Сьогодні на інтернет-ресурсі «Голос України» з‘явилося інтерв‘ю голови Чернівецької обласної державної адміністрації Олександра Фищука «Посада і час такі, що ніколи відволікатися на особисте». Прогнозовано, левова частка критики, звинувачень та іншого неоднозначного тексту стосується діяльності Чернівецької митниці ДФС та мене, як її керівника, хоча заголовок однозначно вказує на відсутність у представника влади часу на «особисте».
Однак саме «особисте» й лягло в основу «інтерв‘ю», що містить «здорову» критику моєї діяльності, своєрідне трактування нормативних актів, якими у тому числі у своїй роботі керується митниця, а так само «логічні» висновки щодо економічної ситуацій на Буковині у сегменті взаємовідносин бізнес – органи державної влади.
Тож хочу розкласти всі крапки над «і», хоча й не у тому питанні, у якому такий результат анонсовано губернатором (мова про звернення О.Фищука до Кабінету Міністрів України щодо звільнення начальника Чернівецької митниці ДФС Миколи Салагора- ред). Сьогодні крапки розставлю на безглуздих звинуваченнях на адресу буковинської митниці, що їх озвучив Олександр Фищук.
Митними поборами у 20 євро за годину О.Фищук назвав справляння плати за виконання митних формальностей митними органами поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, регламентоване пунктом 8 статті 247 Митного кодексу України та затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2003 №93. Коментувати дану репліку просто немає сенсу – свідчення звичайної некомпетентності чиновника найвищої ланки влади обласного рівня.
На «справедливі» запитання губернатора щодо протиправних дій у пунктах пропуску я відповідав неодноразово, апелюючи при цьому цифрами, фактами та реальними подіями.
Сьогодні до вервечки уже озвучених ситуацій із «бізнесом родини фищуків-ліщуків» додам лише один факт, що стосується митного оформлення деревини Сокирянським держлісгоспом у Хмельницькій митниці ДФС. Й справді, донедавна на митному посту «Кельменці» Чернівецької митниці ДФС функціонував відділ митного оформлення, що здійснював митні формальності, у тому числі й щодо деревини, що експортувалася Сокирянським держлісгоспом. Сьогодні цей відділ ліквідовано.
Серед основних причин його ліквідації – «приватизація» структурного підрозділу зятем голови ОДА Олексієм Ліщуком. Представники «сімейного бізнесу» намагалися повністю контролювати усе митне оформлення, що здійснювалося цим відділом, у тому числі, імпортувати безкарно товари, що надходили на адреси «родинних» фірм. У свою чергу О.Фищук «керував» процесом у телефонному режимі, намагаючись вплинути не лише на дій митників, а й співробітників УСБУ в Чернівецькій області. Позиція керівника краю у тій ситуації була такою: не чіпайте моє, а я не чіпатиму вас!
Так от, повертаючись до Сокирянського держлісгоспу, зазначимо, що митний пост «Кам‘янець-Подільський» Хмельницької митниці ДФС знаходиться досить таки недалеко від м.Сокиряни. Тож виконання митних формальностей саме у цьому пункті пропуску не пов‘язане із «поборами» чернівецьких митників. Плата, встановлена КМУ, яку Фищук і назвав «поборами», справляється в усіх без винятку митницях ДФС.
Переконаний, що звинувачення з уст губернатора про неконструктивну політику щодо місцевих підприємців виросли на зовсім іншому підґрунті.
Саме Чернівецька митниця ДФС однією з найперших поставила на жорсткий контроль експорт лісоматеріалів, й так звані «дрова» (а фактично ділова деревина) просто не могли «пройти» повз ретельний митний контроль.
А тепер пригадайте про численні публікації десь річної давності, у яких у незаконній вирубці та вивезенні лісу звинувачували народного депутата Максима Бурбака та мене, як начальника митниці.
Пояснення такій, здавалося б абсурдній ситуації, коли у незаконному вивезенні деревини звинувачують головного митника, який надзвичайно жорстко контролює кожен вагон із лісом, теж виявляється досить простим. Експорт лісу – «бізнес ліщуків», а сваха голови ОДА Валентина виступає декларантом в усіх без винятку експортних операціях із буковинськими лісоматеріалами.
Про безпідставно складені справи про порушення митних правил, які О.Фищук назвав «запропонованою митарями грою», губернатор теж згадав не просто. І тут його інтереси було поставлено в рамки закону. Чернівецька митниця ДФС і сьогодні продовжує активну роботу у напрямку боротьби з порушеннями митних правил, й у поле зору митників все частіше потрапляють «родинні фірми». А суми недоборів за такими справами обчислюються мільйонами гривень!
То хто ж є шеф-кухарем на буковинській кухні? Чи не пан губернатор?
Переконані, що буковинськм краєм керують сваха, сват, зять і шахраї!
Далі буде...
Микола САЛАГОР, депутат Чернівецької обласно ради
начальник Чернівецької митниці ДФС
ДОВІДКОВО:
Голова Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Фищук розповів, чому має претензії до співробітників митниці.
Про це він сказав у інтерв’ю газеті "Голос України".
Зокрема, він розповів, що на кожне відвантаження деревини нині необхідно запрошувати митника, а ця робота, за його словами, коштує 20 євро на годину.
"І процес цей нешвидкий. За митником треба приїхати, привезти і відвезти. Це як шеф-кухар на весіллі", - сказав Фищук, коментуючи свій конфлікт з начальником Чернівецької митниці ДФС Миколою Салагором.
За словами посадовця, крапку над "і" поставить Кабмін, де на розгляді перебуває звернення Фищука щодо Салагора.
"Як правило, люди не люблять критики, а деякі особистості її взагалі на дух не переносять. Тому, гадаю, у нас і виникли проблеми у стосунках із керівником Чернівецької митниці, якому я ставив справедливі запитання щодо протиправних дій на пунктах пропуску, через які особливо страждають наші державні лісгоспи", - додав голова ОДА.
"Зрозуміло, що приватний бізнес із цим змушений миритися, бо йому треба виживати. Та я веду мову про державні підприємства, бо коли приватні пропускають без проблем, то про державні цього не скажеш. Керівники Сторожинецького, Берегометського та інших держлісгоспів скаржилися, що митники чомусь взялися саме за них", - сказав Фищук.
"І, зрозуміло, що такі підходи митарів створюють їм економічні проблеми. Тому, приміром, Сокирянський держлісгосп уже тривалий час замитнюється у Кам’янець-Подільському Хмельницької області. Як пояснили мені його керівники, це, в тому числі, й через ці митні побори у 20 євро за годину", - розповів голова ОДА.
27.02.2018, 19:45
0 коммент.:
Дописати коментар