17 травня 2016

Стежинами рідного краю - Рівненщина



ЦЕЙ край славиться правічними лісами, чистими річками й синьоокими озерами. Так, у тутешніх лісах вільно почуваються лосі, олені, косулі, вепри. На річках будують загати працьовиті бобри. А скільки тут різного птаства! Ваблять ліси смачними почастунками: журавлиною, чорницею, грибами…

Природа Рівненського Полісся звеличена у піснях і переказах, змальована майстрами пера і пензля. Саме на Рівненщині побачила світ перша українська книга — Пересопницьке Євангеліє, на якому присягають президенти України. В селі Пересопниця встановлено пам’ятний знак на честь Першокниги, і щороку 22 травня проводиться там свято української мови, культури і духовності.

Рівненщина — це серце стародавнього волинського краю. Дубно, Корець, Острог, Тучин, Дорогобуж, Клевань, Межиріч — містечка й села, що поєднують сиву давнину із сучасністю. Тут панує живий дух легенд і щирої любові до свого краю. У Свято-Георгіївському храмі (на фото) поблизу села Пляшева покояться загиблі козаки — герої Берестецької битви, які під проводом Богдана Хмельницького боролися за незалежність рідної землі.

До наших днів збереглися цінні історико-архітектурні пам’ятки Острога. У Гощі 1638 року було засновано православний монастир і при ньому школу, опікуном якої був просвітитель Петро Могила. Гордістю гощанців є старовинний парк. А ще вражає величчю Свято-Преображенська церква у селі Тучин.

Середньовічне Дубно здавна було одним із найбільших культурних центрів цього краю. Його вулиці пам’ятають Івана Мазепу, Тараса Шевченка, Лесю Українку, Уласа Самчука.

Дбають про своє рідне місто рівняни. Вони висаджують сквери. Відновили величну колону Божої Матері, яка є оберегом Рівного. Сяють над містом позолотою бані Покровського собору.

Живуть у цьому краї гостинні люди, які зберігають колишні традиції та обряди. Вони почастують вас стравами національної кухні: карасями у сметані, варениками з капустою чи вишнями, галушками з маком, смаженими грибами…

0 коммент.:

Дописати коментар