22 березня 2019

За спалювання трави садитимуть до в'язниці



З потеплінням українці почали спалювати торішні бур’яни. Від початку березня в Україні щодня згорають сотні гектарів сухої трави, очерету або лісу. Це шкодить рослинам, тваринам, ґрунту та повітрю, кажуть екологи.

Найбільше пожеж на Закарпатті — 346 з початку року. Протягом доби — 18 березня — рятувальники Київської області гасили суху траву 104 рази. У селі Владин Новоград-Волинського району Житомирщини від спалювання бур’яну згорів сінник.

На Одещині гасили очерет майже добу. Зайнявся 19 березня об 11:34 у Кілійському районі, на 8-му км автошляху Вилкове – Одеса. Вогонь поширився на 20 га лісу та 30 га очерету. Вранці 20 березня пожежу загасили. На місці працювали 58 рятувальників та літак ­Ан-32П, долучилися 13 жителів із довколишніх сіл.

На Рівненщині служби виїжджають гасити суху траву по 10 разів на добу. Таке спостерігають із початку потеп­ління, кажуть.

— Поблизу ставків хтось підпалив поле трави, — згадує Віра Захарчук із Здолбунова Рівненської області. — Коли я побачила вогонь, він був за 10 метрів від автозаправки. Викликала рятувальників. Пізніше дізналася, що там горить не вперше.

За спалювання сухої трави і дерев ­передбачена адміністративна відповідальність — штраф від 170 до 1500 грн. Коли є матеріальні збитки чи загиблі, винний може понести кримінальну відповідальність — до 10 років тюрми.

— Коли рятувальники погасять пожежу, ми їдемо на згарище і шукаємо тварин, які вижили. Виходжу­ємо їх. У березні були на 14 таких полях, — розповідає 33-річна Марія Микитюк, керівник громадської організації “Крила птаха”.

— Нещодавно їздили на поле біля Ірпеня на Київщині, яке палало не вперше. Побачили згарище, у землі багато вигорілих нір, кожні 10 метрів знаходили мертвих кротів і мишей. Весняні підпали — це не природне явище. Загорання можливі лише влітку чи восени, коли тримається спека. Тварини до цього генетично готові й можуть врятуватися. Навесні цього не очікують. Перебувають у глибокій сплячці. Навіть якщо прокинуться, то не зможуть втекти, бо ще слабкі. У комах і птахів узагалі немає механізму захисту від вогню. У земляних норах сплять зайченята та лисенята. Під час пожеж згорають або задихаються.



за матеріалами Gazeta.ua

22 Березня
06:41
2019

0 коммент.:

Дописати коментар