04 вересня 2019

У Грушківському лісництві побували кам`янські ліцеїсти

Днями до Грушківського лісництва на екскурсію завітали школярі дев’ятого та десятого класів Кам`янського ліцею №1. Загалом цей структурний підрозділ Кам`янського лісгоспу є досить цікавим для відвідувачів будь-якого віку – і не лише доглянутими холодноярськими лісами та цікавим історичним минулим. На території Грушківського лісництва можна побачити чимало незвичайних «родзинок», ініціатором створення яких є лісничий Сергій Могила, – це і вічнозелений самшитовий герб України, й великі дерев’яні шахи, й унікальна дерев’яна скульптура лісівника, яку вирізьбили із всохлого дуба і цим самим дали йому друге життя. А віднедавна тут є ще й своя восьмиметрова Ейфелева вежа. Вона має три поверхи, ліфт, який рухається, та освітлення. Єдина відмінність від оригіналу – на грушківській вежі майоріє жовто-блакитний прапор.



Тривалий час у лісництві практикують вирощування декоративного посадкового матеріалу для озеленення та ландшафтного дизайну. Для цього обладнали дві сучасні теплиці, у яких живцюють та вирощують якісний посадматеріал. Загальна площа обох теплиць становить 280 метрів квадратних. Щороку тут вирощують близько 10 тисяч одиниць садивного матеріалу. В асортименті мають переважно вічнозелені рослини, які є найбільш «ходовими», – туї, ялівці різних видів та форм, самшити. До кожного виду рослин тут індивідуальний підхід адже одні – швидкоростучі та добре приживаються, інші – повільніше вкорінюються та потребують особливого догляду. Щоб забезпечити живці належною вологою, в теплицях функціонує система автодощування.

Ці всі лісівничі об’єкти оглянули школярі, а бесіду та екскурсію провів головний лісничий Кам`янського лісгоспу Василь Борота. Зокрема, зупинився на питаннях дотримання правил пожежної безпеки у лісі, нагадав правила безпечного відпочинку на природі і можливі наслідки недотримання таких правил. Особливо зацікавив дітей стенд, який наглядно демонструє терміни розпаду різних побутових відходів у природному середовищі.

За словами вчителя Кам`янського шкільного лісництва Світлани Погорілої, такі лісівничі екскурсії під відкритим небом дуже подобаються школярам, навіть попри канікули. Саме таким чином – через інтерактивну бесіду –найкраще формується природнича свідомість дітей, повага до довкілля, краще розуміння школярами природи і свого місця в ній, виховується культура поведінки та запам’ятовуються правила безпеки у лісі.

Черкаське обласне управління
лісового та мисливського господарства

0 коммент.:

Дописати коментар