18 травня 2017

Тарас Кутовий: Уряд працює над поліпшенням санітарного стану лісів

18 травня, на засіданні Уряду було схвалено законопроект щодо внесення змін до ст. 38 Лісового кодексу України в частині затвердження Санітарних правил в лісах.

«Удосконалений «лісовий» законопроект дозволить на законодавчому рівні врегульовувати питання зі здійснення заходів щодо поліпшення санітарного стану лісів. Необхідно створити усі умови для ефективної роботи лісової галузі України», - прокоментував схвалення законопроекту Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

Прийнятий проект Закону дасть можливість чітко розподілити повноваження органів виконавчої влади у прийнятті відповідних нормативно-правових актів щодо забезпечення сприятливих умов лісових насаджень. Зокрема, підвищення стійкості, продуктивності деревостанів, збереження біорізноманіття лісів, їх оздоровлення, посилення захисних, санітарно-гігієнічних, оздоровчих та інших корисних функцій.


12:52 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ
http://www.fin.org.ua/news/1245397


Уряд схвалив законопроект про зміни до Лісового кодексу України

18.05.2017

18 травня 2017 року на засіданні Уряду схвалено проект Закону України «Про внесення зміни до статті 38 Лісового кодексу України» в частині повноважень Кабінету Міністрів України щодо затвердження Санітарних правил у лісах.

Прийняття законопроекту Верховною Радою України дозволить чітко розподілити повноваження органів виконавчої влади у частині прийняття відповідних нормативно-правових актів щодо здійснення заходів з поліпшення санітарного стану лісів та забезпечення сприятливих умов для підвищення стійкості, продуктивності деревостанів, збереження їх біорізноманіття, оздоровлення, посилення захисних, санітарно-гігієнічних, оздоровчих та інших корисних функцій.

Зазначимо, що минулого року були прийняті нові Санітарні правила у лісах України, розроблені робочою групою при Держлісагентстві.

У нових Санітарних правилах удосконалено механізм призначення та здійснення санітарно-оздоровчих заходів у лісах, передбачено обмеження, а на окремих ділянках лісу природно-заповідного фонду і навколо місць гніздування рідкісних хижих птахів – повну заборону проведення санітарних рубок, запроваджено більш жорсткі критерії щодо принципів лісогосподарювання, які сприятимуть стратегії збереження біологічного та ландшафтного різноманіття.

Вимоги нових Санітарних правил дають можливість максимально зменшити площі суцільного вирубування дерев, які застосовуються лише за умови безповоротного пошкодження лісів стихійними факторами непереборної сили (пожежі, вітровали, буреломи, масове всихання тощо) з обов’язковим відновленням нових стійких і високопродуктивних лісів на цих вирубках. Передбачені цими Правилами нормативні приписи зобов’язують інформувати громадськість про стан лісових насаджень та забезпечують прозорість прийняття рішень щодо підстав планування і правомірності призначення у них відповідних санітарно-оздоровчих заходів.

0 коммент.:

Дописати коментар