Пожежа в урочищі Козинські горби
У суботу, 28 березня, на Переяславщині сталася масштабна пожежа: вогнем пошкоджено чотири гектари лісу в урочищі Козинські горби, постраждали декілька дачних ділянок садового товариства “Берізка”.
Зі стихією боролися працівники ДП «Переяслав-Хмельницький лісгосп», вогнеборці Переяслав-Хмельницького РС ДСНС, пожежні бригади із сусідніх районів, небайдужі громадяни.
Пожежа на території садового товариства "Берізка" Із соцмереж
Пожежа сколихнула всю Переяславщину. Десятки гнівливих постів з'явилися в фейсбуці.
“Це жах. Ми виїхали з міста, щоб за два тижні карантину небо побачити, подихати свіжим повітрям. Утекли від однієї біди, а натомість мусили евакуйовуватися і знову повертатися в місто. На дачах Козинські горби в прямому сенсі немає чим дихати”, – прокоментувала один із постів Валентина Ткаленко.
"Я в шоці! Так шкода цей ліс! Ми все дитинство в ньому грибочки збирали! Стільки спогадів... і це все через людей, яким начхати на все і всіх!” – написала користувачка Екатерина Лукавенко.
Люди висувають свої версії щодо причин пожежі, серед яких є умисний підпал. “Вигоріли не тільки молоді насадження, а й загорівся великий ліс... Явно підпал того, хто поклав око на ласий шматок землі”, – написала Света Кутова.
Ситуацію прокоментував головний лісничий ДП «Переяслав-Хмельницький лісгосп» Володимир Павлик.
– Причина пожежі очевидна: люди запалили суху траву на дачах, – пояснив він. – Був сильний вітер, який швидко погнав вогонь на поле із сухостоєм біля дачного кооперативу. Потім загорілися молоді сосни-самосійки на території, де колись рибколгосп вирощував новорічні дерева. А далі вітер перекинув полум'я на ліс, спричинивши місцями верхову пожежу. Також вогонь пішов у бік дач.
Вогонь поширився на лісові насадження Із соцмереж
– Ми побачили в камери, що горить поле. Виїхали на місце події о 13.10, щоб не допустити загоряння лісу. Але через вітер пожежа дуже швидко поширилася, – зазначає головний лісничий. – На полі й на території дачного кооперативу працювали рятувальники. А ми гасили лісову пожежу. Локалізували її о 18 годині. У цьому процесі брали участь працівники п'яти лісництв. Врятували ліс тим, що пустили трактори для оборювання. Написали в поліцію заяву, щоб знайшли винуватця, який запалив суху траву.
Відновлення лісу – це довготривалий процес, який вимагає величезних коштів.
Інженер охорони і захисту лісу Валентин Вінік нагадав, що за порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачено накладання штрафу на громадян від 85 грн до 255 грн і на посадових осіб – від 255 грн до 850 грн. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем або порушення вимог пожежної безпеки в лісах карається накладенням штрафу на громадян у розмірі від 255 грн до 850 грн і на посадових осіб – від 510 грн до 1029 грн. Також винуватець мусить відшкодувати збитки, завдані лісовому господарству.
31.03.2020 18:34
Юлія Строчинська
Юлія Строчинська
0 коммент.:
Дописати коментар