Щороку 21 березня відзначають Міжнародний день лісів, який започаткований Генеральною Асамблеєю ООН у 2012 році. Щороку він проходить під різними гаслами. У 2019 році він відбувається під гаслом «Ліси та освіта» з меседжем «Учись любити ліс».
У цей день в Україні стартує щорічна Всеукраїнська акція Державного агентства лісових ресурсів «Майбутнє лісу у твоїх руках». Вона триватиме протягом місяця – до Дня довкілля.
Варто зазначити, що акція «Майбутнє лісу у твоїх руках» проходить під час весняних лісокультурних робіт з відтворення лісів на минулорічних зрубах.
Так, наприклад, сьогодні у Макарівському лісгоспі, що на Київщині, учні шкільних лісництв, представники місцевої влади та громад, працівники Держлісагентства та інші, відзначаючи Міжнародний день лісів, висаджують саджанці на ділянці в один гектар. Взимку тут, відповідно до планів лісовпорядкування та лісорубного квитка, відбулася заготівля стиглого (вік зрілості 94 роки) лісу, який через аукціони був реалізований для вітчизняних деревообробних підприємств. І тепер після підготовки ґрунту відбувається відновлення лісу. Висаджуються саджанці сосни та дуба.
Заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар закликав всіх охочих долучитися до акції та протягом місяця висаджувати ліс разом з лісівниками.
«Метою акції є виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, дотримання правил поведінки у лісі. Для нас важливо надати можливість учнівській молоді, представникам громадськості та загалом всім бажаючим взяти участь у створенні лісів, а також підвищити довіру громадян до діяльності лісогосподарської галузі. Відтворювати ліси це основне завдання лісівників. І ми прагнемо, щоб люди знали про нашу роботу якнайбільше, тому і запрошуємо долучатися», – підкреслив Володимир Бондар.
Також під час акції буде приділена увага до проведення ознайомчих та пізнавальних заходів (екскурсії, тематичні зустрічі, лекції тощо).
«Ми закликаємо, щоб до нашої акції з посадки лісу долучалися родинами. Проводитимуться дні лісу для малюків та учнів молодших класів, озеленення територій будинків-інтернатів спільно з вихованцями закладу, екскурсії до лісу. Тож відтворимо ліси разом!» – наголосив заступник Голови Держлісагентства.
Довідково
Відповідно до законодавства, дається два роки, протягом яких необхідно відтворити ліс на місці суцільних зрубів. Такий період обумовлений необхідністю підготовки ґрунту та інших заходів для висаджування лісу або сприяння його природному поновленню.
Зазвичай лісівники проводять відтворення лісу вже на наступний після рубки рік, а інколи, якщо є всі умови, і того ж року.
Найбільш сприятливі погодні умови для відтворення лісів – навесні та восени.
Таким чином, відтворення лісів у 2018 році відбувалося у переважній більшост, на місцях суцільних зрубів 2017 року.
Статистика по лісах Держлісагентства*:
- у 2017 році площа суцільних зрубів становила 40 тисяч гектарів. У 2018 році відтворено лісів на площі майже 44 тисячі гектарів (створено нових лісів – 1,9 тис. га).
- обсяги відтворення лісів за останні п’ять років склали 251 тис. гектарів, що на 11% більше за площу суцільних зрубів (227 тис. га).
- у 2019 році заплановано відтворити ліси на площі майже 40 тисяч га.
*Загальна площа лісових ділянок, що належать до лісового фонду України, становить 10,4 млн га, в тому числі вкритих лісовою рослинністю – 9,6 млн га. До сфери управління Держлісагентства належить 7,6 млн га лісів, або 73%.
Лісистість України становить 15,9%. Україна займає 9-те місце у Європі за площею лісів та 6-те місце за запасами деревини.
0 коммент.:
Дописати коментар