Хвойним породам шкоди завдає ціла низка короїдів. Короїд шестизубчастий трапляється повсюдно й пошкоджує всі види сосни, ялин, смерек, модрин. Короїд гравер трапляється повсюдно, пошкоджує сосну, кедр, ялину. Короїд типограф пошкоджує багато видів ялин, рідше сосну, кедр, дуже рідко — інші хвойні. Для хвойних насаджень лісгоспу, є важивим моніторинг за найбільш поширеним шкідником – вершинним короїдом.
Площа хвойних насаджень держлісфонду становить 1542,7 га. Уже проведено обстеження на 102,6 га, з них 8 га становлять насадження природно-заповідного фонду, в яких запроектовано проведення санітарно-оздоровчих заходів.
У цілому в соснових насадженнях лісгоспу ознаками широкого розповсюдження вершинного короїда є наявність так званого “гілкопаду” та наявність “стрижених” пагонів, що вказує на заселення дерев шкідниками лісу. Також потрібно зважати на зміну кольору забарвлення хвої від темно-зеленого до світлих відтінків, а також до бурих та рудих кольорів.
Крім того важливим на сьогодні є процес розладнання ясеневих деревостанів. Навіть і в безлистяному стані при проведенні візуального огляду спостерігається велика кількість плодових тіл, ризоморф, пухлин. Слід відмітити, також ураження дерев ясена небезпечною хворобою – бактеріальним раком. Він характеризується утворенням пухлин з пустотами, заповненими бактеріальним слизом. Ураженні дерева відмирають не завжди, хвороба хронічна. Також в насадженнях є багато вивалених дерев ясена, що свідчить про дію в насадженні осередку кореневих гнилей. На корені, комлевій частині і на висоті стовбура до 3 м виявлено білу, корозійну забалоневу гниль, з чорними лініями. В умовах хронічного ослаблення деревостану виникають локальні осередки стовбурових шкідників, так званих “вторинних шкідників”. Встановлено стовбуровий та комлевий тип заселення шкідниками, в яких також переважають короїди, зокрема малий ясеневий лубої).
За цих умов працівники державної лісової охорони лісгоспу повинні вчасно виявляти та вживати необхідні заходи з упередження винекнення великих осередків шкідників та хвороб лісу та недопущення втрат технічної якості деревини і біологічної стійкості насаджень.
Прес-служба ДП « Старокостянтинівського лісгоспу».