни Демченко, на прикладі цього лісничого господарства можна зробити висновок, що лісництво в області перебуває у повному занепаді.
Депутати поцікавилися у заступника начальника Миколаївського обласного управління лісового господарства та головного бухгалтера Лариси Левадиної, що робить керівництво структури для покращення ситуації у галузі. На що вона почала перераховувати прізвища народних депутатів, до яких писалися листи з проханням про допомогу.
Депутати констатували: Миколаївському лісовому господарству скоро буде «гаплик»
Також вона зазначила, що на рік було заплановано виділити 26 мільйонів 600 тисяч гривень, але коштів вони так і не отримали. На сьогоднішній день фінансування не вистачає навіть на зарплату, тому в управлінні за рік вже звільнено 127 осіб.
Однак така відповідь не задовольнила членів комісії. Вони почали дорікати управлінню, що вони навіть не спромоглися взяти на себе ініціативу розробки обласної програми розвитку лісового господарства. Члени комісії констатували, що лісовому господарству області негайно потрібна допомога: «У людей цілий рік немає фінансування, а вже кінець року… Скоро гаплик буде нашому лісовому господарству! Чому ви мовчите? Ви хоч раз зверталися до депутатського корпусу?», — запитала Демченко.
Депутати констатували: Миколаївському лісовому господарству скоро буде «гаплик»
В свою чергу екс-начальник управління, депутат облради Петро Паламарюк почав хизуватися своїми минулими досягнення. За його словами, управління може саме заробляти гроші, адже лісове господарство унікальне і має безкоштовний природний ресурс: «Коли я працював начальником, я займався всім: новорічною сосною, декоративним ландшафтом, сіянцями, у кожному лісництві вулики були, лікарські трави збирали…12 мільйонів ми заробляли щорічно», — зазначив він.
Варто зазначити, що правоохоронні органи звинувачують Паламарюка у розкраданні лісу. Наразі ще триває досудове розслідування у справі про привласнення Петром Паламарюком 64 га лісу на Чорноморському узбережжі. Прокуратурі стало відомо, що у 2000 роках він роздавав ліси в Коблево і Рибаківці, поблизу моря. За даними «Укрдержліспроект», за десять років ліси в урочищах «Коблево» і «Рибаківка» зменшилися на 300 га.
Депутати констатували: Миколаївському лісовому господарству скоро буде «гаплик»
Депутати обурилися, що на засідання комісії не з’явився особисто начальник управління Олександр Мароха, до якого є багато питань. Тому було ухвалено рішення запросили його на комісію ще раз та заслухати звіт. Також члени комісії вирішили розробити пропозиції щодо внесенню змін в обласну програму для виділення фінансової допомоги управлінню.
0 коммент.:
Дописати коментар