Участь у нараді взяли представники ключових міністерств, відомств та підприємств, діяльність яких пов’язана із зоною відчуження, зокрема з Державного агентства України з управління зоною відчуження, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Міністерства Внутрішніх справ України, Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Державної інспекція ядерного регулювання України, Міністерства оборони України, ДСП «Екоцентр», ДСП «Північна Пуща», Київського та по м. Києву обласного управління лісового та мисливського господарства, ДП «ЦОТІЗ», ДСП «Чорнобильський спецкомбінат», представники наукових організацій – Національного університету цивільного захисту України, Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля, Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту та Національного університету біоресурсів і природокористування України. Окрім того, в нараді взяли участь іноземні фахівці з Лісової Служби США - Joe Reinarz, Jennifer Jones, Michael Williams та координатор міжнародних програм від Лісової Служби США Петро Павличенко. Всього у нараді взяли участь 50 осіб.
Під час наради обговорювалися питання результатів попередніх координаційних нарад та визначення подальших дій у напрямку удосконалення системи попередження та гасіння лісових пожеж у зоні відчуження. Розглядалися питання: радіаційна безпека персоналу під час гасіння лісових пожеж; необхідність внесення змін до законодавчих документів та нормативних актів; імплементація розробленого спільного наказу МВС України та Мінприроди щодо затвердження інструкції з гасіння лісових пожеж у зоні відчуження та зоні обов’язкового (безумовного) відселення; міжвідомча взаємодія під час гасіння великих лісових пожеж (надзвичайних ситуацій) у зоні відчуження; охорона лісів від пожеж в умовах зміни правового статусу території зони відчуження на природно-заповідний фонд України тощо.
За результатами наради було сформовано проект рішення, яке в подальшому, до 4 березня 2018 року, буде доопрацьовано згідно наданих пропозицій та зауважень та надіслано у відповідні структури для прийняття рішень.
Координатор наради – проф. кафедри лісівництва Зібцев С. В., керівник Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж, НУБіП України, reefmc@nubip.edu.ua.
Олександр Сошенський – співробітник
Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж
Програма тренінгу - sites/default/files/u184/programa_do_listiv_19-21.02_sz_clean_.pdf
20 лютого 2018 року
НУБіП України
0 коммент.:
Дописати коментар