Мінприроди просить навести порядок в лісах
Міністерство природних ресурсів пішло на безпрецедентний крок: глава відомства Сергій Донський попросив Генпрокуратуру розібратися з незаконними рубками в Іркутській області, оскільки місцева влада не вживають заходів в цьому напрямку. У Мінприроди стверджують, що в регіоні заготовлюється більше половини незаконно добутої в Росії деревини. В обласному Союзі лісопромисловців підтверджують, що боротьба з «чорними лісорубами» в Приангарье ніким не координується, а екологи кажуть про існування в області «лісової мафії».
Міністр Сергій Донський просить генпрокурора РФ Юрія Чайку взяти під особистий контроль ситуацію з незаконними лісозаготівлями в Іркутській області. Як повідомили "Комерсант" в прес-службі Мінприроди, відомство вперше пішло на такий крок. Пан Донський пояснив, що в цьому суб'єкті заготовлюється більше половини незаконно добутої в РФ деревини. «Негативна тенденція, пов'язана з розгулом" чорних лісорубів ", триває в регіоні вже кілька років», - зазначив міністр. За даними Мінприроди, в 2015 році в РФ було виявлено понад 17 тис. Випадків незаконних рубок з об'ємом 1,2 млн куб. м деревини, з яких 677 тис. куб. м припадає саме на Іркутську область. За перше півріччя 2016 року в цьому регіоні незаконно заготовлено 575,9 тис. Куб. м деревини - це вже 71% від загального обсягу по країні.
Міністр підкреслює, що урядом Іркутської області «не вживаються заходи щодо запобігання незаконних рубок». Скаржиться він і на обласну прокуратуру, яка не реагує на надану інформацію про «чорних лісорубів».
У червні 2016 року Рослесхоз направив губернатору Іркутської області Сергію Левченко припис про усунення виявлених порушень та про притягнення ряду посадових осіб до дисциплінарної відповідальності. Але цього виявилося недостатньо - тепер Мінприроди просить Генпрокуратуру зайнятися «координацією діяльності» правоохоронних органів і органів місцевого самоврядування.
Віце-президент Союзу лісопромисловців і лесоекспортеров Іркутської області Василь Зирянов підтвердив "Комерсант", що робота по боротьбі з незаконними рубками лісу в регіоні ніким не координується. «Немає єдності навіть в цифрах, що характеризують роботу галузі. Митниця видає одні дані за обсягом експорту круглого лісу, пиломатеріалу, за кількістю вантажовідправників і так далі, а залізниця - зовсім інші », - додав пан Зирянов.
Бізнесмен не впевнений, що дані щодо обсягів незаконної заготівлі деревини, які наводяться в листі глави Мінприроди, відображають дійсну картину того, що відбувається. «У звіті лісгоспу Іркутської області за 2015 рік мовиться про 650 тис. Куб. м незаконно заготовленої деревини. А WWF Росії стверджує, що на нелегальні заготовки припадає близько 20% від легального обсягу. У минулому році ми заготовили 34,2 млн куб. м лісу. Значить, незаконний оборот досягає 7 млн куб. м », - підрахував Василь Зирянов.
«Ситуація в області дійсно плачевна, - говорить директор лісової програми WWF Росії Микола Шматков.- Там розвинена справжня мафіозна структура, яка отримує величезні прибутки». За його словами, незаконна деревина відправляється в Китай, причому за документами вона «відбілювати» ще до митниці. «Коли ми розмовляємо з китайськими підприємцями і митниками, вони визнають, що прекрасно знають, як здобута ця деревина», - розповів представник WWF Росії. Спроби змінити ситуацію робилися, зазначає еколог, але вони не дали результату. «За останні кілька років в області змінилося більше десятка керівників місцевого лісового господарства, - говорить експерт Людина приходить, починає щось робити, і його тут же прибирають». «Добре, що ця всім відома ситуація нарешті потрапила в поле зору Мінприроди, - зауважив Микола Шматков.- Сподіваюся, що іркутської мафії буде складніше вплинути на роботу федерального міністерства і Генпрокуратури».
Олександр Черних; Катерина Єременко, Іркутськ
Детальніше: http://www.kommersant.ru/doc/3060807
0 коммент.:
Дописати коментар