15 травня 2016

З початку року збитки незаконної рубки лісів на Прикарпатті склали понад 7 мільйонів гривень



13 травня, відбулось спільне засідання громадської ради та державної екологічної інспекції Івано-Франківської області.

Ігор Стефурак розповів про результати роботи за 4 місяці 2016 року. За його словами, держекоінспекція підпорядковується Кабінету Міністрів. Відтак, у 2012 році був прийнятий закон, який забороняв перевірки відомству, окрім органів фіскальної влади, пише Фіртка.

«На жаль те, що ми не можемо перевіряти навело на думку деяких громадян, що вони можуть вчиняти деякі речі безкарно», - відмітив Стефурак.

Крім того, зазначив що у відомстві гостро стоїть питання забезпечення паливом для поїздок з метою проведення перевірок.

«У нас є 433 обєкти в області з високим ступенем ризику, які ми зобов’язані перевіряти», - каже Стефурак.

На даний момент перевірки здійснюють 20 інспекторів. За словами Стефурака, всі вони вони зараз на перевірках в області. За чотири місяці 2016 року до відомства надійшло 146 скарг.

«За цей період, що я працюю, ми нарахували збитків за фактами незаконної рубки на близько 7 мільйонів гривень», - відмітив Стефурак.

На даний момент передбачена планова перевірка НПП «Гуцульщина» та Делятинський лісгосп.

«Проблема незаконної рубки - це не проблема Івано-Франківської області, а проблема світового масштабу. Основною проблемою є те, що любу рубку можна легалізувати», - каже Стефурак.

Також він зауважив, що минулого року був виданий дозвіл на «санітарну вирубку лісу на 5 тисяч кубометрів в НПП «Гуцульщина».

«В області 630 гектарів, з яких 520 під лісом. А 100 тисяч «гуляють», - каже Стефурак.

Нагадаємо, 4 травня Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак побував з робочою поїздкою в Національному природному парку «Гуцульщина», розташованому у Косівському районі Івано-Франківської області. Під час поїздки, за власною ініціативою, міністр оглянув проблемні території НПП «Гуцульщина», де здійснюються незаконні рубки лісів у межах природно-заповідного фонду без отримання відповідних лімітів: це – численні ледь прикриті пеньки, лисі схили гір у межах парку. Це також самовільно захоплені лісові земельні ділянки, здані у приватне користування з порушенням норм законодавства.

13 травня 2016, 14:17

Related Posts:

Сторінки (16)12345678910111213141516 Вперед

0 коммент.:

Дописати коментар