16 квітня 2019

120 дерев, пошкоджених шкідником, приберуть в «Ялівщині» у Чернігові. ВІДЕО


120 дерев, пошкоджених шкідником, мають прибрати в Ялівщині у Чернігові. Там сьогодні комісія провела обстеження дерев на шести гектарах регіонально-ландшафтного парку. В межах лісового заказника відмічали сухі та аварійні дерева. Після складання актів їх мають прибрати. Хворі, буреломні, мертві або пошкоджені шкідником – такі дерева шукали й відмічали в Ялівщині. Так розпочала роботу комісія, яка займається обстеженням лісового заказника місцевого значення «Ялівщина».

Володимир Свердлов, директор Регіонально-ландшафтного парку «Ялівщина»: «Комісія, яка створена при управлінні ЖКГ Чернігівської міської ради щодо обстеження й видалення зелених насаджень у межах міста Чернігова. Туди входять представники КП «Зеленбуд», Держекоінспекції Чернігівської області, ми - як представники парку, небайдужа громадськість. До Державної екологічної інспекції неодноразово ми, як представники парку, зверталися, також зверталися небайдужі громадяни щодо наявності на території аварійних, фаутних та всохлих дерев у межах самого парку, тим паче в межах лісового заказника. Що становить загрозу для відпочиваючих.»

Юрій Карпенко, завідувач кафедри екології та охорони природи Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка: «Насамперед, ці дерева складають осередки поширення шкідників. По-друге, в межах заказника проходить екологічна стежка «Лісова казка» для школярів та маленьких діток, щоб ознайомити їх з природою Ялівщини. Це теж створює загрозу для відвідувачів парку. Ну, і третє – естетичне сприйняття території парку також залежить від того, наскільки він упорядкований, доглянутий.»

Представники комісії обходять територію. Дерево, яке мають прибрати, заносять в акт. Тут помічають його висоту, діаметр і стан.

Артем Семенчук, інженер КП «Зеленбуд»: «Тобто сухе, аварійне, вивернуте, тобто, які наявні пошкодження дерева. Після обстеження даної території заказника лісового 6,2га буде складатися акт обстеження зелених насаджень, який буде підписуватися всіма членами комісії, які зараз присутні.»

До акту потрапляють сосни, уражені короїдом.

Володимир Свердлов, директор Регіонально-ландшафтного парку «Ялівщина»: «За попередніми висновками «Харківлісозахисту», проблема частково призупинена в нас на території Ялівщини. Було мінеральне підживлення дерев в минулому році, висадкою біологічного ворога - це мурахо-жука. Також у цьому році ми ще продовжуватимемо вивішувати феромонні пастки, які будуть виловлювати самого шкідника – верхівкового короїда.»

За три години обстеження члени комісії нарахували 120 дерев, які підлягають видаленню. Всі вони знаходяться вздовж стежок заказника. Вглиб лісопарку з пилою не заходитимуть, сказав Володимир Свердлов.

Володимир Свердлов, директор Регіонально-ландшафтного парку «Ялівщина»: «Їх з часом буде видалено й на місто їх буде посаджено нові молоді дерева. На даному етапі питання стоїть тільки визначення кількості цих дерев. Потім будемо вирішувати, хто буде займатися.»



Наш сайт: https://cn.suspilne.media/

0 коммент.:

Дописати коментар