23 березня 2019

До пожежонебезпечного періоду лісівники готуються заздалегідь

На календарі весна, а це означає, що з кожним днем пожежонебезпечний період стає все ближчим. Саме тому в Хустському держлісгоспі розпочали підготовку до нього. Тутешні зелені масиви простягаються вздовж румунського кордону, а тому лісництва мають географічно витягнуту територію. Відтак вирішили розміщувати пожежний інвентар у кожному урочищі – такі мобільні пункти дозволяють швидше зреагувати на можливе загорання. Паралельно з цим лісівники проводять цілодобові патрулювання масивів, особливу увагу приділяють тим місцям, де ліс межує з сільськогосподарськими угіддями.

А от у Тячівському держлісгоспі про лісові пожежі знають, як ніхто інший, адже торік через людську недбалість «зелені легені» підприємства постраждали від вогню. Приборкати його вдалося завдяки активним діям лісівників та наявному інвентарю. Аби не повторити минулорічний досвід, фахівці проводять профілактичну роботу з місцевим населенням та поповнюють засоби пожежогасіння. Останнім придбанням стала спеціальна повітряна дуйка, яка дозволяє більш ефективно прибирати сухе листя та не дати полум’ю розширювати свої межі. Для ефективного реагування на можливе загорання в масивах, крім спеціальних місць зберігання пожежного інвентарю в лісництвах, кожен майстер лісу також додатково забезпечений ним.

У Мокрянському ЛМГ, крім стандартного набору засобів, лісівники забезпечені ще й двома резервуарами для води місткістю по тисячу літрів із чотирма мотопомпами та пожежними рукавами. В це лісомисливське господарство одним із останніх приходить пожежонебезпечний період, бо знаходиться воно у високогір’ї, де населення не надто активно спалює суху рослинність на полях, яких тут небагато.

У Виноградівському держлісгоспі пожежний модуль є в кожному лісництві. Автомобіль допомагає швидко приборкати можливі загорання. Мінералізовані смуги теж заважають поширенню вогню.

А на Ужгородщині, готуючись до пожежонебезпечного періоду, провели нараду за участі працівників Державної прикордонної служби, Ужгородського лісгоспу та УДСНС в області. До речі, найпоширеніший засіб гасіння полум’я в лісі – нахльостування його віником із гілок листяних дерев. Потрібно наносити удари так, наче замітаєте вогонь убік, на вигорілу площу. Можна також закидати крайки пожежі ґрунтом, який викопують штиковими лопатами. Якщо поблизу є водойма – палаючу ділянку заливають. І пам’ятайте, що попередити пожежу набагато простіше, ніж загасити!

23.03.2019 - 08:00

0 коммент.:

Дописати коментар