У зв’язку з останніми публікаціями у місцевих ЗМІ та мережі Інтернет, Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства повідомляє, що станом на 04.08.2016 року, відповідно до наказу Державного агентства лісових ресурсів України, обов’язки начальника управління тимчасово виконує Івашинюта Сергій Володимирович.
Вкотре підкреслюємо, що будь-яка рубка в держлісфонді здійснюється виключно після отримання дозвільних документів від ВО «Укрдержліспроект», Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Рівнелісозахист», Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА. Впродовж року кожна ділянка, на якій проводилася вирубка, обов’язково заліснюється.
Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарств відкрито демонструє свою роботу. Зацікавлені працівники ЗМІ під час останнього прес-туру ознайомилися з діяльністю лісових господарств області. Серед іншого піднімалася проблема масового всихання соснових насаджень. Це екологічне лихо охопило нині не лише Рівненську область, а всю північну частину України та активно поширюється в інших країнах. Науковці зі спеціалізованих інститутів, які неодноразово обстежували уражені ділянки лісу, наголошують: жодного ефективного методу протидії поширенню всихання соснових насаджень, окрім як вирубування, на сьогодні немає.
Ліс сохне надзвичайно швидкими темпами – за місяць пропадають цілі ділянки. Цю проблему лісівники обласного управління піднімають на зустрічах з депутатами районних рад та громадськістю в усіх районах області, які проводять безпосередньо на уражених ділянках лісу, щоб показати реальні масштаби проблеми. Лише знайшовши порозуміння, можна спільно зарадити лиху.
Уся заготовлена деревина виставляється на аукціони, які проводяться щокварталу. Лише те, що не купили вітчизняні переробники, реалізовується на експорт. Попри те, що експортні ціни вищі на 20-30 відсотків, перевага надається вітчизняним товаровиробникам. На сьогодні український ринок не освоює запропонований об’єм деревини, зокрема дров паливних, відтак лісівники змушені шукати споживачів за кордоном.
Робота обласного управління та його підвідомчих підприємств постійно перевіряється екологічними та фінансовими контролюючими органами. У разі ж наявності достовірної інформації чи відомостей щодо вчинення незаконних дій працівниками лісового господарства, прохання негайно передавати цю інформацію у правоохоронні органи.
Безпідставні звинувачення у порушенні законодавства працівниками лісового господарства є намаганням дестабілізувати ситуацію в галузі, яка на сьогодні чи не єдина в області, ефективно працює і розвивається. Свідченням цього є суми сплачених податків і рівень середньомісячної зарплатні працівників лісового господарства. Це не дає спокою тим, хто вважає, що робота в лісі – це лише заробляння грошей на реалізації деревини, і навіть не здогадується про кропітку працю, яка починається зі збору насіння і триває десятиліттями. Більше того, робота працівників лісової охорони стала небезпечною. Лише з початку року офіційно зафіксовано понад 10 випадків побиття і погроз лісівникам. Нині ліси, особливо у північній частині області, вкрай цікаві тим, хто шукає швидких «бурштинових грошей», а не думає про майбутнє своїх дітей.
Тому закликаємо усіх небайдужих громадян, депутатів усіх рівнів та активістів спільно та конструктивно вирішувати проблеми!
Прес-служба Рівненського ОУЛМГ
04.08.2016
0 коммент.:
Дописати коментар