
За перше півріччя 2017 року площа всихання насаджень у лісах, підпорядкованих Державному агентству лісових ресурсів України становить 331,3 тис. га. Найбільше всихання поширюється на сосну (майже 142 тис. га), ялину (майже 26 тис. га), дуб (майже 100 тис. га).
У підвідомчих лісогосподарських підприємствах Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства всихання насаджень становить більше 2,0 тис. га (сосна, ялина, дуб, ясен).
Причин для всихання насаджень багато. Клімат із помірно континентального стає різко континентальним. Літо дуже жарке і посушливе. Внаслідок чого відбувається пониження грунтових вод, зміна гідрорежиму грунту.
Коренева губка, опеньок осінній викликають кореневі та стовбурні гнилі. А потім ослаблені дерева добиваються стовбурними шкідниками – короїдом-типографом, який заносить грибкову інфекцію. Якщо шкідника багато, то дерева відмирають за два-три тижні.
У Держлісагенстві проблему короїда називають «біологічною пожежею», яка швидко розвивається і потребує спеціальних засобів для боротьби з нею. масове всихання дерев зафіксовані також у Волинській та Житомирській областях.
Слід зазначити, що подібна проблема виявлена в Білорусі, Польщі і Німеччині, де введені надзвичайні заходи для її вирішення.
Джерело: Vinbazar.com
12 вересня, 15:46
0 коммент.:
Дописати коментар