Ліси державного підприємства «Коростишівське лісове господарство» є об’єктом підвищеної пожежної небезпеки. Адже понад 80% насаджень підприємства – хвойні. Крім того, значна частина лісів зосереджена біля трас та навкруг міста – тому охочих до його відвідин не бракує. Отож лісова охорона має бути особливо пильною, аби не допустити біди.
«Люди часто не розуміють – каже головний лісничий Коростишівського лісгоспу Леонід Костюк, - що полум’я розповсюджується миттєво, особливо у хвойних лісах. І зупинити його вкрай важко. Тому радимо тим, хто відпочиває у лісі, не бути надто самовпевненими, натомість багаття розпалювати виключно у відведених для цього місцях – а таких у наших лісах є достатньо. Залишати ж вогнище можна лише повністю загасивши його».
Аби оперативно реагувати на всі випадки загорянь, Коростишівський лісгосп має 4 пожежні автомобілі: 2 перебувають на лісопожежній станції в безпосередньо в лісгоспі, ще по 1 – в найбільш віддалених Івницькому та Смолівському лісництвах.
У всіх лісництвах пункти зосередження пожежного інвентарю обладнані всім необхідним: пожежні цистерни з мотопомпами, ранцеві оприскувачі, бензопили, пожежні ліхтарі тощо. Екіпажі пожежних бійців несуть цілодобове чергування, в лісництвах встановлено камери відеоспостереження за лісом.
«Тільки за перше півріччя поточного року підвідомчі підприємства Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства на охорону лісу від пожеж спрямували 10,9 млн. грн. власних коштів підприємств, - додає начальник відділу лісового господарства, охорони та захисту лісу Валентин Венгерчук. - Крім того 5,3 млн. грн. витрачено на придбання пожежної техніки та засобів пожежогасіння.
В поточному році влаштовано 3,2 тис. км мінералізованих смуг, перекрито 1868 позапланових доріг, створено резерв пально-мастильних матеріалів.
Лісові пожежні станції укомплектовані засобами гасіння та особовим складом в повному обсязі, лісова охорона веде щодобове чергування. Словом, лісівники роблять все можливе, аби вберегти зеленого друга.
Однак, незважаючи на всі профілактичні та попереджувальні заходи в поточному році в лісах підвідомчих підприємств управління винило 24 випадки лісових пожеж. В 6-ти випадках особи, винні у виникненні загорянь, сплатили майже 25 тисяч гривень штрафних санкцій. Ціна людської байдужості – дуже велика. А шкоду, яку вогонь наніс екосистемам – взагалі оцінити важко».
Лісівники вкотре звертаються до громадян з проханням максимально обмежити відвідування лісу аж до настання більш сприятливих погодних умов та нагадують, що впродовж пожежонебезпечного періоду категорично забороняється розводити багаття в лісі, в'їжджати на територію лісового фонду автотранспортом, палити, кидати в лісі непогашені сірники та недопалки, випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду та на територіях, що прилягають до нього.
Бо ж сама пожежа та її приборкання занадто дорого коштує і лісогосподарському підприємству, і державі, і довкіллю.
Прес-служба Житомирського ОУЛМГ
RuporZT
09.08 10:09
http://ruporzt.com.ua/oblasni_novini/85165-lsova-pozhezha-zanadto-dorogo-koshtuye-lsogospodarskomu-pdpriyemstvu-derzhav-dovkllyu.html
0 коммент.:
Дописати коментар