З огляду на це закарпатські рятувальники закликають краян не провокувати пожежі.
Від початку березня на території Закарпаття спостерігається підвищення температурних показників та незначна кількість опадів. За таких умов можливе виникнення пожеж у природних екосистемах. Так, лише впродовж минулої чергової доби рятувальники ДСНС Закарпаття ліквідовували 36 пожеж сухостою та сміття на відкритих територіях.
Найбільше горіло в Ужгородському та Мукачівському районах, де зафіксовано 15 та 11 пожеж відповідно, ще 4 загорання - в Берегові. Також по два випадки зафіксовано у В. Березнянському та Перечинському районах, та по одному разу горіло у Виноградові та на Іршавщині. Звісно, збитків ці пожежі не завдали, однак призвели до непоправної шкоди для флори та фауни знищивши понад 50 га сухої рослинності.
Статистика підтверджує, що майже всі такі пожежі виникають через людський фактор. Необережно кинутий сірник, недопалок, тліюче вогнище, пустощі дітей з вогнем — це може призвести до того, що через декілька хвилин усе навколо палатиме. Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають значного збитку нашому краю та, в першу чергу, навколишньому середовищу, можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісові насадження.
Співробітники Служби порятунку нагадують людям про небезпеку розведення вогнищ на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок, повідомляє У ДСНС України у Закарпатській області.
Шановні закарпатці! Не будьте байдужими, адже проблема пожеж в екосистемах стосується кожного мешканця нашої області. Масові самопали сьогодні, завтра можуть набути ще більших масштабів і торкнутися саме вас. Пам’ятайте, що лише спільними зусиллями ми зможемо завадити подальшому виникненню загорань сухотрав’я, а відтак – убережемо Закарпаття від нищівних пожеж!
0 коммент.:
Дописати коментар