11 квітня 2019
ГОЛОВНА »
ПОЖЕЖІ
,
УРЯД
» “Загострення пожежної обстановки вимагає від органів влади щоденного контролю та вжиття превентивних заходів”, - Микола Чечоткін (ВІДЕО)
“Загострення пожежної обстановки вимагає від органів влади щоденного контролю та вжиття превентивних заходів”, - Микола Чечоткін (ВІДЕО)
10-го квітня відбулось засідання Кабінету Міністрів України, під час якого Голова ДСНС Микола Чечоткін зауважив, що аналіз поточної ситуації свідчить про формування негативної тенденції до збільшення кількості пожеж у природних екосистемах.
“У середньому кожної доби фіксується до 600 таких пожеж і зараз їх кількість перевищила 13 тисяч за останні три місяці”, - зазначив Микола Чечоткін.
Крім того, Голова Служби звернув увагу на загоряння сухої рослинності поблизу населених пунктів, сміттєзвалищах і заплавах річок , яких з початку року зафіксовано вже 12,7 тис випадків, наслідком чого стало загибель 16 людей.
Микола Чечоткін також підкреслив, що основною причиною загострення ситуації є те, що органи влади, лісокористувачі та власники торфовищ не розпочали роботи з протидії пожежам в природних екосистемах.
Він також проінформував, що для ліквідації пожеж в екосистемах вже залучали майже 57 тисяч осіб особового складу та 14 тис одиниць техніки. Для гасіння великих пожеж в Одеській, Чернігівських областях та Чорнобильській зоні відчуження залучалася пожежна авіація.
«Негативні тенденції з пожежами критично наростають в Чорнобильській зоні відчуження. За останній тиждень там виникло 6 пожеж, а з початку року, внаслідок 26 пожеж вогнем було охоплено 130 га радіоактивно забруднених територій», - сказав Микола Чечоткін.
Голова ДСНС також зауважив на запровадженні в регіонах комплексу заходів щодо захисту від пожеж лісових масивів і торфовищ. Вжиття вичерпних заходів щодо протидії пожежам на території Чорнобильської зони, посилення охорони та організації профілактичної роботи з відвідувачами зони відчуження під час роковин Чорнобильської катастрофи та поминальних днів. Звернення уваги Міноборони на недопущення пожеж на полігонах під час проведення навчань із застосуванням імітаційних засобів і боєприпасів та посилення протипожежного захисту складів боєприпасів.
«Важливо акцентувати щоб органи влади організували цю роботу. Ліквідовувати надзвичайну ситуацію - дуже небезпечно та дорого для державного бюджету. Тому протокольне рішення ми сьогодні ухвалимо. Нам потрібен один рамковий закон, що буде давати нам повноваження встановлювати міру відповідальності», - додав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
Опубліковано: 10.04.2019, 13:01
0 коммент.:
Дописати коментар