Протягом вихідних сталося 2 пожежі на територіях Голосіївського національного природного парку та Карпатського біосферного заповідника. Пожежі ліквідовано силами ДСНС та працівників парку і заповідника. Ймовірними причинами пожеж є умисні підпали.
Попри заклики бути обережними з вогнем, пояснень щодо небезпеки вогню в умовах посушливоі весни, люди й надалі безладно та з руйнівною безвідповідальністю порушують всі можливі правила поведінки в лісі! Як результат - пожежі та суттєві збитки природі та довкіллю.
Так, 27 березня сталася пожежа у славнозвісній Долині нарцисів. Хоча пожежу зафіксовано за межами масового цвітіння нарцисів і через доволі глибоке розміщення цибулин у грунті у такий період вогонь не пошкодив іх, проте завдав значної шкоди біорізноманіттю.
Наразі пожежу ліквідовано силами КБЗ із залученням спецтехніки. Про факт пожежі повідомлено правоохоронні органи.
Мінекоенерго вкотре закликає людей бути обережними з вогнем:
- не палити суху траву;
- не розводити вогнища;
- особливо в лісі та на територіях національних природних парків.
Про наслідки такого паління Мінекоенерго повідомляло раніше https://mineco.gov.ua/news/34881.html
«У нас немає іншої планети, іншої країни. Наші національні парки - унікальне надбання, яке ми повинні залишити в такій же неповторності нашим нащадкам!
Прошу спершу думати, і не лише про задоволення власних потреб, а й про наслідки своїх дій!
Адже вогонь щороку знищує сотні гектарів лісів, завдає шкоди екосистемам!», - закликає заступник Міністра Володимир Головатенко.
Слід зазначити, що дані супутників за останню добу свідчать, що у сусідніх із Україною Польщі та Білорусі загорянь помітно менше.
На сайті ДСНС тим часом - багато повідомлень із різних регіонів про горіння сухої трави, торфу та лісу. А в соцмережах - чимало скарг на якість повітря. Адже через спалювання листя і трави в атмосферу викидаються шкідливі речовини - чадний газ, окис азоту, канцерогенні сполуки.
Не будьмо байдужими до навколишнього світу!
29 Березня 2020, 14:21
0 коммент.:
Дописати коментар