
Відео: https://www.youtube.com/watch?time_continue=9&v=sO0ieB89xaY
Пожежа наразі має щонайменше три самостійних загоряння які вільно поширюються болотними масивами Полісся. Боротьба із вогнем у цьому регіоні є вкрай ускладненою, оскільки йдеться про практично незаселені райони України й Білорусі. Більша частина території загоряння є землями лісового фонду, і майже вся – природоохоронними територіями національного та міжнародного значення. З українського боку це – Рівненський природний заповідник, з білоруського – заказник республіканського значення Ольманські болота, що вважається одним з найцінніших природних боліт в басейні річки Прип’ять. Територія входить до числа водно-болотних угідь міжнародного значення, а також до Смарагдової мережі Європи.
Саме цей болотний комплекс є одним із ключових місць мешкання глобально загрозливого виду птахів – очеретянки прудкої. Світова популяція виду становить біля 15 тис. особин, що вкрай мало для птахів. Ще 40-50 років тому чисельність виду була в 4-5 разів більшою, ніж тепер. 15-20% світової популяції зосереджено в Україні і ¾ із них – в зоні нинішньої пожежі. Критичними для збереження виду є масиви минулорічного очерету, на стеблах якого птах будує гнізда.
Птах є на стільки відомим і значимим для науки, що на його честь назвали небесне тіло – супутник Юпітера – Палудіколу (https://uk.wikipedia.org/w/index.php?curid=1139546). Кожна 12-та очеретянка у світі цього року не матиме домівки.
За матеріалами: НО "Екологія-Право-Людина"
https://www.facebook.com/185650678123057/posts/2292319060789531/
25 квітня 2019 року
м. Сарни, Рівненська область, Рівненський природний заповідник
0 коммент.:
Дописати коментар