04 травня 2017

Вінницькі лісівники та рятувальники провели спільні тренування з гасіння лісової пожежі


На базі Якушинецького лісництва держпідприємства «Вінницький лісгосп» проведено спільні тренування з метою відпрацювання взаємодії рятувальників і лісівників при гасінні лісових пожеж.

Присутній на навчаннях заступник начальника відділу лісового господарства, лісорозведення, лісовідновлення, охорони і захисту лісу обласного управління лісового та мисливського господарства Іван Попадюк підкреслив, що метою таких навчань є вивчення оперативно-тактичної характеристики лісництва, особливостей гасіння пожеж в екосистемах.

За легендою, в одному з обходів лісництва виникло займання. Лісничий оголосив виклик для працівників лісового господарства, після чого повідомив службу «101» про загорання. На місце події одразу прибули працівники держлісгоспу, черговий караул 1-ї ДПРЧ м. Вінниці. Рятувальники вжили заходів щодо гасіння осередків займання лісової підстилки. Не було допущено перекидання вогню на лісові насадження, «пожежа» не переросла у «верхову».

У практичному тренуванні взяли участь державна лісова охорона Якушинецького лісництва, заступник начальника 1-ї ДПРЧ м. Вінниці, капітан служби цивільного захисту Сергій Шморгун та 5 чоловік особового складу: командир чергового караулу старший прапорщик І. Медяний, пожежники – рятувальники молодші сержанти В. Штих, І. Судець, сержант О. Олійник, водій, старший прапорщик М Коломієць.

Загалом у навчаннях було задіяно 42 чоловіки та 7 одиниць техніки. За словами керівника навчань начальника оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Вінницькій області, полковника служби цивільного захисту Руслана Новака, усі учасники тренувань виконали поставлені завдання на оцінку «відмінно». Особливо видно високий рівень підготовки працівників державної лісової охорони.

При гасінні умовної пожежі в Якушинецькому лісництві продемонстровано успішне застосування спеціальної пожежної техніки, різноманітного протипожежного інвентаря, автомашин та тракторів, пристосованих для гасіння пожеж, мотопомпи «Форте» для перекачування води, чітку взаємодію працівників ДП «Вінницький лісгосп» та бійців загону ДСНС.

Керівники спільних тренувань Іван Попадюк та Руслан Новак підвели підсумки, оцінили дії кожного підрозділу, наголосивши на проведенні широкомасштабної інформаційно-просвітницької роботи з жителями області. Адже без свідомої поведінки зі сторони громадськості, усвідомлення людьми масштабів загрози, що несе в собі «червоний півень», лісові масиви не будуть в повній безпеці. Лише особисте правильне ставлення людини до лісу та власна відповідальна поведінка стануть запорукою збереження зеленого багатства України. Адже головним чинником поширення «червоного півня» в лісі є, звісно, людський фактор та людська недбалість, а іноді і злочинна поведінка людей. Завжди актуальним залишається заклик: не жартуйте в лісі з вогнем.

За інформацією прес-служби Вінницького ОУЛМГ
04.05.2017

0 коммент.:

Дописати коментар