фото Shutterstock
Щороку браконьєри вбивають тисячі слонів, тигрів, носорогів і горил. Фахівці Університету Південної Каліфорнії застосували теорію ігор і штучний інтелект, щоб прогнозувати випадки незаконного полювання і вистежувати порушників у режимі реального часу, пише HighTech з посиланням на EurekAlert.
Найчастіше браконьєри діють ночами. Звичайними камерами вистежити їх складно, але інфрачервоні бачать і їх, і тварин, на яких вони полюють. Однак стежити всю ніч за трансляцією в інфрачервоному світлі дуже важко. Тому команда фахівців з інформатики під керівництвом Елізабет Бонді розробила метод маркування сотень тисяч тварин і людей на інфрачервоному відео.
За допомогою цих позначених зображень і алгоритму глибокого навчання Faster RCNN їм вдалося навчити комп'ютер автоматично розрізняти на інфрачервоному відео людей і тварин.
Для вистежування браконьєрів застосовується алгоритм в режимі майже реального часу. На ноутбуки у польовій станції передається трансляція відео з дронів, що спостерігають за національними заповідниками Зімбабве і Малаві.
Віртуальний комп'ютер взяв на себе складні обчислення. Також вдалося вирішити проблему поганого зв'язку у віддалених регіонах – програма може працювати без ноутбука. В результаті алгоритм навчився визначати браконьєрів всього за 0,3 секунди.
Тепер алгоритм, названий SPOT, буде працювати по всій Ботсвані, пише видання.
Це не перший випадок застосування АІ з природоохоронною метою. Раніше систему на основі теорії ігор застосували в боротьбі з браконьєрством і незаконною вирубкою лісу вчені Національного наукового фонду США. Система час від часу призначає рейди – зазвичай несподівано, щоб застати порушника зненацька. Поступово система навчається і працює все ефективніше.
9 ЛЮТОГО 2018, 21:31