10 лютого 2018

Лісівники закликають подбати про птахів і ліс: до 1 березня триває акція "Хатинка для птаха"!



Працівники державної лісової охорони Вінницького ОУЛМГ у 2017 р. разом з членами учнівських лісництв, учнями загальноосвітніх шкіл області розвішали 18600 шпаківень та синичників на площі 4617 га. До 1 березня лісівники проводять акцію «Хатинка для птаха». Адже підвищення чисельності комахоїдних птахів в насадженнях стримує наростання чисельності масового розмноження шпильково-листогризучих комах.

Найзаклятіші вороги лісу - непарний, дубовий, сосновий шовкопряди, пильщики, короїди, лубоїди. Найкращий спосіб боротьби зі шкідниками – за допомогою птахів. Сім’я синиць, наприклад, за літо знищує біля 4 тисяч гусениць. Пара горихвісток - 7,5 тисячі. За період годування своїх пташенят синиця-лазорівка знищує 24 мільйони яєчок комах. Пара мухоловок-пеструшок для вигодовування 6 пташенят на протязі 15 днів збирає з навколишніх дерев від 1,0 до 1,5 кілограм комах.

До участі у акції долучилися школярі, студенти, дорослі, щоб подбати про підгодівлю та захист птахів, які допоможуть захистити ліс від шкідників. В середньому на одному гектарі необхідно облаштувати 4-5 гнізд.

Лісівники Вінниччини активно співпрацюють у даному напрямку з членами учнівських лісництв. Школярі й педагоги виготовляють хатинки для птахів на уроках трудового навчання, з батьками й дідусями в домашніх умовах. Особливо активними у цій справі зазвичай є учні початкових класів.

Беззаперечним лідером у облаштуванні гнізд для птахів стало ДП «Могилів-Подільський лісгосп» та «Вінницький лісгосп». Могилів-подільські та вінницькі лісівники облаштували 3000 та 2600 шпаківень на площі 700 і 1070 га відповідно!



В переліку біологічних методів захисту лісу від шкідників є і огороджування та переселення мурашників. Активно поїдаючи личинок шкідливих комах - жуків, метеликів - мурахи беруть участь в регулюванні їх кількості та збереження лісу. За сезон один великий мурашник лісових мурашок знищує від 100 тис. до 1 млн. комах. Впродовж минулого року лісівники Вінниччини огородили 340 мурашників на площі 265 га, ще 175 мурашників було переселено – всі мурашники успішно прижилися на нових територіях.

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
2018-02-09 11:25:46