Ознайомтеся з десятьма причинами, чому ми любимо ліси!
01 Ліси є домом для більш ніж 80 відсотків наземних тварин і рослин та покривають 31 відсоток загальної площі суші. Приблизно 1,6 млрд людей у світі залежать від лісів, які слугують джерелом засобів для існування і щодня забезпечують задоволення життєвих потреб людини.
02 Дерево може поглинути до 150 кілограмів вуглекислого газу в рік. Згідно з оцінками, як в надземній, так і в підземній біомасі лісів світу зберігається 296 гігатонн вуглецю. Тільки уявіть собі, що 400 млрд дерев Європи поглинають майже дев'ять відсотків викидів парникових газів континенту!
03 Дерева важливі для створення стабльності у містах. У міських районах вони можуть сприяти охолодженню повітря до 8° C, скорочуючи таким чином потреби в кондиціонуванні на 30 відсотків. Зростаючі в містах дерева також є відмінними повітряними фільтрами, що затримують шкідливі забруднюючі речовини і дрібні частинки.
04 Деревне паливо забезпечує сьогодні 40 відсотків поновлюваного енергопостачання в світі, а це стільки ж, скільки забезпечують сонячна енергія, гідроенергетика та енегрія вітру разом взяті. Збільшення інвестицій в технологічні інновації та стійке управління лісами є ключем до підвищення ролі лісів як джерела відновлюваної енергії.
05 Виробництво лісової продукції вносить вклад в скорочення і заміщення забруднюючих матеріалів. Виробництво сертифікованих волокон, отриманих на основі деревних матеріалів (таких як ліоцел), що використовуються в текстильній промисловості, є ресурсозберігаючим. Для порівняння, для виробництва бавовни необхідно в середньому в 130 разів більше води, а при виробництві поліестеру викидається в середньому в 170 разів більше парникових газів.
06 За використання деревини в будівництві порівняно з вкористанням бетону економиться близько 40 відсотків викидів вуглецю, і близько 30 відсотків - порівняно з використанням сталі. В цілому, якщо будівельники будуть використовувати деревину замість сталі й бетону, глобальні викиди вуглекислого газу можна скоротити до 31 відсотка.
07 Більше 25 відсотків ліків, які ми використовуємо, виготовляється на основі рослин з тропічних лісів. При цьому тільки один відсоток цих рослин був вивчений з метою визначення їхніх лікарських властивостей.
08 Більше третини наших найбільших міст, включаючи Барселону, Боготу, Нью-Йорк і Токіо, отримують значну частку своєї високоякісної питної води з лісів, що охороняються.
09 Найвище дерево в світі називається Гіперіон. Висота найвищого червоного лісу в Каліфорнії - 115,61 метра. Найбільше дерево в світі - гігантська секвойя з іменем Генерал Шерман - також росте в Каліфорнії та має десять метрів в діаметрі. Згідно з оцінками, в ньому міститься 1486 кубометрів деревини.
10 Великий дуб може випаровувати 151 000 літрів води на рік. В середньому джерелом 40 відсотків опадів є випаровування рослин. У деяких районах цей обсяг ще більший. Наприклад, джерелом понад 70 відсотків опадів в басейні річки Ріо-де-ла-Плата в Південній Америці є випаровування лісів Амазонки.
Джерело: Європейська економічна комісія ООН.
ПОСИЛАННЯ:
· Міжнародний день лісів
http://www.fao.org/international-day-of-forests/ru/
· Стабільність у містах: супередеревина, вертикальні ліси і вертикальне фермерство
http://www.fao.org/europe/news/detail-news/ru/c/1110310/
· ВІДЕО: Міжнародний день лісів 2019 року: ліси та освіта
КОНТАКТИ:
ВІКТОРІЯ МИХАЛЬЧУК
Спеціаліст з комунікацій
Регіональне відділення ФАО для Європи та Центральної Азії
Київ, Україна
Viktoriia.Mykhalchuk@fao.org
+38 (098) 605 5061
Журналістам та редакторам:
Запити на фотографії, аудіо- та відеоматеріали направляйте за адресою FAO-newsroom@fao.org, або телефонуйте: (+39) 06 570 53625.
0 коммент.:
Дописати коментар