03 грудня 2016

Міністр Сергій Донський - про те, що повинно стати пріоритетним напрямком розвитку в Рік екології


У посланні Федеральним зборам президент Росії В.В.Пу-н нагадав, що наступаючий рік - Рік екології. І до нього залишається менше місяця.

У ці дні ми виходимо на фінішну пряму — приступаємо до активної роботи з підготовки та організації заходів, включених до затвердженого плану Року екології.

Нам належить, не побоюся цього слова, гігантська робота! За 12 місяців ми проведемо понад 600 заходів у всіх регіонах Росії. Проекти розподілені по восьми блоків. Найбільш великі як за обсягом, так і за кількістю включених заходів — це впровадження нової системи поводження з відходами та перехід на найкращі доступні технології в різних галузях. Крім того, згідно з рішенням оргкомітету в число пріоритетних увійшли такі теми, як захист Байкальської природної території, збереження водних ресурсів, розвиток заповідної системи.

Загальний обсяг фінансування проектів, включених у план, складає понад 347 млрд рублів, у тому числі кошти федерального і регіональних бюджетів — 156 млрд рублів, позабюджетні кошти — 191 млрд рублів.

Найважливіша частина програми Року екології — стимулювання переходу підприємств на нові технології, що дозволяють знизити негативний вплив на навколишнє середовище. Хотів би відзначити активну позицію бізнесу в цій сфері. В першу чергу це вкладення в реконструкцію і технічне переозброєння, будівництво нових екологічно безпечних об'єктів і очисних споруд. Плановане зниження викидів забруднюючих речовин в навколишнє середовище складе понад 70 тис. т в рік. До кінця поточного року планується укласти ще 13 угод.

Значна частина запланованих заходів буде стосуватися створення сучасної системи поводження з відходами, ліквідації накопиченого екологічного збитку.



Крім того, за дорученням президента буде розроблено і запущено інтерактивна карта сміттєвих звалищ як додатковий механізм громадського контролю за їх ліквідацією.

Ну і звичайно ж найважливішим напрямком Року екології стануть проекти, пов'язані з чистотою водойм: в 2017 році буде реалізовано 70 заходів, що стосуються охорони водних об'єктів, 33 з них — з охорони гордості нашої країни — об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО — озера Байкал.

Сьогодні на Байкальської природної території ведеться робота з ліквідації екологічних наслідків діяльності Джидинского вольфрамо-молібденового комбінату. Зовсім скоро буде дано старт першої черги реконструкції правобережних очисних споруд каналізації в Улан-Уде і реконструкції каналізаційних очисних споруд правого берега Іркутська. З метою зміцнення туристичного рекреаційного потенціалу регіону відбудеться закладка Великий Байкальської стежки.

Хотів би звернути особливу увагу на те, що ми продовжимо відновлення лісів на Байкальської природної території, що постраждала від природних пожеж 2015 року.

Всього ж в Рік екології планується відновити не менше 800 тис. га лісів на всій території країни.

Рік стане знаковим і за кількістю створених федеральних особливо охоронюваних природних територій. Вони будуть створені практично у всіх федеральних округах Росії.

Зміцнення статусу заповідників і національних парків, а також розширення їх площі дозволять зберегти унікальні природні ландшафти та екосистеми, рідкісних тварин і рослин, сприятиме екологічній просвіті населення і розвитку пізнавального туризму.

Дуже важливо, що Рік екології формує порядку для всієї країни. Згідно з рішенням оргкомітету і розпорядженням уряду всім суб'єктам Російської Федерації рекомендовано розробити власні регіональні плани проведення Року екології та погодити їх з Мінприроди Росії. До теперішнього моменту 44 проекту розглянуто із зауваженнями, 21 проект погоджено.

На 2017 рік заплановано проведення низки великих заходів, покликаних підтримати розвиток в Росії екологоорієнтованої економіки. Серед них мені хотілося б виділити два.

Перше — це Міжнародна виставка-форум «ЕКОТЕХ», базова майданчик для презентації інноваційних екологічних розробок та обміну досвідом з розвитку «зелених» технологій у всіх галузях. Виставка-форум пройде у кінці квітня в Москві і збере на своєму майданчику понад 10 тис. учасників. В рамках ділової програми «ЕКОТЕХ» планується провести понад 80 заходів, тематика яких буде орієнтована на практичні питання, які актуальні для бізнесу.

Друге ключове подія Року екології ми пропонуємо провести в грудні — це V Всеросійський з'їзд по охороні навколишнього середовища. З'їзд за традицією — це насамперед дискусійний майданчик для професійного екологічного співтовариства, спільний пошук нових ідей щодо вдосконалення природоохоронного законодавства, екологічної стратегії Росії. Учасниками з'їзду стануть більше 5 тис. делегатів з усіх суб'єктів Російської Федерації: представники влади, громадянського суспільства, науки, бізнесу.

Крім цих галузевих подій, вважаю, що в 2017 році екологічна тематика, безумовно, має стати важливою частиною програм найбільших економічних форумів: Російського інвестиційного, Петербурзького і Східного. Ми плануємо вийти з ініціативою щодо проведення в рамках цих форумів спеціальних панельних дискусій, присвячених актуальним питанням екологічного розвитку Росії, а також представити учасникам форумів тематичні експозиції, присвячені проектам Року екології, зеленим технологій, збереженню рідкісних видів тварин, розвитку екологічного туризму.

Я глибоко переконаний, що Рік екології повинен стати помітною подією в суспільному житті країни, привернути увагу широких верств населення. Важливо об'єднати весь величезний комплекс заходів, який розгортається по всій країні, як на федеральному, так і на регіональних рівнях, під одним брендом. Для цього розроблена офіційна емблема Року екології. Вона символізує одночасно багатство, унікальність об'єктів природи і зусилля по охороні навколишнього середовища на території Росії. Об'єднаймося ж на рік під її егідою!

Автор — міністр природних ресурсів і екології Російської Федерації

0 коммент.:

Дописати коментар