В обласному управлінні лісового та мисливського господарства 01 лютого під керівництвом начальника управління Володимира Селюка відбулося засідання колегії управління. Участь у роботі взяли: заступник начальника управління, головні спеціалісти, директори лісогосподарських підприємств.
Володимир Селюк наголосив, що метою діяльності державних підприємств у сучасній економіці є отримання прибутку. Саме за цієї умови підприємства можуть стабільно існувати і забезпечувати собі основу для росту. Володимир Іванович звернув увагу на те, що з метою попередження виникнення лісових пожеж підприємства повинні створювати протипожежні розриви, бар’єри та мінералізовані смуги, проводити догляд за ними. Саме тому у лісових масивах вздовж доріг загального користування та у місцях відпочинку населення виставлено 47 аншлагів, панно, плакатів на протипожежну тематику.
У ЗМІ оприлюднено 64 статті і звернень, проведено 189 лекцій та бесід про дотримання вимог пожежної безпеки в лісах. Перекрито 34 позапланові дороги. Також було акцентовано увагу на охороні лісів від самовільних рубок, на охороні мисливських угідь, про необхідність складання протоколів на порушників правил полювання. Володимир Іванович наголосив на необхідності виготовлення правовстановлюючих документів на право постійного користування земельними ділянками.
Під час засідання було розглянуто питання про хід реалізації лісо продукції державними лісогосподарськими підприємствами та виконання рубок формування та оздоровлення лісів. Начальник відділу лісового господарства та охорони лісу Жданюк Валентина Володимирівна повідомила про те, що за 2017 рік підвідомчими підприємствами проведено рубки формування і оздоровлення лісів та інших заходів, пов’язаних і не пов’язаних з веденням лісового господарства на площі 1462,1 га, що становить 111% до плану. Загальний запас деревини вибрано при проведенні цих рубок 25308 куб. м., що становить 111% до плану. Проведено рубки догляду на площі 137 га, заходи із формування молодняків проведені на площі 46 га. Інші види рубок проведені на площі 1246,0 га, із загальним запасом деревини 24008 куб. м., лісогосподарськими підприємствами при проведенні усіх видів рубок заготовлено ліквідної деревини 21990 куб. м. Реалізовано дров паливних від рубок формування і оздоровлення лісів 17006 куб. м. на суму 7269,5 тис. грн. Направлено на власну переробку 2788 куб. м., реалізовано лісо продукції з переробки на суму 1619759 грн.
Під час колегії було розглянуто питання про охорону лісів від пожеж та самовільних рубок. Головний спеціаліст відділу лісового господарства та охорони лісу Костюк Дмитро Вікторович доповів про те, що у 2017 році в лісах області ліквідовано 327 пожеж на площі 862,68 га, в тому числі верхових 209,83 га, середня площа однієї пожежі склала 2,6 га. З метою попередження виникнення лісових пожеж підприємствами області з початку року створено 1214 км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними в обсязі 5983 км. Організовано та проведено 229 рейдів з охорони лісів, за порушення вимог пожежної безпеки в лісах притягнуто до адміністративної відповідальності 4 правопорушника на суму 374 грн. Дмитро Вікторович зауважив про те, що для ефективності проведення рейдів та виявлення осіб, які скоїли лісопорушення потрібно оперативніше залучати представників правоохоронних органів, екологічних організацій, громадських активістів, складати та погоджувати графіки проведення спільних рейдів… Начальник управління звернув увагу на своєчасне розміщення публічності інформації по незаконних рубках, проведених спільних з правоохоронними органами рейдів тощо.
Заступник начальника управління Лещенко Наталія Миколаївна повідомила про те, що у 2017 році за результатами фінансово-господарської діяльності отримано 22909,8 грн.. чистого доходу від реалізації продукції, майже всі підприємства збільшили обсяг реалізації в порівнянні з минулим роком. На ведення лісового господарства було спрямовано 22559,5 грн., за оперативними даними, у 2017 році лісогосподарськими підприємствами отримано 263 тис. грн. прибутку.
Також на колегії розглянуто питання рентабельності та аналізу заробітної плати працівників лісогосподарських підприємств області. Володимир Селюк окреслив завдання директорам лісогосподарських підприємств - збільшити заробітну плату до кінця 2018 року.
Також розглядалось питання охорони мисливських угідь та організації спільних рейдів з представниками Національної поліції, про яке доповів завідувач сектору мисливського господарства та роботи зі ЗМІ Микола Лугінін. На колегії прийняте рішення про подальше формування єгерської служби, про посилення охорони державного мисливського фонду, а полювання на диких мисливських тварин проводити з дотриманням правил техніки безпеки та у відповідності до вимог Закону України «Про мисливське господарство та полювання».
За підсумками роботи колегії прийнято ряд відповідних рішень та наказів, спрямованих на подальшу ефективну роботу лісогосподарських підприємств області.
Прес-служба Запорізького ОУЛМГ
2018-02-07 11:15:16