23 лютого 2018

Рубки в Цуманській Пущі – компроміс між екологами та лісівниками можливий? Дубові ліси Пущі можуть бути врятовані?

21 лютого в Луцьку відбулась прес-конференція аналітика МБО «Екологія-Право-Людина» Тєстова Петра та активіста «Волинської фундації» Павла Данильчука на тему рубок в заповідному урочищі «Цуманська Пуща» в межах Ківерцівського національного природного парку «Цуманська Пуща»

imag2202_1 imag2202_2

Аналітик ЕПЛ наголосив на тому, що :
  • Законодавство України прямо забороняє проведення санітарних рубок в заповідних урочищах.
  • За проведення санітарних рубок в заповідному урочищі «Цуманська Пуща» відповідають в.о. директора ДП «Цуманське ЛГ» Р.Колісник, начальник управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА Д.Новохацький, начальник Волинського ОУЛМГ О. Кватирко та директор ДСЛП «Херсонлісозахист» Т.Касіч . Всі вони повинні понести відповідальність згідно законодавства України.
  • В Цуманській Пущі зосереджено 12% всіх старих (віком більше 150 років) дубових лісів України, і цей лісовий масив є важливим не тільки в масштабах України, але і всієї Європи.
  • Вітровали це природні процеси, які відбувались на протязі років і грають значну роль у формуванні лісів.
  • Мертва деревина є невід’ємною складовою лісу, грає важливу роль в збереженні біорізноманіття і приваблює туристів.
  • В той час, коли йде процес масового всихання соснових насаджень, робити санітарні рубки в старих листяних лісах на заповідних територіях є цинічним та недопустимим.
  • В п’ятницю 16 лютого, на засіданні науково-технічної ради Ківерцівського НПП «Цуманська Пуща», розглядалось питання щодо проведення санітарних рубок на його території у 2018 році, але ані обсяг рубок, ані квартально-видільний перелік відведених під рубки ділянок невідомий громадськості.
  • В даний момент по непрозорій процедурі, з ознаками корупційних дій, відбувається розроблення «Проекту організації території Ківерцівського НПП «Цуманська Пуща» і необхідна пильна увага громадськості до цього документу, який буде визначати основні напрямки діяльності парку на наступні 10 років.
У відповідь, головний спеціаліст управління екології Волинської ОДА О.М. Новик заявив, що :
  • Управління надавало попереднє погодження на проведення вищезгаданих рубок в серпні, коли діяла стара редакція Закону України «Про природно-заповідний фонд», і згідно якої санітарні рубки в заповідних урочищах не були заборонені.
  • Відбір всіх дерев в рубку проводився спільно з працівниками національного природного парку «Цуманська Пуща».
  • Адміністрація національного природного парку «Цуманська Пуща» офіційним листом повідомила Управління, що не заперечує протии проведення вищезгаданих рубок в заповідному урочищі «Цуманська Пуща» в своїх межах.
  • На «Переліку заходів з поліпшення санітарного стану лісів» від 13.12.2017 року, який доступний на сайті ОУЛМГ, підпис начальника управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА є підробленим.
  • ДП «Цуманське лісове господарство» не зверталось до Управління з проханням затвердити ліміти на проведення рубок в заповідному урочищі «Цуманська Пуща».
Начальник відділу лісового господарства ВОУЛГМ Б. Бабеляс :
  • Визнав факт проведення санітарних рубок по вітровалу в заповідному урочищі «Цуманська Пуща», але вважає що законність чи незаконність дій має встановлювати тільки суд.
  • Наголосив на відсутності бюджетного фінансування лісової галузі, що призводить до необхідності проведення рубок.
  • Наголосив на необхідності забезпечення дровами місцевого населення.
  • Повідомив, що ВОУЛМГ призупинило до настання періоду тиші всі рубки головного користування по сосновим лісам.
  • Пообіцяв підвищити прозорість роботи управління та що в майбутньому всі рубки в межах Ківерцівського НПП «Цуманська Пуща» будуть проводитись тільки після погодження адміністрації національного парку і з дотриманням всіх процедур.
  • Звернув увагу на необхідність при проведенні зонування НПП «Цуманська Пуща» враховувати інтереси місцевих громад та лісового господарства.
  • Наголосив, що не бачить прикладів ефективної роботи служби охорони національного парку по припиненню правопорушень на території НПП.
Нажаль, представники Ківерцівського НПП «Цуманська Пуща» проігнорували прес-конференцію і не висловили свою позицію.

ЕПЛ сподівається, що ця прес-конференція стало початком конструктивного діалогу між природоохоронцями, місцевої владою та лісівниками. І в питанні «Цуманської Пущі» буде знайдений компроміс. Який з одного боку, забезпечить збереження унікальних дубових лісів, з іншого боку врахує інтереси місцевих громад та лісівників. Про необхідність цього ЕПЛ неодноразово наголошувало ще в минулому році.

Окремо ЕПЛ звертає увагу Міністерства екології та природних ресурсів на невідповідність займаній посаді директора Ківерцівського НПП «Цуманська Пуща» Ігоря Квача. Який з одного боку, погоджує проведення масових рубок в старовікових дубових лісах парку, з іншого боку пересварився з усіма зацікавленими сторонами і не зміг налагодити ефективну робота адміністрації парку.

Більше про проблему рубок в заповідному урочищі «Цуманська Пуща» можна прочитати на сайті ЕПЛ.

imag2202_3 imag2202_4

З відеозаписом конференції можна ознайомитись за посиланням : https://www.facebook.com/yuliagrysh4uk/videos/1565551263520598/

За додатковою інформацією звертайтеся до:
Тєстов Петро, аналітик ЕПЛ
email: office@epl.org.ua, petro.testov@gmail.com
тел.: (032) 255 76 82
http://epl.org.ua/announces/rubky-v-tsumanskij-pushhi-kompromis-mizh-ekologamy-ta-lisivnykamy-mozhlyvyj-dubovi-lisy-pushhi-mozhut-buty-vryatovani/

0 коммент.:

Дописати коментар