12 серпня 2016

Місцеві виробники та біржовики радилися як запобігти нелегальному вивозу з Сумщини цінної деревини



Сьогодні у Сумах у конференц-залі торгово-промслової палати відбулося громадське обговорення актуальних питань лісової галузі Сумської області за участі деревообробників Сумщини та біржовиків.

Питання не нове, як зазначали його учасники, але новим поштовхом до нього стала інформація про нещодавні обшуки проведені Генпрокуратурою України у зв'язку з незаконною вирубкою лісу та реалізацією деревини за фіктивними документами у Львівській, Вінницькій та Чернівецькій областях. Є підозра, що до цих незаконних оборудок причетні й «чорні» лісоруби Сумщини. Зокрема, згадувалося нещодавнє повідомлення СБУ в Сумській області про викриття організованого угруповання, учасники якого вирубили 250 столітніх дубів на території Лебединського держлісгоспу.

Деревообробники Сумщини скаржилися на недостатність обсягів деревини для їх діяльності та «кришування» керівниками обласної влади оборудок з продажу необробленої деревини за межі регіону. На умовах анонімності вони розповіли Xpress, що заяви голови облради Семена Салатенка про причетність до нелегального продажу цінної деревини голови облдержадміністрації Миколи Клочка таки мають підстави. Продаж деревини, яка сьогодні стає все більшим дефіцитом і приносить великі прибутки нелегальному бізнесу, контролюється і представниками деяких фракцій в обласній раді, які отримують преференції в обмін на голоси на користь політичних рішень. Припина діяльність тимчасової комісії облради з контролю за використанням надр Сумщини, яку очолював депутат Віктор Дубінко. Певним підтвердженням цього стало і те, що участь в обговоренні вищенаведеної теми проігнорували і ОДА, і обласна рада, і державні лісові господарства області.

У підсумку учасники «круглого» столу зійшлися на тому, що єдиним виходом з ситуації є прозорі біржові торги, які не тільки унеможливлюють підкилимні корупційні домовленості з продажу лісу, а й дозволяють проконтролювати процес угод з його куплі-продажу від початку до кінця. Зазначалося, що така можливість тепер є з появою Сумської ресурсної біржі та впровадженням нею електронних торгів.

Усі 16 підприємств деревообробників Сумщини, які взяли участь у «круглому» столі проголосували через це за визначення єдиним оператором аукціонних торгів з продажу необробленої деревини Сумську ресурсну біржу (директор Ю.Смоляр). Недовіру тим самим фактично було виявлено Сумській агропромбіржі (директор – депутат облради В.Луговий), яка також проігнорувала «круглий» стіл і можливість відстояти на ньому свої інтереси. Підприємці у зв’язку із цим згадали, як «Агропромбіржа», будучи у 2014 році єдиною тоді в області біржею, сприяла діяльності «чорних» ріелторів, які підняли ціни на деревину у 2,5 рази і залишили місцевих виробників без сировини.

Також місцеві приватні обробники деревини висловилися за подовження впровадженого Кабміном мораторію на експорт української деревини і направлення до вищого керівництва держави відповідного листа у зв’язку із вимогою Європейського Союзу та діяльністю лобістів нелегального бізнесу лісом у Верховній Раді України щодо скасування цієї постанови.
Xpress | 12 августа 2016 19:00
http://xpress.sumy.ua/news/economy/8238

Related Posts:

Сторінки (16)12345678910111213141516 Вперед

0 коммент.:

Дописати коментар