26 березня 2019

ДСНС закликає громадян не провокувати пожежі у природних екосистемах!

Рятувальники нагадують, що легковажне ставлення, примножене на небезпечні для екосистем погодні умови, у більшості випадків може призвести до катастрофічних наслідків. І те, що основною причиною виникнення пожеж на відкритих територіях є саме людський фактор — можна легко підтвердити вражаючими статистичними показниками. Лише з початку березня вже маємо 7 тисяч 219 випадків загорянь на відкритих територіях та у природних екосистемах!

Так, численні пожежі цими днями були зафіксовані у Житомирській, Кіровоградській, Чернівецькій та Херсонській областях.

Зокрема на Житомирщині, упродовж вихідних, 23 та 24 березня, вогнеборці ліквідували більше 30-ти загорянь сухої трави та сміття. В одному з випадків важкі травми отримала 52-річна жінка, яка намагалась самотужки загасити підпалене на узбіччі дороги гілля. Сталося це на землях запасу Курненської об’єднаної територіальної громади у Пулинському районі області. Надихавшись диму, вона втратила свідомість та впала у вогонь. Це помітили селяни, які були поруч. Вони ж і викликали для постраждалої швидку. З опіками верхніх та нижніх кінцівок її було госпіталізовано до реанімаційного відділення місцевої лікарні.

Водночас у Чуднівському районі Житомирської області, спалювання бур’яну ледь не призвело до знищення житлового будинку. Зі слів господаря помешкання, він спалював бур’ян на городі. Загасивши вогнище, чоловік пішов у будинок, але вийшовши через деякий час на подвір'я, він побачив пожежу сінника. Фахівці ж припускають, що занесення джерела займання на поруч розташований дерев’яний сінник сталося через пориви вітру.

У Чернівецькій області, а саме у Сокирянському, Кельменецькому, Вижницькому, Сторожинецькому, Заставнівському, Новоселицькому, Глибоцькому районах та у місті Чернівці, за вихідні дні сталося 39 пожеж, із них 31 – через спалювання сухої трави.

Також вогнеборці вже фіксують перші пожежі на території славнозвісного Голопристанського лісництва Херсонської області, де у позаминулому році вирували масштабні лісові пожежі, до ліквідації яких залучалася і авіація ДСНС. Так, цієї неділі, 24 березня, у 5-му кварталі Голопристанського лісництва горіла суха підстилка у двох осередках, яку ліквідували на загальній площі біля 0, 7 га.

Крім того, масштабна пожежа чагарників на околиці Рівного в районі Нового двора цими вихідними також спричинила чимало незручностей мешканцям міста та навколишнім населеним пунктам.

Тож, зважаючи на загрозу виникнення загорянь під час підвищення температурних показників, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до населення з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

Категорично забороняється:
  • створювати смітники та спалювати відходи;
  • розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;
  • дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

0 коммент.:

Дописати коментар