02 березня 2019

Щороку через вирубку зникає 1% лісу Карпат — WWF



Протягом 1984-2016 років фахівці проекту WWF Україна “Лісова Варта” (фінансова підтримка Міжнародного відділу Лісової служби США) проводили дослідження змін лісового покриву екорегіону українських Карпат у Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській і Чернівецькій областях.

Для дослідження, експерти проаналізували зображення карпатських лісів відзняті супутниками NASA “Landsat”, із застосуванням засобу візуалізації “TimeSync”.

Результати проведеного дослідження засвідчили, що постійна середня лісистість екорегіону за останні 30 років була близькою до 65,5%.

Виявлено також збільшення обсягів лісозаготівлі в українських Карпатах. Виявлений тренд змін лісового покриву вказує на зростання пошкоджень лісового намету.

Найбільша їх кількість спричинена суцільними та вибірковими вирубками, які загалом становлять близько 92% і лише 8% — це природні пошкодження. Щорічна величина таких рубок (в останні роки частіше) перевищує 1% вкритої лісом площі Карпат.

“Слід зауважити, що виявлені дані станом на 2016 рік не свідчать про інтенсивне лісокористування, з точки зору оцінки всієї площі, що залишає можливість сталого розвитку лісового сектору Карпат. Якщо взяти до уваги значну площу лісу, що виконує переважно екологічні та природоохоронні функції і не є часткою планового (головного) лісокористування, то варто зазначити, що подальше збільшення обсягів вирубування лісів масово сконцентрованих у басейнах окремих рік, може становити загрозу екологічній стабільності цілого регіону”, — застерігає координатор проекту “Лісова варта” Дмитро Карабчук.

Насамперед, за словами експерта, це стосується значних порушень лісового покриву, що пов’язані із застосуванням, так званих, суцільних санітарних рубок на значних (понад 10 га) територіях гірського лісу, що стали масовими в останні роки.

Mukachevo.net

Субота, 02.03.2019 | 08:45
http://www.mukachevo.net/ua/news/view/482159



ДО РЕЧІ



Під головуванням начальника Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерія Мурги проведено розширену колегію управління.

Під час засідання розглянуто підсумки господарсько-фінансової діяльності лісогосподарських підприємств за 2018 рік. Було також проаналізовано та проінформовано про стан підготовки до пожежонебезпечного періоду, охорони лісу від незаконних рубок та пожеж, про фінансово-господарську діяльність за минулий рік, а також про лісовідтворення та роботу з громадськістю.

Відкриваючи колегію очільник лісової галузі краю наголосив, що підприємствами Закарпатського ОУЛМГ навесні минулого року основні лісогосподарські заходи виконані в запланованих обсягах, зросли об’єми реалізації, рівень заробітної плати працівників та платежі до бюджету.

Особлива увага обласного управління приділяється відтворенню корінних деревостанів, які відповідають типам умов місцезростання. Відновлення лісів здійснюється на лісотипологічній основі відповідно до лісорослинних умов штучним та природним способом.

Державними підприємствами у 2018 році лісовідновлення проведено на площі 2790,9 га, або 109% від запланованих, в тому числі 1872,3 гашляхом природного поновлення (107% від плану) та 918,6 га лісових культур (114% від плану). Під час весняних лісокультурних робіт було проведено щорічну акцію #майбутнє_лісу_в_твоїх_руках, до проведення якої долучилися представники влади, дипломатичних кіл, силових і правоохоронних органів, громадськість, школярі та юннати шкільних лісництв.

Левову частку у лісовідтворенні зайняли: ДП «Брустурянське ЛМГ» – 349,5 га, ДП «Ясінянське ЛМГ» – 345,9 га, ДП «Мокрянське ЛМГ» – 311,5 га, ДП «Рахівське ЛДГ» – 278,4 га, «В.Бичківське ЛМГ» – 271,6 га. Цього року лісівники області обсяги відтворення лісу планують збільшити.

Під час акції #майбутнє_лісу_в_твоїх_руках_2019 планується заліснити понад 2244 гектарів земель лісового фонду краю. Природоохоронна Всеукраїнська екологічна акція з лісовідтворення «Майбутнє лісу у твоїх руках» розпочнеться традиційно 21 березня, у Міжнародний день лісів.

0 коммент.:

Дописати коментар